bugün

2012 de Anadolu Lisesi olmuştur. Okul kalabalık olmasa da küçük bir okul olduğu için sınıflar kalabalık. Fizik öğretmeni olan Musa Arı 3 yıl önce emekli olmuştur. iyiki de oldu dedirtmiştir. Müdürü hoş bir adam kimseye karışmaz. Genel olarak hakim olan müdür yardımcıları, onlar da sert değiller. Daha çok disiplin olarak kıyafete önem verirler.
En sevmediğim noktası ise ayrımcılık olması. Evet ayrımcılık var. Öncelikle herkesin aynı puanla geldiği okulda not ortalaması yüksek öğrencileri ayrı sınıfta topluyorlar. Notların yüksekse yüzüne bakılıyor. Genel olarak hocaları iyidir. Ama bazı hocalar ders anlatmayı bilmiyor. Gerçekten.
Büyük bir spor salonu var. 2017 itibariyle okçuluk dersleri verilmeye başlanmıştır.
Önceleri süper lise olan ve geçen sene taban puanı 452 olan okul bu sene itibariyle nedense niteliksiz okul seçilmiştir. Bu yüzden okul artık sabahçı öğlenci sistemine geçmiştir. Forması da değişerek siyah pantolon kırmızı tişört olmuştur.
Okulun mezunlarından biri de Süleyman Soylu'dur.
okul müdürü mesut hoca adamın dibidir. öğrencinin halinden anlar. çağına uygun bi şekilde hareket eden modern bir hocadır.en çok içimizden biridir diğer hocalar kendi özel arabalarıyla gelirken her sabah beraber minibüste ayakta gider kendileri okulu ve öğrencielri için elinden geleni yapar değerini bilmeyen çok fazla ama mesut hoca hoca gibi hoca.öğremen kadrosuda iyidir aralarında her okuldaki 3 5 sıkıcı hoca var tabi ki. son yıllarda iyice yenilenerek büyük bir lise olma yolunda ilerliyor.
2001-2004 yılları arasında, bu lüzumsuz okulun öğrencisi olduğum dönemde (bkz: hela)larında dönen her pisliğe şahit olmuşluğum vardır.
Sarıp içen mi ?
Torbacılığın şanını yürüten mi ?
Okulun kızlarını pazarlayanlar mı ?
Pazarlanan kızların halledileceği boş sınıfları ayarlayanlar mı ?

Hepsi vardı.

Okulun içinde bir öğrencinin bir diğer öğrencinin yüzünü maket bıçağı ile kesmesi mi ?
Okulun önünde ismi lazım olmayan başka bir okulun öğrencilerinin plevneli öğrenciyi 8 bıçak darbesi ile yere sermesi mi ?
Kansız ailesine mensupları ile ocak mensuplarının üstünlük kurmak için birbirini harcaması mı ?

Okulluktan çıkmış, gayri resmi hayat okulu kıvamına gelmişken mezun olduğum çukur* içinde okulumsu yapıdır efenim.
Şimdiki halini bilmemekle birlikte Allah düşürmesin demeden de edemeyeceğim.
bir satranc takimi olup, liselerarasi yarismalara katildigini hatirliyorum seneler once. hala oyle bir etkinlige sahipse helal olsun, degilse yaziklar olsun.
Şimdiki müdürü kamil özer olan , öğrencileri ayrı öğretmenleri ayrı sevimli mavi boyalı okul. Kantininin , bahçesinin , koridorlarının , spor salonu ve arkasının ayrı bir havası olan nacizane eğitim yuvası.
giderek kalitesini arttıran, erol mütercimler'i mezun etmiş okuldur.
egitim ögretim yuvası olmaktan çok gençlerin gün içinde belli saatlerini buraya ayırdıgı binadır.Ögretmenlerde kendi havasındadır bu okulda ve her çeşit ögretmeni bu okulda görebilirz.Bu okuln ögretmenlerinin en büyük özelligi ise atlarla yakın bag kurmuş olmaları ve derste dahi altılı ganyan oynamaya çalışmalarıdır.