1. 1.
    her bayram denk geldiğim çocukluk kılıfı altına gizlenen edepsizlik, görgüsüzlük varoşluk abidesi. hiç mi terbiye yok elde poşetle yalandan bayramınız kutlu olsun gülüşü poşete doldurulan şeker sonrası başka zillere saldırmak. hiç mi cadılar bayramı filmi izlemediniz en azından o çocuklarda espri var ne diyorlar ya şekerini, ya canını falan. olmuyor biraz eğitim!
    3 -21 ... diego armando do nascimento
  2. 2.
    en azından çocuklar birkaç gün için olsa da diledikleri kadar şeker yiyebiliyorlar,asıl görgüsüzlük sanırım o çocukların 1 yıl boyunca diledikleri şekeri alabilecek şansa sahip olamamaları...
    ..
    Benim sizden kendim için
    hiçbir şey istediğim yok
    şeker bile yiyemez ki
    kağıt gibi yanan çocuk

çalıyorum kapınızı
    teyze,amca,bir imza ver
    çocuklar öldürülmesin
    şeker de yiyebilsinler
    6 ... iskandil
  3. 3.
    evinde kimseye ikram edecek şekeri olmayan; ve topladığı şekerleri hunharca tüketmek yerine annesine verecek olan çocuktur.

(bkz: ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı)
    7 ... purplepain
  4. 4.
    büyüklerinden maddiyata önem vermeyi öğrenmiş çocuk.
    doğru düzgün insanlık eğitimi almamış ama suçu da olmayan çocuk.
    büyüklerin suçudur, çocuğun değil bu görgüsüzlük.
    çünkü çocukların ırkı, görgülüsü görgüsüzü olmaz.

(bkz: başlık açıyorum polemikten haz alıyorum)
    2 -2 ... max jack
  5. 5.
    çocuktur sonuçta.
    2 ... tonights the night
  6. 6.
    evet sevilmeyen ve istenmeyen çocuktur. otur evladım evinde ananın babanın yanında. ayrıyetten yeni yetmeler artık poşetle para topluyorlar.
    (bkz: nerde eski çocuklar)
    ... nahkog
  7. 7.
    en azından amacı şekerdir, şekere güdülenmiştir. fakat şöyle bir şey daha var belki alakalıdır; (bkz: bayramda seker yerine para isteyen velet)
    1 ... mandal
  8. 8.