1. 1.
  25 kuruşa poşet satmak yerine poşetleri ücretsiz verip, müşteri geri götürdüğünde 10 kuruşa alsalar daha işlevsel olacaktır.
  4 -1 ... lostonyou
 2. 2.
  Ya aslıda yasa masa olmayacaktı. Zincir marketler parayla satmaya başlayacaktı. (bunun önünde yasal bir engel yok) Bu kadar üzülmeyin. Marketlerin verdiği Plastik poşet bir zamanlar yoktu. Hatta zincir marketler bile yoktu. insanlar mutlu mesut yaşıyorlardı. Poşet olmadı diye ölecek değilsiniz. (bkz: poşetlerin paralı olması/#40858858)
  3 ... lesley mateas
 3. 3.
  poşetler 25 kuruş ve buradan gelecek para sadece ve sadece yeni oluşturulacak ormanlık alanlara harcanabilir.
  1 ... dergah sovalyeleri
 4. 4.
  Reklam piyasası düşünüldüğünde, parayla aldığınız poşette herhangi bir simgenin olmaması gerekiyor aslında. Çünkü reklam yapmak bedava değildir. Aslında bakarsanız, eğer bir amblemi olan şeyi parayla alacaksam bundan bana da kar düşmeli.
  5 ... vasilissa
 5. 5.
  En büyük boy kalsidli market poşeti 10 gram gelmektedir. Yani 25 liraya 1 kg poşet almış olacağız. Oysa bu poşetlerin kg fiyatları 9-12 tl arasında. 1 kg poşet satın alınsa 3 aylık poşet ihtiyacı hallolur. Tek sıkıntı poşetleri markete götürüp getirmek.
  1 ... hayat guzel
 6. 6.
  Böyle bir yasanın hiç olmaması.Milleti skmek bu başka bişey değil.
  1 -1 ... prates
 7. 7.
  Herkes elindeki poşeti. 0.5 kuruşa ilgili kuruma teslim etsin, bakın 1 tane poşet kalıyor mu.
  ... n dakota
 8. 8.
  Yılda ortalama 5 milyar poşet tüketiliyorsa yeni düzenlemede her 25 kurusun 15 kurusu doğrudan devlete gidiyorsa hesabı siz yapın.

  Adam istese yasaklar. Plastik hammaddesi petrol ve o da bizde yok zaten.

  poşet yasasının olması gereken hali
  1 ... ali candan