bugün

örnek verecek olursak pokerde bir üçlü yapmışsınızdır ve elinize güvenip arttırdıkça artırmışsınızdır bahsi ancak son kart açılıp karşı tarafın elini açıp renk yapmasıyla birlikte yıkılmışsınızdır resmen.biraz önce yüzünüzü kaplayan o koca tebessüm yerini hüzne bırakmıştır.
içinde kumar oynanan bütün filmlerde görülen sahne.
(bkz: bursadan gol haberi)
(bkz: maç 2-2)
ben bunu gördüm
--bir poker oyunu

bahsi artırıp all in çeken oyuncunun eli

10 A
karşılayan oyuncunun eli

V V

yerdeki kağıtlar

10 10 10 V V

sonuç

göt olmak
pokerde yapılan en büyük hatalardan birisidir. ancak 4 kart açılmışken straight yapan birisi son kartın 1/4 olasılıkla birisine flush yaptırabilme durumunu düşünüp korkarsa, pokerde başarılı olamaz.
büyük hatadır. burada iki durum var. kartların masaya açıldığı ve açılmadığı durum. açıldığı durumda iki taraf da tepkilerini belli etmekten çekinmez haliyle. kartlar ortadadır ve turn kartı açıldığında bir taraf abartılı şekilde sevinebilir. ardından son kart olan river açılır ve şok olur. hem tüm parasını kaybetmiştir hem de donup kalmıştır. o yüzden kartlar ortada iken çok sevinmemek lazım. kartlar kapalı iken de soğukkanlılık daha çok ön plana çıkıyor. flop açıldığı an royal flush, sıralı floş veya kare gibi gelmesi çok düşük beşliyi yakaladıysan aşırı sakin kalman gerek. içinden çok seviniyorsundur ama tek bir mimik değişimi ve rahatlama bile karşı tarafın elindekini hemen anlamasına ve korkup geri çekilmesine sebep olur. flop açılınca eli kötü olan taraf o olacağı için direkt senin yüzüne bakar. eğer turn açıldığında bu üçlülerden birini yakaladıysan oyun %99 senindir. zaten bu kazandığını sanma kısmı da riverda o yüzde 1'in gelmeyecek olmasını düşünmekten kaynaklanır ve gelince de şok olurlar.
5 card draw için bu çok dpğüru değildir. change yaptıktan sonra kazanıp kazanmama ihtimalini bilirsin. hold em de ise ilk 3 te renk yapma ihtimalin vardır lakin high varsa sikip köşeye atar seni.

velhasıl evler arabalar yedikten sonra bir şekilde kurtuldum illetten 2009 yılında. telefondan oynamaya benzemez gerçek masa, kimseye tavsiye etmem.
her hadisede olduğu gibi, şaşırmadım doğrusu.