1. 1.
  chp millet vekili kılıçdaroğlunun ifade ettiğine göre, sınav soruları sınavdan çok önce cemaat dersanelerinde öğrencilere dağıtılmış. kılıçdaroğlu, emniyetteki cemaatçi kadrolaşmanın boyutunu tekrar gözler önüne sererek, hepimizi cemaat için çalışmaya sevk ediyor.

  ilgili durum üzerine soruşturma açıldığına dair güncel haber, şöyle:

  "Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Meslek Yüksek Okulu giriş sınavı sorularının çalındığı iddialarının incelenmesi için müfettiş görevlendirdi.

  Emniyet Genel Müdürlüğü, 26 Ağustos Pazar günü Türkiye genelinde yapılan Polis Meslek Yüksek Okulu giriş sınavıyla ilgili son günlerde medyada yer alan haberler üzerine yazılı açıklama yaptı.

  Söz konusu tarihte Türkiye genelinde 22 bölge merkezinde yapılan Polis Meslek Yüksek Okulu yazılı giriş sınavına 71 bin 212 adayın katıldığı belirtilen açıklamada, soruların çalınması iddialarıyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

  "Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu'nda sınav esnasında sınav sorumlularının şüphelenmesi üzerine yaptıkları aramada, sınava geç gelen bir adayın kitapçığı arasında sorulara ilişkin bilgi notları çıkması üzerine, sınava geç gelen diğer adaylar da aranmış, iki adayın kitapçıkları arasından da farklı bilgi notları çıkması üzerine, üç aday hakkında rapor tutularak sınav salonlarından çıkartılmışlardır. Söz konusu adayların cevap kağıtları değerlendirmeye alınmamıştır.

  Konu adli mercilere intikal ettirilerek takibata başlanmıştır.

  Yaşanan olay Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu'nda sınava giren 3 adayla sınırlı münferit bir olay gibi görünmekle birlikte, konunun incelenerek sonuçlandırılması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğümüzce müfettiş gönderilerek inceleme başlatılmıştır.""

  http://www.memurlar.net/haber/86825/
  3 ... bl
 2. 2.
  hırsızın soruları deneme sınavı olarak da kullanabilme ihtimali olabilir."bi bakalım polislere ne soruyolar ona göre taktik geliştiririz" şeklinde bir amacı olabilir. olurda bir gün yakalanırsam çalışmadığım yerden sormasınlar.
  ... erdem andac
 3. 3.
  polislerin içresindeki cemaat teşkilatlanması necip hablemitoğlunun köstebek adlı kitabında detaylı bir şeklilde anlatılmıştır. köstebek kitabını okuyanlar bu başlığın doğruluğuna şaşırmayacaklardır.
  -1 ... kuantum
 4. 4.
  Son zamanların en vahim olaylarından olsa da yeterince yankı uyandıramamıştır.
  ... hewit
 5. 5.
  mustafa mutlu' nun son üç yazısına konu olan olay. polis meslek yüksek okulu sınavlarının teşkilatça yapılması zaten kıllanmaya müsait bir durumdur üstüne üstlük senelerdir yaşanagelendir soruların sınav öncesi "bazı ellerde" dolaşması.
  tarikatçılar, yüksek rütbeli emniyet mensuplarının yakınları vs.
  emniyet teşkilatı olayı araştırmak için müfettişler görevlendirmiştir. sınavın iptal olup olmayacağı bu müfettişlerin raporlarına bağlıdır.

  adana ilinde %20 civarında bir başarının elde edilmiş olması görevlilerin aklını karıştıran noktalardan bir başkası.

  ayrıca sınav sonuçları egm tarafından nete verilir yani elinize sınavda kaç yanlış kaç doğru yaptığınıza dair bir belge gelmez. son sınavda da birçok aday netlerinin beklenilenin altında olduğunu dile getirmiş.

  ne denir balık baştan kokar.
  ... diss___
 6. 6.
  Şaşırttı mı kesinlikle hayır. Haber yalansa bile şöyle söyleyeyim. Gülen cemaati sayesinde kolayca polis olunabiliyordu. şimdi ilim yayma cemiyeti sayesinde oluyor diyorum size.
  ... soytarikral
 7. 7.
  Bir o kalmıştı o da oldu yani. Bakalım daha neler göreceğiz turkiye de.

  (bkz: kendi söküğünü dikememek)
  1 ... kale3112
 8. 8.
  şaşırdık mı?(Hayır)

  güzel kardeşim, senelerdir Öss, ygs, lys vs. sınav soruları çalınmış onun yanında bunun lafı olur mu hiç.
  1 ... katilbebekcaki