bugün

"sürekli polemiğe açık entry girmek" çaylak statüsüne düşürülmeme neden olduğu moderasyon tarafından bildirilen durum.(bu tanımın ilk kısmı)

entryler silinmedi ama. çünkü silinmeyi gerektirecek bir şey yoktu, suç unsuru yoktu, isim belirtilmiyordu, hakaret içermiyordu.

neden çaylak olduğumu sorduğumda aynen şu cevabı aldım. "genelde polemik yaratan entryler girdiğiniz için, artniyetli olduğunuzu düşündüğümüzden 15 gün dinlenmeye alındınız."

bunun üzerine "verdiğiniz cevap sorumun cevabı değil ama ana fikri anladım. sanırım birkaç mesaj daha yazarsam 10 gün olarak başlayan çaylaklığım daha da uzayacak. tavrınızı yanlış bulduğumu tekrar belirtirim. not:şu anda sol kolonda "yahudiler oturdukları yerden para basıyorlar", "ne mutlu türküm diyene yazısı kaldırılmalı", "o kadar ibne olmak ki paçasından aşağı bok akmak", "türk milliyetçiliğini faşizm olarak algılamak" gibi nezih ve polemik yaratmayacak entrylere bakarak ne kadar suçlu olduğumu ve sözlüğü kaosa sürükleyecek entryler yazdığımı farketmiş bulunuyorum." şeklinde yaptığım yoruma da;

"siz sadece bu polemik yaratma işini yapıyorsunuz. hiç tartışma olmayacak diye bir şey yok. ama sizin amacınız buymuş hissiyatı veriyorsunuz. anladınız mı?" cevabı verildi.

ve ben yarattığım bu "hissiyat" yüzünden 15 gün çaylak kaldım.

sözlük sizin, moderasyon sizsiniz ama bu şekilde keyfi yargılamaya hakkınız yok.

onun için siz "hissiyatlarınızla" hareket etmeye devam edin. ben de defolup gideyim.

özal kuşağı apolitik gençlerine ve tahammülsüz şakirt biraderlere ayrıca selam ederim.

bu durumu içine sindiremeyip defolup giden sartorius'un yaptığı eylem (bu da tanımın ikinci kısmı).