1. 1.
  dün gece 01:30 sularında kadıköy-taksim otobüsünde iken gerçekleşen ve bana güven hissettiren durumdur. 3-5 tane polis otobüse girdiler ve birer birer kimlik kontrolü yaptılar... hayır bundan gocunan polisin orantısız güç ıdı vıdı kullandığını idda edenler sabıkasız insanlar gibi olsalardı eminim onlarda mutlu olurdu...
  2 -9 ... 60 yasindaki kelebek
 2. 2.
  bir 3. dünya ülkesi klasiği.

  dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde nedensiz kimlik sorgusu yapılamaz. devletinin altında ezilmekten memnuniyet duyan insanlara ise tek öğretilmesi gereken, devlet denen kavramın bireyi ve haklarını korumak amacıyla var olduğudur. totalitarizmden rahatsızlık duymamaksa ancak uyuşturulmakla mümkündür fikrimce. nasıl bir mentalite devletin kendisine kimlik sormasından tatmin olur anlamak mümkün değil.
  5 ... dolunayisi
 3. 3.
  otobüsteki insanları huylandıracak hadise. zaten işin gücün var geç kalmışsın, bir de istanbul trafiğinin üstüne 3 polis gelip kimlikleri çıkarın diyor. gel de sinirlenme. durduk yere gitti 15 dakika. ki ben bu hadiselerde kontrol dışında bir şey yapıldığını hiç görmedim kimi bulmaya uğraşıyorlar anlıyamıyorum. hadi otobüsü durdurdun bari birini yakala adam..
  1 ... enteeresan
 4. 4.
  seçimler öncesi artan kaldırım çalışmaları gibidir. hani şu söküp söküp yeniden yaptıkları kaldırımlardan bahsediyorum evet.
  2 ... dolunayisi
 5. 5.
  izmir'den Çanakkale istikametine giden otobüslerin çoğu zaman karşılaştığı durumdur. Ancak aramayı şehir dışında olduğundan jandarma gerçekleştirmektedir.
  ... zerrekadargamiolmayanadam
 6. 6.
  bir yandan elektronik devlet olma çabası bir yandan savaş hali uygulamaları arasında hep mağdur olan yurdum insanının maruz kaldığı iğrenç işkencelerden biridir.

  devlet altında kayıtlı çalışan(memur) insanı çalıştığı kurumda bulamayan(!) devlet, bu kişiyi ailesi ile çıktığı tatil gezisinde yakalamaktadır bu kimlik kontrolleri sayesinde.
  ... antisosyal
 7. 7.
  genelde jandarmanın yaptığı, ilkel asayiş eylemidir. polis de karışmış.
  1 ... summoning
 8. 8.
  güven sağlama gibi bir durum hissedilebilir lakin, bu faili meçhulleri arttıran bir durumdur ülkemizde, çünkü polislerimiz de cahil...
  ayrıca elinde arama izni olması lazım, nazik davranmak lazım vs... ama bunlar imkansız temenniler tabiki, polislerde o nezaket nerde...
  ve otobüsü durdurmak da doğru değildir. bu da yeni adet herhalde... aralarında acelesi olanlar olabilir. özel araçları durdurursun, kimlik sorar gönderirsin. ama otobüste kontrol işkence olur. o kadar insan var. polisin gövde gösterisidir bu bence... (bkz: big brother is watching you) istihrabat örgütü boşuna mı var? böyle alenen aramalarla halkı rahatsız etmemek için var. tabi bizim istihbarat faili meçhul ile meşgul olduğu için...
  ergenekon ile temizlenecek umarım bunlar...
  1 ... barutyiyici
 9. 9.
  polis bu ne yapsa beğenilmez. olası bi suçlu yanında oturuyor olsa ve asayi$ birimi gelip kimlik kontrolü yapsa sorun, gelip yapmasa sorun.

  hayır kuzum bu bahsettikleriniz önceden vuku bulurdu öyle bi kimlik kontrolü yarım saat sürme eylemi falan. toplanır tüm kimlikler teker teker telsizden anons edilir, gbt kayıtlarına bakılır falan.
  $imdi hepisinde pda var, alıyor kimliğini polnet üzerinden kontrol ediyor kimlik numaran vasıtasıyla. sana kaybettirdiği süre içerisinde dünyayı kurtaracaksan, güne$ batıdan doğacaksa amenna. neler için ne vakitler harcıyor insan gün içinde. polisin sorgulu yada sorgusuz insanların güvenliği adına yaptığı kontrol yani müthi$ zaman kaybı, fuzuliyat.**
  vatanda$ olarak ne gibi haklara sahip olduğuzu bilmedikten sonra polise kar$ı gider yapmanın anlamıda mantığıda yoktur malesef. onlarda pek bi meraklılar zaten gecenin bi saatinde koca otobüsü durdurup herkesin gbt'sine bakmaya.

  tanım: polisin halkın huzuru adına bir ihbarı değerlendirmek adına yapmı$ olduğu kimlik kontrolüdür.
  -1 ... whereismywings