1. 1.
  türkiye şartlarında gayet iyi olan maaştır. yatan da 2500 liradan fazla para kazanır çok çalışan da.

  bu aralar bir zam daha gelecekmiş üstelik.
  2 -1 ... delicious
 2. 2.
  alın teridir. zira polis insanları döverken bir hayli ter döker.
  11 -4 ... delicious
 3. 3.
  emekli olunca yarısından fazlası düşen maaştır.
  2 -2 ... bir bardak demli cay
 4. 16777213.
  Genellikle dar gelirli insanlar polis olduğu için sanılanın aksine beğenilen maaştır. Kimse bana aksini anlatmasın. Kendi içerisinde dengesizlik olması gerekirken yoktur. Misal şarka gittiğinizde veya fazla mesai yaptığınızda ciddi manada artış olması gerekirken öyle değildir. Aynı şekilde sizi kalifiye yapan bir özelliğiniz varsa veye rütbece yüksek iseniz de ciddi bir fark olmalıdır ama bu da böyle değildir. Asıl sıkıntı budur.
  edit: Emeklilik olayını atlamışım. o da hatırı sayılır başka bir sıkıntı.
  4 ... olmazsa olmaz
 5. 16777214.
  3000 tl ye yakın olan maaştır. ama tehlikesi olan bir meslek.
  -1 ... napcan olum nickimi
 6. 16777215.
  12-24 düzeninde çalışan bir polisi ele alalım. 2 günde normal bir memurun 3 günlük iş süresi kadar ve çok daha fazla yıpranma ile çalışır. tabi bu çalışma saatlerinin genelde 12 saat üzerine çıkması ve yine 12 kabul edilmesi cabası. ama bu fazla süre ek ücret olarak yansımaz ne yazık ki. ayrıca çoğu yeni amir astlarindan az maaş alır. tabi bu fark kıdem ile kapanır hatta pozitif yönde açılır ama pek bir artış beklenmesin. emeklilikte ise maaş normale oranla oldukça fazla bir düşüşe uğrar. tabi ki tahmin edileceği üzere ikramiye de oldukça gülünçtür. 30 yıl olursa çalışma süresi dişe dokunur bir hal alabilir ama çoğu polis memuru yaş haddinden vs. 25 yıl civarı emekli olur. velhasıl normal memurlara göre yüksek gibi görünebilir fakat bir göz yanılgısıdır o miktar. buna da şükür demeleri lazım tabi.
  2 -2 ... sifirnegatif
 7. 0.
  Öğretmen maaşını çok görenlerin nedense genelde çok bulmadığı maaş. Öğretmen maaşından 1000 lira fazladır. Çok çalışan da yatan da aynı maaşı alır. Özellikle batıda çok rahattır. Toplumda aşırı bir saygınlığı olur nedenini anlamadığım şekilde. Ev kiralarken bekâr polise ev verilir ama bekâr öğretmene verilmez. Toplu taşıma araçlarında ücret vermezler. Doğuda çalıştıklarında az denilse de neredeyse bir asgari ücret kadar ek ücret alırlar. Fiziksel bir yorgunluk olabilir ama benim tanıdığım birçok polis çok rahat kazanıyorlar paralarını. Güneş gözlüklerini takıp, bol bol poz veriyorlar. Onu çok iyi biliyorum.
  2 ... ekmekle doyan adam
 8. 1.
  Doğu da bir Çevik Kuvvet 3500 e kadar maaş alır. Bir polis özel hareket ise 4000 leri geçer. Tabi doğuda.
  -1 ... motobro
 9. 2.
  asgari ücretin 3 katıdır.
  1 ... mitralyoz
 10. 3.
  Devlette çalışan bir muhendis öğretmen maaşı o kadar değildir ülkenin içler acısı halde olduğunu gösterir bu polisler genelde hicbirsey olamayan adamlar ellerinden hiçbir iş gelmeyen adamlardır o paraya yazıktır.
  3 -3 ... vienetta1994