1. 1.
  istanbul'da sıklıkla karşılaşılan durumdur. dikkat edin, sakallı ve sırt çantalıysanız polis hemen çeviriyor ama takım elbiseli veya türbanlıysanız çevirmiyorlar. sanki bu ülkede işid hiç bombalı eylem yapmadı, ne bu keyfi uygulama lan, türbanlıdan takım elbiselinden terörist olmaz mı, adam kılık değiştirip efendi gibi giyinince terörist ya da suçlu olmuyor mu, gerçi bu ülkede istediğin suçu işle, mahkemede takım elbise kravat takınca iyi hal indirimi alıyorsun. ha bir de bu gbt yapan genç polisler gözüne kestirdiği "güzel" kızları çevirip gbt yapıp sonra facebook instagram gibi platformlardan bu insanları ekleme cesareti gösterebiliyorlar ( ne var bunda eklemiş karşı taraf da kabul etmesin diyecek götler var burda biliyorum, polis gbtyi ülkede huzur için yapıyor, kendi sikinin keyfine değil ve yaptıkları da görevi kötüye kullanmaktır )
  4 -2 ... komikhobbit
 2. 2.
  emniyet tedbirinin en makbul olanı halka en az hissettirilendir.

  bizde tam tersidir ancak bu durum.
  3 ... flat head
 3. 3.
  geçen gün sabah kızılay girişinde akşam ise y.mahalle girişinde olmak üzere iki kez aracım durduruldu gbt kontrolü yapıldı.
  ... judas
 4. 4.
  Özellikle bekçiler bir havalarda... Başkomiser olan abime yaklaşıp ver bakalım kimliğini genç adam diyenleri vardı.
  Bana da mahalle girişinde rastgeliyor genelde.

  +Beyefendi kimlik görelim.
  - noldu şüpheli bir durum mu var?
  + Evet var işimizi zorlaştırmayın.
  - ( mesleki kimlik gösterilir) artık Yok aslanım...
  1 -1 ... agca
 5. 5.
  iliklerinize kadar polis devleti olduğumuzu hissedin diye yapılan uygulama.
  1 ... lipsos
 6. 6.
  Çok zoruna gidiyorsa verme kimlik mimlik, bazen bana da soruyorlar mesela, höyttttt senin ne haddine diyorum geçiyorum, tamam abi diyorlar! Sen de öyle de! Ezdirme la kendini!
  -2 ... centurion