bugün

Birçok insanın merak ettiği hadisedir.
Çünkü rte'ye göre odtü öğrencileri lastik yaktığı ve taş sopa attığı için polisler gaz bombalarıyla müdahale etmiştir.
odtüye göre ise sözlü protesto haklarını kullanmak isterken polis abartılı şekilde bombalar atarak orantısız güç uygulamıştır.
Şimdi kim haklı?
akp'li bir şakirte göre; tayyip onların ikinci peygamberidir. diktatörleridir, kimse karşı çıkamaz. padişaha karşı mı gelinir.

odtü dahil bütün tayyip'e karşı çıkan öğrenciler ergenekondan içeri alınmalıdır, hocaları diri diri yakılmalıdır. evleri didik didik araklanmalıdır.

akp'nin el attığı hangi işten hayır gelmiş ki?
cevabı tarihe bırakılmayacak derece yakıcı bir soru ve sorun.

cevabını yurtsever halkımız odtü gençliğine desteğiyle veriyor.
ve gençlik bu patriot'çu nato'cu iktidardan hesabı sormasını da bilecek.

bu arada, çıkarıldıkları mahkemede odtü'Lülerin tümünün serbest bırakılması da bir cevap olmalı.
Galataray Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi
istanbul Teknik Üniversitesi
istanbul Üniversitesi
ve daha 8 üniversiteye göre suçlu ODTÜ'DÜR.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25408768
ikisi de haksızdı.

polis işin ölçüsünü kaçırıyor iyice. halkı sindirme amaçlı.

solculuk adına anarşizme karşıyım.
diğer üniversiteler rte'den korkusuna odtü'ye reddiye yapmış.
bazı beyni sikilesi insanların anlamadığı bir $ey var: arkada$ üniversiteler ayrı bir özerk ülke gibidir. etrafı surlarla çevrilidir genelde. orada özgür dü$ünce vardır, iktidar dü$ünce yoktur. birden fazla dü$ünce barındırdığı için üniversitedir. polisin, siyaset iktidarının orada ne i$i var? git ba$ka yerde kutla?
rte kısmen haklıydı. büyük bir ülkenin başbakanı bir üniversiteye bilimsel bir proje için gitmişse ve bilim yuvası olan o üniversiteli gençler burada siyasi bir kavgaya girmek istemişlerse rte kısmen haklı olur. üniversite öğrencileri taşla sopayla bir yere varamaz adam gibi okulunu oku gir siyasete bu ülkeyi rteden daha iyi yöneteceğini ispatla oyum senin protestocu arkadaş(!)
üniversiteleri tamamen ele geçirmek için iktidar tarafından bahane üretmek için planlanan bir provokasyon bal gibi ortadayken, sorulması abes olan soru. olayın ardından başbakan odtü hocalarını hedef göstermiştir. yök bu hedef gösterme üzerine hemen denetleme kurulunu devreye sokmuştur. iktidar ve cemaat elindeki bazı üniversiteler odtü'yü kınama bildirileri yayınlamışlardır. yandaş basın saldırıya eşlik etmektedir. yök yasası daha da antidemokratik hale getirilmek üzeredir. bunlar ne anlama gelmektedir ? olaylar bilerek abartılmakta ve haksız bahane üretmekte kullanılmaktadır.

odtü'lü öğretim elemanları derneğinin şahitliğinde olayın nasıl meydana geldiği bellidir. odtü, başbakan törene katılacak bahanesiyle 5000 kişi olduğu söylenen polis işgaline uğramıştır. demokratik bir ülkede görülmeyecek olaydır. ama, türkiye'nin demokratik olmadığı bu olaydan da bellidir.
şimdi burada terörizmi demokratik hak olarak görmek de neyin nesi. molotof at, soda at, taş at. neymiş demokratik hakkımızı kullandık.
aynısını pkk sempatizanlarıda yapıyor.
Özgürlüğünün ve düşünce hürriyetinin kısıtlandığını düşünen büyük kitle tabiki haklı ama o eylemcilerin ele başları şimdi ellerini ovuşturuyor ya ona sinir oluyorum. daha önce de gazi üniversitesindeki öğrencilerle karşılıklı kafalarını, gözlerini yardılar. kaldırım taşlarını fırlattılar. Bu hazımsız adamların düşünce özgürlüğünü ve demokrasiyi temsil ettiğine inanmıyorum ama bu insanlara destek veren liberallerin başımın üstünde yeri var.
ben akp'li falan değilim. genel olarak siyasetten nefret ederim. bi bok katmamış bize.

ama kaba kuvvetin savunulur yanı yoktur. sen toplanır alanı eşkiya gibi basarsan ''ki ben söz hakkı istense başbakan veya kurmaylarının bu konuda olumuz bir fikir üreteceklerine inanmıyorum'' polisin müdahile etmesine olanak sağlamış olursun.
manidar soru.
3600 polis 105 koruma aracı 20 zırhlı araç ve 8 TOMA...ve haklılık?

kimi kandırıyoruz hanımlar beyler?
o kadar polisle gezen insan her zaman haklıdır diye cevaplayacağım soru. bu ülkede ne kadar polisin varsa o kadar haklısındır.
yalakalara göre odtü, tarafsızlara göre rte haksızdır.

bir ülkenin başbakanını eleştirmek ne zamandan beri suç. ne zamandan beri eylem yapana polis şiddete başvurarak karşılık veriyor. işte son 10 yılda ki demokrasi anlayışı... iktidardakinin aleyhinden konuşma yoksa dayak yersin, biber gazı yersin, bilsen bile sus. iktidarın istediği tam olarak bu.
tabiki de odtü haklıydı. Yani haklı olmasa bile polisin öğrenciye öyle müdahalesi çok yanlış karşındaki de insan hatta öğrenci vatan haini değil. Onlar ilerde iyi yerlere gelip seni temsil edecek. He seni derken rte seni kastedmiyorum. Ülkeyi demek istedim. Unutma onlar ülkesini severler sana tepkileri sevdikleri ülkeyi satmanda.
şaşırtan hadise.
ülkemizde haklılık değil güçlülük esas olduğundan tartışması gereksiz konu.
şimdi öğrenciler açısından bakacak olursak; öğrenciler protesto ederken bir grup polis gaz bombası atarak öğrencilere saldırıyor ve gerginliğin bir bakıma başlamasına neden oluyor. neden üzerine gelen öğrencileri durdurmayıp bir an da gaz bombalarıyla atağa kalkmışlar bunu anlamak zor öğrenciler açısından. sorgulamak gerekir.

peki öğrenciler haksız mı ? belki biraz haksız olabilirler. daha sakin davranmaları gerekirdi, ancak davranamadılar. genç oldukları ve kışkırtıldıkları için olabilir.

polis ve rte tarafından bakarsak; protesto eden öğrencilerin arasında protestoyu provoke etmek için dışardan gelmiş ve ortalığı savaş alanına çevirmek isteyen tipler var. terör bağlantılı tipler. ayrıca molotof atıldı ve lastik yakıldı deniyor ancak görüntülerde öyle bir şey göremiyoruz. tabi medyada ki görüntülerden bahsediyorum. polis elinde ne varsa açıklasın, insanlar o zaman haklılarsa hak verebilir. ancak hem molotof vardı deyip hem de görüntüleri paylaşmazsan o zaman farklı bakılır haliyle.

sonuç olarak savcılık 50 öğrenciden 12 sini serbest bıraktı. madem terör yandaşı ve yanlarında molotof vardı neden serbest kaldılar bunu sorgulamak gerekir.

iyi akşamlar efenim.
Polisin öğrenciye güç kullanması elbette ki haklı bulunamaz. istekler, eleştiriler güç kullanılmadan iletildiği takdirde insani bir hal alır. Öğrenciler de protesto ederken Hani biz Odtü'lüyüz diyorlar ya, keşke bunu biraz olsun yansıtabilselerdi.Protesto anlayışı bu çerçevede değerlendiriliyor ve bu şekilde tepkiler verilebiliyorsa, Türkiye'nin sayılı üniversitelerinden olan Odtülü arkadaşlarım adına üzülüyorum. Aslolan bulunduğumuz yere, statüye uygun davranışlar geliştirmektir. Bu noktada biz Odtü'lüyüz nidaları anlamını kaybediyor.
Odtü bizim diyen ancak ellerine geçeni yakan,çöp kovalarını deviren arkadaşların yaman çelişkisi de cabası. O arkadaşlar sonradan yaratmadılar herhalde araba lastiklerini, taşı topacı toplanıp gelen onlar olmuş. Sizin olanı neden yakıp yıktınız sevgili arkadaşlar? Beş yüz puanla öğrenci alıyordu ya Odtü, eh şimdi bu arkadaşlar kamu malını da bilmeyen insanlar değildirler. Kamu da halk demek hani. Halka yapılan saygısızlık olarak da değerlendiriyorum. Bu yapılanlar vandalizmden başka bir şey değil. Başbakan Odtü'ye giremezmişmiş. Başbakan öğrenciden mi izin alacak arkadaş? Başbakan gelsin düzgün bir şekilde protestonuzu yapacaksanız yapın.
Evet başbakana ayılıp bayılmıyoruz, ama herşeyin bir yolu bir nizamı var. Doğru doğrudur, yanlış da yanlış. Bu adamı sevmiyoruz diye ona karşı yapılan her şey de şakşakçı davranmak bilinci, farkındalığı ne kadar yansıtabilir ki? Öğrenci arkadaşları destekleyenlerin sürü mantığı güttüğü çok açık. Nolur bilimle kendinizi aynı kefeye koymayın, bari bunu yapmayın.