bugün

şahsımı derinden etkileyen durum. trafik çevirmesinde polislerle muhabbete girdik hemşehri çıktık. kendilerine bir kutu lokum bıraktım. allah eksiklerini göstermesin.
onlar kamu görevlisi. kolluk kuvveti. bir kısmının nöbet tutması normal. asıl benim gibi avm çalışanlarını bugün avm'ye diken sistemin anasını kanırta kanırta bafilemek lazım.
Extra ücretleri almaktalar. Normal mesaide sayılmamakta. Arzuneden olursa alır iznini. Ülkede ek gelire ihtiyacı olan çok kişi var.
extra ücret falan almazlar. vardiya öyle denk gelmiştir, normal bir gün gibi çalışırlar.
ayrıca sadece emniyet mensupları değil; itfaiye, sağlık, elektrik dağıtım şirketi, dsi, zabıta, belediye çalışanlarından ekipler de bayramda vardiyalarına göre çalışırlar. allah yardımcıları olsun.
tum bayram icin degil diye biliyorum. belirli bir vardiya var ve personel bundan minimum sekilde etkilencek duzeyde hazirlanir, bu ayarlamayi yapan vicdanli ise.
Gayet de normal durum. işleri ne derler adama.
Çalıştığınız şubeye göre saatler ve izinler değişir ama tamamen tatil yapmanız neredeyse imkansız.