bugün

Okurken insanları başka diyarlara sürükleyen efsane bir şey.
Agatha christie bu türün en iyi yazarıdır.
En sürükleyici roman türü. Koca kitabı 1 günde bitirdiğinizi farketmezsiniz bile.
Akla Ahmet Ümit'i getirir. Başkomiser Nevzat unutulmaz bir karakterdir.
ilk başta Verilmeyen bilgiyle okuyucuya sonda Twist yapmaya çalışan sikko roman türü.
En sevdiğim türün eserleridir.

Aşk meşk felan öğğkkk.

Tek sevda. Polisiye-cinayet ve gerilim.

Nokta.
(bkz: sisle gelen yolcu)
John verdon kusursuz yazıyor. Bi oturuşta bitiresi geliyor insanın. "Aklından bir sayı tut" ve "gözlerini sımsıkı kapat" en iyileri. Ahmet Ümit 'i de es geçmemek lazım tabi. Çok başarılı. Kurgusu kötü tek kitabını görmedim daha.
Sherlock Holmes reyizdir bu türde. Kaç kitabını okudum hala bıkmadım.
ergenlik zamanlarımda nedense hep ingiliz polisiye romanı okurdum aşığıydım denebilir ama yaş büyünce artık makale dışında bir şey okuyamaz oluyoruz.

16 yaşındaysanız hayat gerçekten çok zor ve sorumluluğunuz çok ağır.
Türkiyede Ahmet Ümit, dünyada Agatha Christie'dir.
John Verdan favorimdir.
Aklından bir sayı tut.
Gözlerini sımsıkı kapat.
Peter pan ölmeli.
sakın ahmet ümit kitaplarını almayın aşırı sıkıcı ve kitap bittiğinde bu ne iğrenç şeydi, Diyeceksiniz zira adam zekasını kullanmıyor ki kitaplarında.
bence, günümüzün en iyi polisiye roman yazarı (bkz: paul auster)'dır. pek çok polisiye romanı okudum ama onun yazdıkları hep farklıydı hep daha yaratıcı ve daha iyiydi.
michael connelly bu işin piri olarak bilinir.
roman okudun mu ya klasik ya da polisiye okuyacaksın.
akla türk olarak nedense ahmet ümit geldi...
Agatha christie der susarm.
Sherlock holmes ikonudur.
en sevdiğim tür.
agatha christe'nin on küçük zenci romanını başyapıt saydığım kategori (bkz: cinayet romanı).
en iyisi tartışmasız grange ın romanlarıdır.
Sürükleyici özelliğiyle tanınan roman türüdür..bir örnek verelim

Ahmet Ümit- (bkz: Beyoğlunun en güzel abisi)
agatha christie romanlarıdır.
Jean Cristophe Grangé in en iyi yaptığı iş. Bu tür kitaplar kitap okumayı sevdirir kanaatimce.