1. 1.
  öğrenci milletinin her karnı doyduğunda akıllarına gelen ifadedir.zaten bu öğrenci milletini poaçacılardan başka düşünen de yoktur..
  ... electronica
 2. 2.
  öğrenci sabah okuluna gitmek üzere evinden dışarı çıkmış ve otobüs durağına doğru yürümektedir. hava hafif bir serinlikte ve güneşin ışıkları puslu gözleri ile yolları aydınlatmaktadır. Üzerine birşeyler almadan çıkmış olan çocuk havanın tatlı serinliğini iliklerinde hissederken açlığını da bir nebze olsun unutmuştur. fakat yürüdükçe ısınan, havaya alışan ve içinde bulunduğu uykusundan uyanan çocuk mide bulantısı ile kendisine gelmiş ve kahvaltı etmediğini hatırlamıştır. Yolunun üzerinde bir pastane yoktur bu sebeple okuldan alacağı bir iki lokma şeyle karnını doyurmaya karar verir. Otobüs durağına yaklaşırken mide bulantısı gittikçe artar. Yolu daha çok uzundur okula ve bu şekilde gideceğine yan sokaktaki pastaneye koşarak poğaçasını alabileceğini ve sonra otobüse yetişebileceğini hesaplar. Koşarak yan sokağa geçer ve pastaneye girer. Sıcacık poğaçalar içerisinden zar zor seçim yaparak bir tane alır, zaten parası da o kadardır. yine koşarak durağın yolunu tutar. tam durağa gelirken otobüsün kaçtığını gördüğünde içinden küfürünü sallayarak poğaçasını yemeye başlar.
  Akşam okulda eve geldiğinde televizyon haberlerin kaçırdığı otobüsün devrildiğini ve bir çok öğrencinin öldüğünü öğrenecektir.
  1 ... devedikeni
 3. 3.
  SABAH sabah asla yenilmemesi gereken bir yiyecek.çok yağlı sabah aç mideye 300 kalori birden yükleyen ve bi kaçgün sora da insana ben göbeklendim mi yaw diye soru sordurtan bi hamur topu....
  1 ... fayaka
 4. 4.
  (bkz: simit ayran hayat kurtarır)
  ... berbay