1. 1.
  binom dağılımında olduğu gibi, sadece iki seçenekli nitel konumlarda, ilgilenilen olayın görülme sıklığının p< 0.05 olduğu durumlarda , büyük örneklemlerin (n) çeşitli kombinasyonlarının değerlendirilmesinde kullanılan süreksiz dağılım tipi.
  4 ... purenelia
 2. 2.
  istatistik ve araştırma deneme metodları dersinde karşılaşılan bir konu.
  sınavda; bahsi geçen konudan hiç bir şey anlamasanız bile aynı sorunun doğru cevabını birkaç defa cevap kağıdına doldurmanız halde geçeceğiniz derslerdir bunlar.
  ya da bir sayfa dolusu matematiksel problem çözersiniz sonuna da + önerme doğrudur deseniz bile şansınız vardır (önermenin doğru- pozitif ya da yanlış- negatif oluşu da % 50 şansınıza). belki de önermenin gerçek cevabına hiç ulaşamazsınız. bir de cevabı bulduktan sonra cetveli okumanız gerekiyor. cetveli okumayı bilmiyorsanız sürekli aynı soruları cevaplamanız daha mantıklı. hoca hepsine doğru gözüyle bakıp yüksek not verecektir.

  poisson böyle işte, zehir gibi.
  3 ... metalt
 3. 3.
  istatistikçilerin yakından bildiği dağılım. fakat bir tek onlar bilse iyi. iktisat fakültesi öğrencilerinin kabusudur. hattı zatında bunun yanına hipotez ve moment birimleri de eklenince oh değmeyin keyfine. sonra ne olur? finali büttü, finaldi büttü... bir bakmışın hala veremiyorsun dersi.

  Not: aslında çok basit konu. vallahi lan..
  1 ... a place where no one goes
 4. 4.
  "puason dağılımı" diye telaffuz edilir.
  ... nakata
 5. 5.
  (bkz: poisson ratio)
  (bkz: poisson oranı)
  ... maniacdepressive
 6. 6.
  poisson'nun fransızca da "balık" anlamına geldiğini düşündüğümüzde "balık dağılımı" diyebiliriz. *
  1 ... myosotis
 7. 7.
  Sınırları olan, kayıt altındaki bir alanda belli bir süre için görülen olayların sayısı.

  Bir hardiskte 1 saat boyunca gözlenen hata sayısı. Buna sarih bir örnektir.
  ... lightsaber