bugün

bim poşeti kaybolmaz. o sıradan bir poşet değildir.
25 kuruş olması nedeniyle heralde artık kolay kolay kaybolmaz diye düşünüyorum.
bunun gibi daha neler vardır kim bilir, bizi kekliyorlar kekolar.
Ordudaki poşetler ise 6 aylık bir dönemde ordudan kaybolabilirler.
poşetleri toprağa gömerek bu süreyi 5 dkya indirebiliriz.
Poşet savunmayın kardeşim... Denizde poşet, orada poşet, burada poşet... Poşete dolanmış balık görmüşlüğüm var.
görsel .

Yok olana dek verdigi zararlar tartısılmaz.
Bu şey değil mi ya “ dünya düzdür”
Diyen...
yeni nesil poşetler biyolojik parçalanabilirliği yüksek olarak üretiliyor.
yani eski evladiyelik poşetler gibi değil. bir süre durunca parça parça oluyorlar.
yani poşet yasağındaki çevre vurgusu hikaye. çevreyi düşünen zaten köprü ve havaalanı için istanbul'un ormanlarını katletmez, kazdagı gibi doga miraslarında maden çıkarma izni vermez, artvin gibi yeşil bölgelere termik santral kurma izni vermezdi.
anlayın ki bir yandaş file ve bez poşet işine girmiş.
Fiziki olarak sizin görebildiğiniz ufak parçalara kadar küçülüyor olması onun doğada çözündüğü anlamına gelmez.

Toprağa, oradan yeraltı sularına, oradan yeniden bitki ve hayvanlara kadar ulaşan kanserojen plastik yemeniz anlamına gelir. Toprağa attım gittim şeklinde yapılan "Deney ve gözlem" mikron boyutunda yeterli olmaz.
bim'deki kasiyer kız her gün soruyo bana poşet ister misiniz diye ben de gülümseyerek ''isterim evde çöp poşetimiz yok'' diyorum. o da gülerek poşeti veriyo bana. aramızda elektriklenme oluyo ama 25 kuruşu da almasını biliyo. evet konuyla alakası yok ama anlatmak istedim. bu arada her gittiğimde bana bişeyler satmak istiyo. mesela 2 gün önce gittiğimde yarım kilo kuşbaşı indirime girmiş almak ister misin diye sordu teşekkür edip kabul etmedim. bugün de schnitzel indirime girmiş aaaa o da ne bunu da kabul etmediğim gelen haberler arasında.
defalarca ürettigi ürünleri biyolojik parcalanabilirlik testine göndermis biri olarak yazıyorum ki yeni poşetler zaten standartlar gereği biyolojik parcalanabilirligi yüksek olarak üretiliyor. çünkü hammaddesi o sekilde seciliyor. bu fizik değil kimya.