bugün

pokemon adlı çizgi dizi nin yayınlandığı ilk zamanlara çocukluğu denk gelmiş insanlardır.

(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
(bkz: seni seçtim pikachu)
(bkz: hey gidi günler hey)
pokemon devri çocuklarıyız biz zamanımız geçmiş.
pokemonların isimlerini ve özelliklerini yazdıkları defterleri olurdu bu çocukların. *
en kaliteli çizgi filme denk gelmiş çocuklardır.*
girişteki jenerik müziğini duyunca içi içine sığmayan çocuklardır. ayrıca pokemon maçlarını milli maç edasıyla izlerdi bu çocuklar.bak şimdi içimde yine bi kıpırdanma oldu sözlük.* * *
taş devri döneminin çocuklarından daha iyi bilgisayar oyunu oynayabilirler ama taso oynarken karşı duramazlar onlara. en ufak bir iddiaları kalmaz bilyede.
en kaliteli çizgi filmlerin zamanına geldiklerini zanneden nesildir. halbuki ninja kaplumbağalar, tarzan,red kit, she ra, beverly hills ve hatta pazar sabahları trt'de gösterilen robin hood çizgifilmlerini kaçırmışlardır bu nesil.
zamanında balbasar, pikachu ve charmender sesleri çıkarmaya çalışan çocuklardır.*
saydekle pikacuyla büyümüş hatta ona özenip 9. kattan atlamış yaşıtları olan bebedir.onlardan biriyim.favorim saydekti.o kafasına vurması yokmu hele.bittigim andı..bende hatırası büyük.hatta hala "seni seçtim pikacu git getir,gelmezse gözünün yaşına bakma çek fur" diyesim var.
(bkz: ben)"Pokemaaan karı kaçıyooo" gibisinden şarkısı vardır ayrıca.
(bkz: imam sayko)
"aga bu misty ash'e veriyo mu ki?" diye birçok çocuğun kafasını kurcalamıştır.
camlardan uçmaya çalışan çocuk devridir.
uğruna bir kutu dolusu kart biriktirilen çocuk devri.
(bkz: pikachuuuuuu)
(bkz: pika pika) (bkz: seni seçtim rattata)
(bkz: seni seçtim balbazar)
(bkz: artis ne arar la bazarda)
(bkz: lale devri çocukları)
pokemon çizgi filminin yayınlandığı dönemin, çocukluk dönemine denk gelen kişilerdir.

(bkz: hanım poke topumu getir)
sabahın köründe pokemonun yeni bölümü için erken kalkan , pokemon kartları oynayan,tasolar biriktiren çocuklardır.
biz o zamanlar pokemon izler taso ve toto oynardık. hey gidi günler hey. *
(bkz: beyler adamda ash in tasosu var)
(bkz: mega tasoları çay altlığı niyetine kullanmak)
bulundukları ortamda pokemon kelimesinin geçmesi hepsinin çocukluğunu hatırlamasına yetmektedir. herkes sevdiği pokemonu anlatarak başlar, anılarını tazeler. hafızanız çok iyi değilse dinlemeniz tavsiye edilir. alay konusu olabilirsiniz.*
yıllar önce bitmiş bir çizgi filmdir. o zamanlar popülerdi şimdi onun yerini bakugan almış sanırım. ciglipap ı özledim.