bugün

Var olan etkidir. Her Pms döneminde sosyal medyadan kendime bir kurban seçip, hıncımı ondan çıkardığımı ve bunun periyodik olarak gerçekleştiğini, hep menstruasyon öncesine denk geldiğini gördüğümde, bu gerçeği saptadım. Mesela bir Pms döneminde haber okurken, Nikolas Papadopulos'un Türk düşmanı laflar ettiğini gördüm ve sinir oldum. Onun twitter hesabını buldum ve ona yazdım: "Nikolas Papadopulos, sen bizi ada'dan atmak istiyorsun, sen Hitler'in Kıbrıslı versiyonusun." Dedim. Sonra bir tane Rum gazeteci de bana "bay Papadopulos'un faşist olmadığını, Denktaş ve Eroğlu'nun faşist olduğunu" söyledi. Ben de ona dedim ki, faşistlik görmek istiyorsanız, Minicik bebeği ve çocukları bile sırf Türk olduğu için vurduğunuz Kumsal Katliamı'na bakın; Denktaş ve Eroğlu öyle bir katliam yapmadı; Çünkü faşist değil. Sonra "biz Türkler hoşgörülü insanlarız, her dinden ve her ırktan insanlar bizim ülkemizde huzur içinde yaşar. Bakın bu Türkiye'de yeni açılan bir ortodox Kilisesi dedim. Açılışını Erdoğan yapmıştı. ve o kiliseyi paylaştım. Türkiye'de gerçekleşen haç çıkarma törenini paylaştım ve "bakın, işte bizim hiç faşist olmadığımızın kanıtı." Dedim. Sonra Erdoğan'ın terörist Barzani'niyle el ele yaptığı Açılışın videosunu paylaştım, "Türkler o kadar Anlayışlı ki, başka ülke teröristleri böyle ağırlamıyor ama Türkler çok hoşgörülü olduğu için ve hiç faşist olmadığı için teröristler bile gelebiliyor; Faşist olsak gelebilirler miydi? Dedim. ispatladım onlara hiç faşist olmadığımızı. Ama sonra öğrendim ki, Nikolas Papadopulos, Bir eoka'cının oğluymuş, Kıbrıslı arkadaşlar söyledi bana, onun babası eski tüfek eokacılardan dediler. Hatta bu muhabbetten sonra düşündüm, acaba ben Kıbrıs'a döndüğümde bu adam beni bulup yakalamasın diye geçti aklımdan.
Sonra başka bir tane Rum arkadaş vardı, ama o hiç Papadopulos gibi değil; Hiç faşist değil. Benim ilk Rum arkadaş. Normalde Rumlarla arkadaş olmam; Ama o hümanist olduğu için, o ayrı. Ona dedim ki, "bay Lakkotrypis, bu sözler sizin için geçerli değil; Siz Hitler'in Kıbrıslı versiyonu değilsiniz; Siz Elon Musk'ın Kıbrıslı versiyonusunuz." Dedim. Çünkü o, elon musk gibi.

Sonra fark ettim ki, bu, hormonal bir olay, normalde kimseyle tartışmam; Ama Pms dönemine denk geldiyse, böyle şeyler olabiliyor. Bir kere de akpli biriyle böyle tartıştım; bu şekilde rahatlıyorum. Meğer yine aynı sebeptenmiş. Zaten bir araştırmaya göre, regl döneminde kızların kişiliği değişiyormuş. Hakikatten kendimde bunu gözlemliyorum. Sosyal medyadaki davranışlarımdan bile bunu anlamak mümkün. Böyle de ilginç varlıklarız.
https://twitter.com/Seyda...status/951583760109236224
"pms yüzünden saçmalıyorsun" diyince de kızıyosunuz.
(bkz: sosyal medyanın pms dönemine etkisi)

herkes sosyal medyayı farklı amaçlar için ziyaret etmekte farklı farklı içerikler üretmekte..

depresif ruh hali, mutsuzluk, kaygı ve öfkeye sadece regl neden olmuyor sosyal medya ile haşır neşir olmak da benzer etkiler yapıyor.

yapılan bir araştırmaya göre; uzun bir süre benzer içerik üreten sosyal medya kullanıcılarının regl dönemleri bir süre sonra aynılaşıyormuş.
güncel Önemli Başlıklar