bugün

bazı entel tipler genelde böyledirler. popüler olanı sevmezler, popüler olanı seveni de sevmezler. kendilerini üstün zannederler. kimsenin duymaduğı grupları dinleyince sanki çük üstün bir duruma gelmiş gibi havalandığını zanneder bu mallar. sorarsın şu kitabı okudun mu diye. çok güzel filan dersin. yok abi ya popülarizmin esiri olmuş olan okur o kitabı ben bilmemkimin bilmemne kitabını okurum. müzik olayında da böyledir bu mallar. kısaca kendilerini bi bok zannederler. sosyal hayatta bi s.kim yiyemedikleri için kendilerini bu yolla cook göstermeye çalışırlar.
edit: tabiki popüler olanı sevin diye bir şey yok. ama benim lafım sırf bu yönden kendilerini havaya sokanlara. popüler sevcez diye gidip de ismail yk, justin biber dinleyin demiyoruz herhalde.
aynı şey tv izlememek de gösterilebiliyor. daha mantığını çözemedim bu olayların.
müslümanlarda da var bu yanılgı. efendim ateizm ve ateist öğreti başlı başına bir popülerlikken bununla ilgilenmeyince kendilerini bir bok sanıyorlar. çok saçma. hem de çok acemice ve bencilce yani.
kısmen doğru olandır. şuanda müzik listelerinde popüler justin bieber var örnek olarak. justin bieber güzel müzik mi yapıyor? -yapmıyor. en azından bana göre, ilgilenmiyorum. ama kendimi birşey sanmıyorum. kaldı ki dünyada bok gibi şeyler yapanlar abartılıyor, popüler oluyor. dünyanın en iyi gitarislerinden birisi olan steve vai nin tüm videolarını toplasanız 300 milyon belki olur belki olmaz. ancak bu çocuk 1 senede 500 milyon yapıyor. hocam kusura bakmayın, sorun bizde değil, sorun popülaritesi yüksek olanlarla ilgilenmekte bir nevi. yerine oturmayan raylar var. iyi işler yapanlar popüler olamıyor bu dünyada.
genel geçer bi' durum değil. kişisel tercihlerine göre insanların üzerine etiket yapıştırılmamalı. illa kendimi bişey sanmadığımı göstermek için tarkan hastası olmam yada deli gibi alacakaranlık okumam gerekmiyor.
güncel Önemli Başlıklar