1. 1.
    çok duygusal olmak, sinirli olmak. *
    1 -2 ... birberber
  2. 2.
    (bkz: pms dönemine mallık demek)
    (bkz: damdan düşenin halinden damdan düşen anlar)
    2 -2 ... amaniee
  3. 3.
    deli gibi çikolata yemek,
    sevgili ve en yakınları çikolata almaları için zorlamak,
    en duygusal dizileri izleyip çekirdek çitlemek,
    bütün gerginliği erkek arkadaş ya da kankilerden çıkarmak,
    inatçılık, huysuzluk, mızmızlık,
    ergen tripleri atıp odaya kapanmak vb..

yine de bazı erkeklerin bazı mallıkları yanında çok masum kalır bunlar yahu..
    3 ... esther
  4. 4.
    Yemin ederim abartmıyorum; bir defasında akasya Durağı izlerken Ağlamıştım.
    Bundan öte bir mallık olamaz.
    Usman aga'yı Üzgün görünce dayanamamıştım.
    7 ... essy
  5. 5.
    duman'ın aman aman şarkısını dinlerken, 'çileye batıp çıkarken' kısmını 'çileğe batıp çıkarken' olarak algılayıp canın çikolataya batırılmış çilek çekmesinin akabinde sağa sola bakınıp neden çikolataya batırılmış çileğim yok diye içli içli ağlamaya başlamak.
    3 -3 ... sneeuwwit
  6. 6.
    Ben son zamanlardaki pms dönemlerimde ota boka sinirlenir oldum. Bi kere işten geldim annem kapıyı açıp hoşgeldin dedi ne hoşgeldin ne geldim işte allah allah demişliğim var. Öyle ota boka yani.
    ... cubukcuuu
  7. 7.
    kutup ayılarının yaşam alanlarının kısıtlandığı, yeterince beslenememekten ötürü zayıfladıkları, iklim değişikliği nedeniyle şartlara ayak uyduramamaları ve böyle giderse nesillerinin tükeneceğini anlatılıyordu belgeselde ve ben hıçkıra hıçkıra ağlamıştım. kesinlikle iyi değilim pms günlerimde, yürüyen duygu oluyorum komple. *

goethe'nin de dediği gibi: dünya hassas kalpli insanlar için cehennemdir... *
    16 ... essy
  8. 8.
    Essy lerde ağlar hühüüüüüüü.
    1 -3 ... karton toplayan cocuk
  9. 9.
    Sevdiğim insanların öldüklerini düşünmek ve cenaze törenlerini hayal etmek. Sonrasında ver elini gözyaşları.... Gerisi duygu seli. *
    3 ... albertine simonet
  10. 10.
    A kisisi:tontirik yanak
    Ben; ne var ya ne var ne istiyorsun!
    1 ... tontirikyanak