bugün

ya cok cagristi diye vercem bu bakinizi *;
(bkz: turkiyenin jeopolitik onemi)
tabi bunlar hiç politikaya merak sarmalılardır, apolitikler ya öyle kalmalıdırlar. kalıtımsal bir şey çünkü bu apolitiklik, doğuştan geliyor a.q. okuyup, araştırıp zamanla ne politik olacan amann yay götü keyfine bak insan değilsin sen!!!!!
şimdi politikadan kasıt bol küfürlü , ucu bucağı olmayan demogojili , hafif delikanlı , icabında müslüman bi tutum sergilemek olduğundan günümüzde hemen herkesin kafası bozulunca, ergenliğe girip de bunalım olduğu dönemler vukuu bulunca politikaya merak salması gibi bi dönem gözlenir..
ellemeyin geçer..
he türkiye'de taraf olmaktan kolay da ne var:
gülbenci hülyacı
gassaraycı fenerci
dinci laikçi
fetocu atatürkçü
vs vs..
bu cı cü ekinin anlamanı idrak edemememizden mütevellit , savunulan bi şeyin sonunca cı ci katmak onu bayalaştırır , alıp satılan meta haline getirir bunu göremeyip herşeyin sonuna cı cü katıp taraf oluyoruz..
ben şahsen bu taraflardan en çok amcı ve götçüleri seviyorum , herif oturup evinde salya akıtıyor ülkenin amuna koymuyor oh ne güzel..
yaşasın göt meme!
kendini insanların politik bilgisini sınayabilecek kadar yüce gören zihniyetteki insan modelinin açtığı başlık. bu modeldeki arkadaşlar yakın türkiye ve dünya tarihi üzerinde doktora yapmışlardır ve kendi görüşleri dışında siyasi görüşe sahip olanları komik olarak nitelendirmektedirler.