bugün

kızın iç yüzünü görüp kendiliğinden soğumaktır.
platonik aşkın belli bir kişiye olan aşk değil, kişinin kendi kafasında yine kendisinin yaratmış olduğu hayali ama ideal bir imaja olan aşk olduğunun göstergesidir.**
platonik aşkın bir yalan olduğunu en büyük kanıtıdır.

aşk yoktur. platonik aşk hiç yoktur.
uzaktan uzaga sevmenin herzaman daha risksiz ve güzel oldugunun kanıtıdır. bazen tanımak pişman olmaktır.
hayal ettiğin gibi olmamasındandır belki de. sen cici kibar bir kız sanarken küfürbaz, rahat bir kız çıkıyor olabilir.
aşk ile dış görünüş arasındaki ilişkiyi çok iyi açıklayan önerme.
bazen kişinin kurtulma çabasıdır. platonik aşık kendi kendine aşkı kafasında bitirmek için abidik gubidik sebeplerden nefret etmeye çalışır, bahaneler uydurur.
davulun sesi ve uzak ilişkisidir.*
niye nefret edilsin ki , sonuçta gülü seven dikenine katlanır . Kimse mükemmel değildir . Belki sen onu kafanda bir melek olarak canlandırdığından , en ufak bir kusuru bile gözüne batmaktadır .
eyleme başlamadan bittiği için, dua edilesi durumdur.
en azından tanıyabildiğine sevinip, zamanında yapılan ayrılıkla mutlu olunabilecek duygudur.
Gerçekten platonik bir aşk oldugunun kanıtıdır.
tanımadan önce aşık olunduğu için tanıdıkça kafanızda kurduğunuzdan çok ayrı bi insan olduğu gerçeğiyle yüzyüze gelmektir.her platonik aşığın başına mutlak gelir.
insanın gözünde büyüttüğü ve gereğinden fazla değer verdiği herşey için yaşayacağı ortak duygu değişimi.
kızı uzaktan sevip ona aşık olan tiptir.kızla konuşmaya başlayınca açılma günü gelir. ve
-seni deliler gibi seviyorum ama sen çok değiştin. ilk günki gibi değilsin.üzgünüm.
diyen aşıktır. *
kızın, gizemli yönünü kaybetmesinden kaynaklanıyor olabilir.
normal durumdur. şöyle açıklayayım. şimdi bir kız var diyelim * bu kızı da uzaktan kesiyoruz. sonuç? platonik aşk çok zeki, namuslu, güzel, hatta sıçmaz bile. neyse efendim er kişi cesaretini topladı diyelim.

-slm ben jilete kafa atan adam...
-slm da tanışıyor muyuz?
-yani, şey aslında ben seni tanıyorum.
-tamam o zaman ama bana kendini sonra tanıt rica etsem aaa aşkım da geliyor...

er kişi bir grup anemi şarkısı olan * söylemeye başlar ve nefretin tohumları atılmış olur.

burdan hangi sonucu çıkarıyoz. her platonik aşkın eti yenmez... *
görüntü ile beyin arasında senkron kayması olduğunu farketmektir.
yüzde 90 i bu olayi yasamaktadir, en azindan ben yüzde 90 inda bunu yasadim. nefrettende öte tiksinilebilir bu kizlara. olur mu demeyin, oluyor.
bir kez daha hayalgücünün altında kalıp yenilmektir.
Platonik asik olunan erkeği tanidikca nefret etmek gibi birşeydir herhalde.
aşık olduğunuz birine nefret duymanız çok kolaydır. belki tanıdıkça daha da seversiniz ama tanıdıkça seversin sözünün özünü anlamayan öküzümsü bir hatunsa bu anında saf değişir. "lan ne mal kızmış iyi ki yakayı kurtardım" dersiniz. erkekler için de mevcuttur tabii. alınmayın kızlar.
Davul sesi sendromu.
Sadece tipine aşık olduğunuz içindir. Zira davulun sesi uzaktan hoş gelir.
Neye göre platonik aşık olmak? Tanıdıkça nefret edildiğine göre Dış görüşünden etkilenmektir bu, başka bir şey değil. Dış görünüş önemlidir ama dış görünüşe göre aşık olmak diye bir şey yoktur. insanlar, aşkın ne demek olduğunu yeterince anlamadığı için 'zamane aşklarından hayır Gelmez' gibi sözler Dillere pelesenk olmuştur. ''aşk'' denilen şey puzzle gibidir. Birçok parçanın birbirine birleşmesi ve uyum sağlamasıyla anlam kazanır. Yoksa sadece hoşlantı aşamasında kalırsınız.