bugün

polis olmak isteyen kimselerin maruz kaldığı mülakat türüdür.

polis okullarında ve toplu hâlde gerçekleştirilir.

mülakat sırasında;

boy, kilo ölçümü yapılır. görme bozuklukları ile ilgili ufak bir kaç test gerçekleştirilir ve bir de ufak kağıtlara yazılmış olan saçma sorular cevaplatılarak "diksiyon" konusunda ufak çaplı bir test gerçekleştirilir.

adaylar sadece "şortla" kalacak şekilde soyularak mülakat gerçekleştirilir(ya teşkilatta ağır ibnelik var, ya da vücuttaki kalıcı yaraların tespiti içindir).
Soyulma islemi yara bere esgal izleri icindir.

Agir torpili emmisi dayisi olanlar yahut şakirtler bu mülakata girmeden kagitlari imzalatilir.
şakirtlerin de tabi oldukları mülakattır. müfteri olmaya gerek yok bu konuda. ve fakat "yazılı sınav" için aynı şeyi söylemek mümkün olmayacaktır, sınav soruları aylar öncesinden servis edilir cemaate bağlı eğitim kurumlarına.

ama şakirtler de mülakata tabidir.

(bkz: benim şakirt arkadaşlarım var)
girerek pişman olduğum mülakatlardır. şayet biz 100 kişi sırayla yürürken ve beklerken yanında 3-4 polisle dolaşan yaşıtlarınızı görebilirsiniz. herkesin cık cıkladığı ve bela okuduğu bu kişiler torpilin babasını yapmakta, sizi orda eşşek yerine koymaktalar. eğer mülakatlardan geçmek istiyorsanız mutlaka 1 ay abilerin(o.ç.larının) yanında kalma mecburiyetini bildirmekten şeref duyarım. bilgilerinize.

not: son aşamada(sözlü mülakatta) elendim. yani asıl torpilin olduğu yerde.
Bu hafta gireceğim mülakattır.
(bkz: bana torpil bul sözlük)
fem dershanelerine kayıtlı olman gerekiyordu.aksi halde special armstan istifa edip bu sınava girsen gene almazlar.
(bkz: adı torpil olan mülakat)

torpil varsa sorular:
1- adam nasıl dövülür neden dövülür.
2- amcan nasıl?
3- bizden de saygılarımızı iletiverirsin.

torpil yoksa :
1- dördüncü derecen alınan integral ile silahın kalibresindeki milimetrik kayma hesabı nasıl yapılır?
2- birinciyi bilemediysen çıkabilirsin.
3- torpil bul gel.
koş bakkaldan torpil al gel..iş görür...
güncel Önemli Başlıklar