bugün

zamanında dışlanarak gezegen statüsünden çıkarılan Plüton un itibarını geri kazanması olayıdır.

fakat önemli soru Plüton geri dönecek mi? o artık boynu büküklerden. o artık güneşi görmek istemeyenlerden.

Plüton a büyük bir özür borçluyuz.*
ikitidara gelirsem, ilk icraatım tekrar gezegen olarak kabul ettirmek olacaktır. Plüton yıllardır yetim.
tükürdüğünü yalamaktır. yazıktır. fevri davranılmıştır.
http://www.diken.com.tr/d...a-harvarddan-iade-itibar/
15 sene hapis yatıp, suçsuz olduğu anlaşılınca beraat edilmek ile birbirine cok benzer durumlardır.
görsel bu resmi nedensizce çok seviyorum. sevimli pluto
Ben olsam yeter ulan gezegenim ben kan diye yörüngeden çıkıp dünyaya çarparım. Bu plütonun Hakkı yani. Yalama oldu gezegendi değildi derken.
güneş sisteminin 9 gezegenden ibaret sanıldığı dönem, gözlem tekniklerinin ve araçlarının gelişmesiyle plüton ötesinde çok sayıda ve plüton'dan daha büyük gökcisimlerinin keşfinden sonra sorgulanmış ve uluslararası astronomi birliği konferansında plütonun "cüce gezegen" olarak tasnif edilmesiyle sona ermiştir.

şu anda kabul edilen 8 gezegenli bir güneş sistemidir. plüton ötesinde gezegen sınıfına girmeye uygun boyutlarda başka dünyalar keşfedilirse şüphesiz güneş sistemi üyeleri yeniden tanımlanacaktır.

ancak, bu duruma göre, plüton dünyanın ayından bile küçük bir gökcismi olarak gezegen statüsüne geri dönmeyecektir.
Lan varya yemin ediyorum şerefsizlik ya, bu kaçıncı statü değişimi, bir karar verin artık.
jurassic'e çevirdiniz hamına.
Pluton gezegen kabul edilirse jupiterin plutondan cok daha buyuk olan uydularindan dolayi kavram karmasasi olacaktir. mumkun degildir, uydular kesfedildikce boyle bi durum soz konusu olmustur.
Ülkemizde büyük coşkuyla karşılık bulacak olay. Ne de olsa mazlumun yanındayız. Plütonu itip kaktılar, hor gördüler, ezdiler. Seninleyiz Plüton.
güncel Önemli Başlıklar