bugün

çok duygusal olmak, sinirli olmak. *
(bkz: pms dönemine mallık demek)
(bkz: damdan düşenin halinden damdan düşen anlar)
deli gibi çikolata yemek,
sevgili ve en yakınları çikolata almaları için zorlamak,
en duygusal dizileri izleyip çekirdek çitlemek,
bütün gerginliği erkek arkadaş ya da kankilerden çıkarmak,
inatçılık, huysuzluk, mızmızlık,
ergen tripleri atıp odaya kapanmak vb..

yine de bazı erkeklerin bazı mallıkları yanında çok masum kalır bunlar yahu..
Yemin ederim abartmıyorum; bir defasında akasya Durağı izlerken Ağlamıştım.
Bundan öte bir mallık olamaz.
Usman aga'yı Üzgün görünce dayanamamıştım.
Ben son zamanlardaki pms dönemlerimde ota boka sinirlenir oldum. Bi kere işten geldim annem kapıyı açıp hoşgeldin dedi ne hoşgeldin ne geldim işte allah allah demişliğim var. Öyle ota boka yani.
kutup ayılarının yaşam alanlarının kısıtlandığı, yeterince beslenememekten ötürü zayıfladıkları, iklim değişikliği nedeniyle şartlara ayak uyduramamaları ve böyle giderse nesillerinin tükeneceğini anlatılıyordu belgeselde ve ben hıçkıra hıçkıra ağlamıştım. kesinlikle iyi değilim pms günlerimde, yürüyen duygu oluyorum komple. *

goethe'nin de dediği gibi: dünya hassas kalpli insanlar için cehennemdir... *
Essy lerde ağlar hühüüüüüüü.
Sevdiğim insanların öldüklerini düşünmek ve cenaze törenlerini hayal etmek. Sonrasında ver elini gözyaşları.... Gerisi duygu seli. *
A kisisi:tontirik yanak
Ben; ne var ya ne var ne istiyorsun!
(bkz: akp döneminde olmuştur)
Sözlükte ona buna hakaret ederler. Çikilata yemelisin canım bir de papatya çayı iç. karnını falan da sıcak tut. Sonra da elaleme karışma.
Aşık olma isteği. Zerre hayrı dokunmamış eskileri özlemek, onları düşünüp ağlamak.

Bu dönemde birileriyle flört edersem veya eskilere yazarsam sonrasında acayip pişman oluyorum. En iyisi izole olmak.
Off ilaçsız duzelmenin mümkün olmadığı bir dönemde yapılan sinir, duygusallık, kötü karar mallıklarıdır. Hormonların coştuğu, bünyenin kontrolünü iyice ele aldığı bir dönemdir ve bu asla isteyerek yaptığımız bir şey değildir. Ne olur, anlayışlı olun...
(bkz: Olur öyle)
Nedensiz yere hüngür hüngür ağlayıp, hüzünlü şarkılar dinlemek.

Neden yapıyorsun bu kötülüğü kendine kadın, neden?
pms dönemi denilince acı hayat dizisi aklıma geliyor. k.imirzalıoğluyla bir kadın vardı.
ilişkileri sürekli içinden çıkamadıkları uzamış bir pms dönemi gibiydi. sanki bir bitse çiçek açacak her şey.
kadının da suratı ruh gibiydi sanırım yoğun geçiyordu.
demir takviyesi alabilirdi.her şey daha güzel olabilirdi.
Erkeklerin anlamadigi olaylardır, mallık demek kaba ve erkekçe tavır olur. Bir gerçek var ki bu dönemde en tutarlı ve mantıklı kadin bile farklı bir ruh halinde olur. Dunya ve çevresi olduğundan kötü, acımasız ve berbat gözükür. Insanlar sinir bozucudur . Bir kaç gün idare edilseler bir sıkıntı olmaz aslında. O da zor geliyorsa kadınlarla selami sabahı kesmek en doğrusu olabilir.
ey erkek milleti: hormon dengelerin senin de alt üst olsa her ay, görürsün vehbinin kerrakesini. ergenlik dönemi sarsaklığın yanında hiç kalır.

pms, kadının doğurganlık gücünün her ay dosta düşmana ilan edilmesidir.
Her şey için ağlayabilirim ama her şey.. Ve kötü olaylar benim genelde bu dönemime denk geliyor. Yani bir ağlayacaksam on oluyor o. Çok fena çok.
Pms denilen şey bir hastalık hali keyfi değil. Keyif için mallık yapanları tenzih ediyorum. Her ay da olan bir şey değil. Kadını çok yoran bir şey. Ateş basıyor sinir geliyor heryerin ağrıyor ağlayasın geliyor arabadan inip tekeri tekmeliyorsun iştahın açılıyor. Tarifi zor. Hayatlarında 1 kere bile deneyimlememiş erkekler yorum yapmasın bence. Kadınlar da bunun ardına sığınmasın. Spor yapsın bitki çayı içsin meditasyon yapsın duş alsın.
Bana takılın,

Psikodengenizi alt-üst ederim.

Ent.
görsel
A…na koyim hale bak başlıkta kadından çok erkek yazmış. Sonra da niye bizden bir s.k olmuyor…işte bu yüzden olmuyor.
estağfurullah o bizim mallığımızdır.
Her duyguyu uçlarda yaşamak.
güncel Önemli Başlıklar