1. 1.
  var böyle bi'akım. genetik olsam gerenk. belki de ataerkil toplumun "benim sevdiğim sadece benim olmalı" düsturudur böyle götümü kaşındıran. bilemedim.

  yıllarca bi ben müjde ar'ı(müjde ar'ım-balım-çiçeğem) düşünür osbir çekerim sanırdım. bir dönem gençlerinin kanalizasyonu müjde ar'ın doğmayacak çocukları ile doldurduğunu öğrendiğimde kendime yeni malzemeler arar olmuştum. ahmet kaya'nın sesi her kulağıma değidiğinde içim erise de; sevmiyorum derdim sağa-sola. çünkü popülerdi ve popüler olan herşey bi'süre sonra antipati çemberime giriveriyordu; sessiz ve acıtmadan. şimdi ilkay akkaya ve erdal güney dinliyorum. doğunun sert iklimlerinden yadigar puşi takma alışkanlığımızı da içimize gömdük en son. hamınızakoyim tikky özentiler.
  1 -2 ... tetwanii
 2. 2.
  popüler olana karşı çıkmanın popülerleşmesinin kişisel tepkiler bağlamında toplumsallaşması maalesef ki şahsı tükürdüğünü yalamak mecburiyetinde bırakmaktadır.
  (bkz: paradoks)
  ... cubuklusevdalisi
 3. 3.
  herkes gibi olmayı yediremeyen kısık bir iç sestir o, en haklısından.
  ağızdan ağıza dolanıp durmasından iğrenmişsinizdir ya da.
  şöyle bir şey de mevcut:
  hiç duyulmayan bir film düşünün. beklentiniz yüksek değil ve sizi doğal olarak hazırlıksız yakalıyor. başka bir imkan ya da durumda etkilenmeyeceğiniz o hava sizi çekiyor. çünkü bunu sadece siz beğendiniz ve sadece sizler çok önemlidir. size ait olanlar...
  ikisinden birinin dilinde olan, hakkında konuşulup durulan ve konuşuldukça size 'ne filmmiş!' dedirten bir film düşünün. işte o muhteşem olma zorunluluğundadır. en ufak kusur dahi barındırsa itici gelecektir. ya da bırakın kusuru, ağzıyla kuş tutsa o yine de herkesindir. Kısacası yeniktir.
  ... violeta
 4. 4.
  (bkz: bıkmak)
  ... yendik mi lan
 5. 5.
  ayrı bir karizma yapmak, kendi savunduklarını popüler yapmak amacıyla olabilecek durumdur.
  ... number 23
 6. 6.
  95 model modifiyeli şahinlerde yüksek sesle dinlenen şarkıların yarattığı etki.
  çünkü ilk çıktığı gün güzel olan ne kadar şarkı varsa ikinci gün o arabaların playlist'ine eklenir.
  1 ... dominick
 7. 7.
  popüler kültürün çözümlemesini doğru yapmış insanların takındığı tavırdır. Çoğu kez "kalite" gözetmeksizin, dayatmalar sonucunda metazori olarak kabul ettirilmiş hedelerin * , aklı selim insanlar tarafından reddedilmesidir. Marjinal olmak adına değildir çoğu kez.

  (bkz: Yaşasın haklı direnişimiz)
  1 ... huzur mu yagiyor ne
 8. 8.
  (bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz)
  kime göre neye göre popüler ?
  1 ... miss lonely
 9. 9.
  bir gençlik hastalığıdır. kişilik oturana kadar devam eder.
  -1 ... zubizarett
 10. 10.
  soğumaktan ziyade içimden gelen bişeydir popüleri reddetmek.

  sokağa çıkarsın herkesin ayağında converseler, tek tip insanlar, götüne don almaya parası olmayan ana babalarını zorlayarak converse almasına ikna eden popüler kültürün köleleri.

  daha 13 yaşındayken, am göt meme üçlüsü henüz akla tam anlamıyla düşmemiş olmasına rağmen, düşmemesi gerektiğine rağmen, o yaşlarda ki ilişkilerin ilişki olarak bile sayılmayacağına rağmen, o ilişki adı altında yaşananların geleceğinin olmamasına rağmen, geleceği olmayacak şeyin sadece popüler kültüre hizmet etmek olacağından dolayı sevgili olan çocukları görür ve kınarsın, daha sonrasında bu tür ilişkileri bile reddedirsin, taa ki kendi paranı kazanıp ev kurma hayalin olana kadar.

  daha 15li yaşlarda ahmetin mehmetin içtiği alkolü gördüğünde amk özentileri dersin, ahmet içiyor diye içiyor. içmezsin reddedersin.

  her zaman öyle bişey yapmak geçer ki aklından popüler senin yaptığın olsun ve sen onuda reddet, çünkü ilk olarak sen yapmış olsan dahi o popüler kültürün kölelerinin kabul ettiği herşey saçmalık demektir.

  en iyi yanı ise asla düşünmezsin ayağımda converse'im olmazsa rezil olurum, cebimde iphone olmazsa fakir olurum, götümde blue jean olmazsa kro olurum diye.
  2 -1 ... cinnettin kapiya gecireyim