1. 1.
  geliyorum kaçın sinyali veren olay.
  ... 50iki
 2. 2.
  'siren gelir hoş gelir inşaallah' denir, geçilmez; onlar geçer...
  ... cryptic
 3. 3.
  daha çok suçlunun kafasında bir panik havası oluşturmak ve onu psikolojik olarak caydırmaya yönelik bir olaydır. ancak filmlerde gördüğüm kadarıyla birçok suçlu sırf sesi duyup kaçtığı için sonuna kadar gelen polisler elleri boş olarak geri dönmektedir.
  1 -4 ... destination unknown
 4. 4.
  az önce kurtlar vadisi-pusu da gördüğümüz olay. polislerin sireni, onlar gelmeden 5 dk. önce çalmaya başlamış ve gelene kadar da aynı ses düzeyinde çalmıştır.
  ... and justice
 5. 5.
  (bkz: git gözüm görmesin)
  şeklinde bir mesaj taşıyan eylemdir.
  2 ... hadiyavrumyandanyandan
 6. 6.
  söz konusu olay kurtlar vadisi pusu da geçiyorsa şaşılmaması gereken durumdur.
  ... gogocu
 7. 7.
  "geliyorum suçlu -ananı da al git-" demektir.
  4 ... sen git ben geliyorum
 8. 8.
  izlediğim bütün polisiye filmlerde karşıma çıkan ve hala bana saçma gelen mevzudur. tamam anlıyorum, prosedürler falan. fakat amaç suçluyu yakalamak değil mi kardeşim ? o zaman sen bu kodumunun sirenini açıp "geliyorum ulen" naraları atarsan, nah yakalarsın o suçluyu. bir de bunun aç kapıyı polis versiyonu vardır ki içler acısı.
  ... wildr0se
 9. 9.
  ıslık çalarak gitmelidir, hata yapıyor.
  ... cok gicik yaa
 10. 10.
  arka sokaklar adlı dizide sık rastlanan bir durumdur. baskın yapılacak deponun önüne 4 metrelik panelvanı çekip, önünde 10 kişinin birbirine bakmasının ardından, rıza baba " dikkatlı olun çocuklar, bela istemiyorum." der ve depoya girilir. paintballvari bir operasyonla kimsenin burnu kanamadan avrupa uzantılı yeraltı dünyasının en tecrübeli kötü adamları bir çırpıda yakalanır ve ekip olay yerini tecrübeli ve güler yüzlü memurlara bırakır ve sessizce uzaklaşır.
  ... rakinfish