1. 1.
    Bulunduğumuz yer ve konumun insani duygularımız üzerinde ki etkisi çok önemli. Mesela şu anda böğüre böğüre ağlamak istiyorum ben ama yapamıyorum. Çünkü etrafım birilerinin kuyusunu kazmaya çalışan ama her sabah sahte gülücükler içeren günaydınlar ile birbirlerini selamlayan insanlarla dolu. Ve bu insanlar benim neden ağladığımı anlayamayacaklar. Gerçi sevdiğim ve büyük bir risk alarak bunu kendisine söylediğim insan da anlamadı ki beni. Onlar neden anlasınlar değil mi?

Keşke şu anda burada olmak yerine bir konfeksiyon atölyesinde çalışan overlok makinası ustası olsaydım. Hem ondan uzakta olurdum. istediğim gibi davranabilirdim. iş arkadaşlarım maskelibalo kafayı yemiş derlerdi en fazla. içlerinden biri beni dışarı çıkartır elime bir sigara tutuşturur iç kanka iyi gelir derdi. Hatta ağla amk rahatlarsın derdi. Ben de böğüre böğüre ağlardım sokak arasında. Mahalledeki teyzelerin camdan birbilerine bu çocuk niye ağlıyor, ne olmuş sözlerine ve meraklı bakışlarına aldırmadan. Ama lanet plazalarda olmuyor işte. Doya doya ağlayamıyorsun bile..
    1 ... maskelibalo