bugün

yanlışlarını dile getirmekten ziyade kara propaganda yapmak isteyen zihniyettir.

o zaman müthiş bir buluş yapan bilim adamı da haberlere çıkmasın amk. adamın görevi buluş yapmak değil mi?
(#15898120)
yanlışları doğrularını götürdüğü içindir.
cerrahın eldiveninin mikrop barındırması gibi, kirlilikle, suçla mücadele eden kurumlarda da gri bölgeler vardır. ufak tefek arızalar olur. muhbirlik ediyor diye pezevengin dalgasına taş koymazsın, bulunduğu sokakta kuş uçurtmuyor diye pavyoncunun ufak tefeğini görmezden gelirsin, torbacıları okuyor diye araba patlatanı idare edersin...

ama sorun adli ve adi vak'alar değil.

polisin etnik ve ideolojik silahlı güç haline gelip topluma karşı saldırganlaşması.

pkk'lı teröriste kuzu, normal vatandaşa aslan. deniz fenerciye kaplumbağa hes protestocusuna tavşan...

eleştirilen budur...
polisin yanlışı olduğunu kabul eden zihniyet tarafından eleştirilmeye çalışılan zihniyettir.
(bkz: her şey harika da ben mi bok atıyorum)
bu ülkedee polisten sadece masumlar korkar.

- sorusu olan?
- konu kapanmıştır.
nasıl daha iyi bir hale getirebilirizi düşünen ya da polis olmayan zihniyettir.
kendi on numara norm sahibi vatandaştır. o yüzden bir tek polislik müessesesi bozuktur geri kalan belediyedir vergi dairesidir mahkemesidir pazardır çarşıdır saygıdır dürüstlüktür.tıkır tıkır işler bu uygar vatandaşlar tarafından gözetilen uygar ülkede. lan polis kim eminönünde saat satan zenciyi mi polis yapıyolar senin amcanı ötekisinin kardeşini berikinin halasının oğlunu yapıyolar sen ne boksan polisin de aynı bok.
polislerin doğru yaptığı işler zaten onların görevleridir. doğru yapmak zorundadırlar.
kimse bir işçiyi tuğla taşırken alkışlamaz öyle değil mi?
bunu yapan insan yüksek ihtimalle yunustab jop, trafikten tokat, çevik kuvvetten gaz ya da tazziklı su yemiştir. bunlar başına geldikten sonra polise yenlış bakmak, hatta bakamamak mümkündür. nitekim o dayağı yemiş kimse korku ve nefretle dolar. hele bir de suçu yoksa ve yediği dayak baldan tatlıysa deymeyin o kişinin keyfine. bırakın nefret etsin, bırakın korksun.

(bkz: en çok yunustan)

(bkz: adam içini döktü bee)

(bkz: trafşkte serttir gardaş)

(bkz: kazığın sadece ucu sivridir)
sadece polisin yanlışlarını gören, o sağ ve din düşmanı insanları eğer polis teşkilatı olmasaydı piranhalarıma paket yem yapardım. canım sıkıldıkça hem balıklarıma atar hem de tane tane kendim yerdim.
bu zihniyet şöyle işler.

öğretmen tokat attı, hepsi şerefsiz.

avukat çok para istedi, hepsi götveren.

doktor ilgilenmedi, hepşi yavşak.

bankadan icra geldi, hepsinin amk.

taksimetre çok yazdı, hepsi hırsız.

hayır siz ne iş yapıyosunuz amk. ben onu merak ettim.

edit: eksileyin eyvallahta bir taneniz mesleğinizi söyleyin harbiden çok merak ettim. bakalım sizin meslek şerefli mi şerefsiz mi?

not: polis falan değilim.
polisin sadece yanlışlarını görmek "isteyen" bir zihniyet sorunludur.

ancak ülkemizde maalesef polisin doğrusundan çok yanlışını gördüğümüzden, duyduğumuzdan ve yaşadığımızdan "istemesek" de polisin birilerinin birilerini susturmak, sindirmek ve korkutmak amacıyla kullandığı bir güç haline dönüştüğünü görüyoruz.
hiçbir türk evladı polislerin sadece yanlışlarını dile getirmek istemez ama polis milleti de yaptığı yanlışları bile isteye, insanın gözüne soka soka yapıyorsa, insan elinde olmadan ön yargı sahibi oluyor ve sadece olumsuz eleştirilerde bulunuyor yine elinde olmadan. Polisler arasında çok iyi olanlar da, insan olanlar da mevcut lakin keşke çoğunluk hükümetin dümen suyunda hareket etmese de karakter sahibi, kendi kararlarını kanun çerçevesinde özgürce verebilen, her dönemin adamı olmaya çalışmadan görevini doğru yerde ve doğru zamanda layıkıyla yürütebilen insanlar olsalar diyorum. *

edith: imla
aksi düşüncedeki insanlara aptal diyerek hakaret etmeyen zihniyettir.
aptal sensin jopta sana girsin.
polisin yanlışı şudur: bir polis suç işlediğinde diğerleri ona mani olacaklarına grup halinde suç işlemektedirler. diyelim ki biri akılsızsa hepsi de mi akılsızdır. son olayda da durum budur,izmir emniyetinde dayak atılan kadın olayında da. bir tecavüzcü doktorla kıyas edilemez o şahsi terbiyesizliktir. polisi farklı kılan topluca yapılan ayıplar ve eylemlerdir.
polislerden çok çekmiş kişilerdir.

hoca bu durur mu? yapıştırmış cevabı; "neren doğru ki?"
polisin doğru yaptığı olaylar azınlıkta olduğu için genel olarak yanlış olan davranış bütününü gören haklı zihniyettir. ahlaklı, düzgün polis vardı da biz mi denk gelmedik. bu kadar mı kalabalık olur bir kurumda çürükler arkadaş. vatandaş şikayetçi işte var mı ötesi?
ayrıca işte bu entry de özetliyor bu durumu bence. yazanın eline sağlık.

görülecek pek fazla bir doğru kalmadığından otomatiğe bağlamış haklı insan grubu.
(bkz: yanlışlarnı)
(bkz: ilginç türk filmi telaffuzları)**
biraz düzeltme ile girebilirim sanırım bu zihniyete. yani bunu inatla ya da art niyetle yapmam. değil polisin hiç kimsenin yanlışını görmek istemem. polisin doğrusunu niye görmeyi tercih edeyim ki? polisin doğrusu dediğin şey onun zaten görevi, profesyonelliği olmalı. erdemi değil. görevini yapmasının neyini konuşalım burada. çünkü yapması gerektiği şeyi yapmak için polis olmadı mı? yoksa bu insanlar polis olurken başka gerekçelerle mi polis oluyor/yapılıyor. şöyle bir haber olmaz her halde "polis bir vatandaşı kurallara uygun olarak göz altına aldı". ama bu gidişle olacak sanki.
devletin kolluk gorevini yapan insanlarin yapamayacaklari yanlistir...
yaptigin her yanlis aci sonuclarla geri doner...

(bkz: bu devlette yaşadığıma utanıyorum)
(bkz: al birini vur ötekine)
güncel Önemli Başlıklar