bugün

Pmyo öğrencisi olmak isteyen 18 yaşını doldurmuş kız veya erkeklerin girdikleri seçmelerdir. On sağlık, spor, psikoloji testleri bulunmaktadır. Son olarak amirlerin karşısına çıkıp sorduğu sorulara yanıt verirsiniz. On sağlık ve spor hariç sizin kendinize güveniniz ölçülür. Bu sene 12. Dönem kardeşlerimizin mülakatları var Allah kolaylık versin.
kesinlikle torpilin etkisinin yüksek olduğu mülakatlardır. çok bilmiş doktorun birini de sap gibi dikerler odaya. bu dr. müsvetteside sizi elemek için binbir türlü yol dener. elenmeniz için türlü türlü bahaneler arar. polisliğe engel teşkil etmeyecek ufak bir sorununuzu bulduğunda: bu ne! der. sizde ufak bir şey, engel teşkil etmiyor deseniz; çık dışarııı! diye bir tepkiyle karşılaşabilirsiniz.
mülakatın torpille alakası yoktur, mülakattan kasıt boy kilo oranı ve vücutta polis olmaya engel izlerin olup olmadığının kontrolüdür bu bağlamda mülakatın sonra olması düşünülemez.
polis adaylarının girdiği mülakattır. çok önemli bir sorununuz yoksa heyecana gerek yok. psikolojil testte tutarlı cevaplar verin ve mülakat boyunca kendinize güvenin, bir yanda bu yolda ilerlemekte kararlımısınız bunu değerlendirin.
ben şahsen intibak eğitiminden sonra bıraktım sorusu olan arkadaşlar mesaj atbilirler, yardımcı olmaya çalışırım.
önce mülakat sonra sınavın olduğu tek sınavdır. bu da torpilin ne kadar döndüğünün ispatıdır. nerede görülmüş önce mülakat. mülakatı herkes geçer 50 tl yatırır sonra istenilenler içeri gerisi dışarı. güzel tezgahtır.
torpılın ıse yaradıgını duydugum bir gerçek en azından benim için. puan ındırme muhabbetını ıse soyle tahmın edıyorum sınava basvuranlar 50 tl yı bankaya yatırıyorlar. ne kadar cok kısı basvurursa o kadar para. işler böyle kardeş.
mülakat formalite icabıdır. mülakatta torpiliniz olmasına gerek yoktur. yazılı sınavda ise torpil falan uygulama şansı 0 dır. sorular cemaatin elinde falan ayaklarını bıraksınlar amk kazanamıyosunuz millete bok atmayın. benim polis arkadaşlarım var hiç biri cemaat mensubu değil çalıştılar oldular. çalış kazan...
pmyo yazılı sınava hak kazanmak için girilen fiziki ağırlıklı mülakat sınavıdır. gün itibariyle her türlü torpilin ve hilenin olduğunu gördüğüm sınavdır. resmen polislik artık tek kişinin elinde belli bir cemaate üye değilseniz ve amir vs tanıdığınız yoksa hiç girmeyin bile. çünkü sınav barajı zaten 300'den 260' a kadar çekilmiştir ve bunun sebebini biraz olsun oturup düşünecek olursak zaten gerçeği anlarız. belli ki istenen kişilerin puan ortalaması yetmemekteydi ve mecburen düşürmek zorunda kaldılar, zira şu anda:

erkek aday sayisi: ( 54,629 )

bayan aday sayisi: ( 16,648 ) dir ve alınacak toplam pmyo öğrencisi sayısı ise ''7400 erkek 370 bayan'' dır. bu kadar kişi sanki puanlar 260 a çekilince mi başvurdu? tabi ki hayır, e öyleyse puanı düşürmekte ki amaç nedir? çünkü yeterli miktarda aday zaten başvuru yapmıştır. bu ülkede düzen şu şekilde devam ettikçe gerçekten bazı şeyler için üzülüyorum yazık size hakikaten yazık.. bunca hakkı yok sayarak milletin hakkına tecavüz edip sonrada din'den imandan bahsedenler var. peki sadece bir soru soruyorum size ''geceleri nasıl rahat uyuyorsunuz?'' . . .