bugün

ponzi piramidi delikanlıyı bozar, bizim ahfadımız mısır piramitlerine dayanır.
---bak aslan kardeşim bu ponzi piramidi, seni kekleyecekler.

--abi hangi pastahane yapıyorsa bu piramidi gidip yiyelim.
---bak aslan kardeşim bu ponzi piramidi, seni kekleyecekler.

---dilin dönmüyor sus bari. senin dediğin ponza taşı, topuk nasırlarını inceltmek için kullanılır.
bahsi geçen durum bizim millet olarak sahip olduğumuz kronik bir hastalıktan kaynaklı. Bunun ismi literatürde ne olarak geçiyor bilmiyorum lakin hepimizin malum bildiği, fanatiklik türü bir rahatsızlık bu;

siyaset, futbol, iş hayatı, telefon fanboyluğu, otomobil markası fanboyluğu vs. örneklerini çoğaltabiliriz. ben bu durumu işsiz aylak bir millet olmamıza bağlıyorum. işsizlikten ne yapacağımızı bilemediğimiz için dolayısıyla böyle şeylere sarıyoruz muhtemelen.

bakın misal olarak; dünyada genelinde, ülkeler bazında, toplam nüfus içindeki kullanım oranlarına baktığımızda ciddi bir akıllı telefon ve internet kullanımımız var. Buna paralel olarak sosyal medya araçlarını en çok kullanan milletlerin arasındayız lakin bu kadar içli dışlı olduğumuz internet, teknoloji ve bunlarla ilgili araçlar söz konusu olduğunda herhangi ne bir üretimimiz ne de kayda değer patent, fikir vs'miz var.

yani az önce bahsettiğim gibi; goygoyu, boş iyleri seviyoruz ya hepsi ondan ötürü.

kendi ülkesinin malı volkswagen vs diğerleri varken daha mantıklı bir karar olduğu için skoda'yı öven alman gördüm ben. objektifliğin düzeyine bak adamda. bizim ülkede ise almandan daha koyu volkswagen fanboyu, amerikalıdan daha koyu apple fanboyu falan bulmakta zorlanmazsınız.
iyi ya işte,

Piramidi biz anlatacağız onlar inanacak, yine inanacak.

Biz de para kazanmaya başlayacağız.
güncel Önemli Başlıklar