bugün

gözünüzü devlet memurlarının maaşından çekerseniz gününüz daha iyi geçer.
Yok lan. Bu memur kısmını sevmem ama polislerin hakkıdır. En azından çoğunun.
Ha, burunları havada o ayrı.
Polisi boş ver de gümrük muhafaza memuru maaşının ne kadar olduğunu biliyor musun?
polislerimiz emniyet mensubu kardeşlerimiz bizim değerimiz onlara ödenen maaş hakkında neden veriliyor demem ama şöyle bir gerçeklik payı da yok değil yapılan eleştirilerin. mesela aöf mezunu aöf'üde zar zor bitirmiş bir polis memuru ortalama 4 bin lira maaş alıyor eksik ya da fazla detaylarını bilemeyeceğim. anadolu'da 5-10 bin nüfuslu kasabadan hallice ilçelerde pek fazla olay olmuyor bu adamlar sabahtan akşama kadar karakolda oturup arada şehir içinde kısa bir tur atıp bu maaşı alıyorlar. oysa karşı yanda master-doktora yapmış mükemmel ingilizce konuşan donanımlı kişiler özel sektörde asgari ücretten biraz fazla veya 2000 lira maaşla*çalışıyor.

verilen maaş fazla mı evet çok fazla polis akademisini başarıyla bitirmiş donanımlı çevik polislerimize yüksek maaş verilsin, terörle mücadele eden polislerimize verilsin bunlara bir şey demem ama aöf mezunu 3-5 bin nüfuslu kasabadan hallice bir ilçede sabahtan akşama kadar oturduğu yerden 4-5 bin lira maaş alan polislere bu kadar fazla maaş verilmesine de karşıyım.
Maaşın eğitim seviyesine göre verilmesi gerektiğini düşünen insanların halen idrak edemediği konular var yıllarca aileler oku benim gibi sefil olma diyerek yönlendirme yaptılar yüksek maaş almak için okumanın dünyadaki en saçma düşüncelerden biri olduğunu farkedenler bunlara takılı kalmayıp para kazanmanın yollarını buluyorlar kimse size ingilizce biliyorsunuz veya 160 iq ya sahipsiniz diye yüksek maaşlar vermek zorunda değil vermiyorlar da bu eğitimin sizin kişiliğinizi geliştirmek ve hayatta karşılacağınız sorunları kolay aşmanız için var olduğunu unutuyor ve amacın dışına çıkıyorsunuz adı üzerinde her mesleğin işi farklı ve yaptığınız işe göre para alıyorsunuz polisin maaşı gayet normal bir maaş eleştirilmesi gereken size verilen maaşın az olup olmadığı benim şahsi görüşüme göre her gün sağlığını hiçe sayarak hamallık yapan birinin eğitim seviyesi düşük diye az ücrete çalışması adaletli değil dünyada sağlıktan daha önemli bir şey yok bir kaç yıl sonra disk kayması yaşayacak hamalı sen cahilsin diyip aşağılamak zalim bir kan emici görüşü.