bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  yaşanmıştır...
  hırsız görevini ifa edrken polisler içeriye girer. hırsız kasayı açmaya çalışmaktadır. polisi farkedince camı kırar ve kaçmaya başlar. polis kovalar, hırsızı yakalar. kan revan içinde kalmıştır fakat gururludur görevini yerine getirmiştir. hırsız savcılığa sevk edilir. savcı kararı açıklar serbest(!). sebep sorulur sebep açıktır olay teşebbüste kalmıştır hırsız hiç birşey çalmadan dışarıya çıktığı için suçsuzdur(!). pardon hırsız dememek gereklidir.
  1 -1 ... daksin
 2. 2.
  Polislerin yakaladıkları kişilere dayak atmasının sebeplerinden biri.*
  1 -3 ... fehimsiz ekmek
 3. 3.
  polisler yakaladıkları kişiye dayak atmadıkları gibi, yakalanan suçlunun savcılık tarafından salıverilmesi olayıda yanlıştır veya yanlış anlaşılmıştır. hırsızın hiçbir şey çalmadan dışarı çıkması suçsuzluğunu belirlemez. yasalar hırsızlık amaçlı girişin kesin olması durumunda çaldığı veya çalamadığı şeyin önemine bakmaz. ama giren kişi ben hırsızlık amaçlı girmedim üşüdüm ondan girdim veya kafam iyiydi neden girdiğimi bilmiyorum ifadesini kullanırsa , daha önceden de hırsızlık sabıkası yoksa eldeki deliller de bu yönde ise, savcı şahsi gıcık bile olsa o kişiyi tutuklayamaz.

  polis suçluyu yakalamak ile görevli kolluk gücüdür. yargılama safhasına karışamayacağı gibi bazı adli olaylarda şahitliği bile kabul edilmez. yakanlanma süreci başlanmasının ardından savcılığa teslim edilinceye kadar sanık adli kontrollerden geçirilir. adli muayeneye polis girmez, doktor sizin bütün şikayetlerinizi yazmak zorundadır.

  polis sadece yakalama anında şiddet, jop veya gaz kullanabilir.
  2 ... cehennem tanrisi
 4. 4.
  polis görevini yapar yakalar ama bazen de abartır olay mahalindeki herkesi yakalar. onlara göre oradaki herkes suçlu olabilir yada suçludur savcıda bu durumda herkes suçsuz da olabilir deyip serbeset bırakır
  ... kolibandı