bugün

(bkz: aylık geliri 100bin dolar olan yazarın isyanı)
(bkz: şafak)
genel kültürü iyi olan, gerzeklik zıttında şahsiyettir.
askerlik yapanlar bilir, tabi işin gerzeklikle alakası yoktur.
(bkz: erkek)

Not: alınmayın, yalan mı?
Takıntılı olabilir.
Başak burcu olabilir.
Meraklı olabilir.
Özel ilgi alanı olabilir.

Ama kesinlikle bu iddiadan daha gerzek değildir.
insanların neden böyle bir amaç içine girdiklerini hep merak etmişimdir. araştırmak gerek dostlar.*
(bkz: 40 yapar)
01 nereydi la diye sormaktan iyidir.
boş yere zaman harcayan gerzekdir.

(bkz: 66 yozgat)
(bkz: yozgatın türkiye nin incisi olması)*
(bkz: nedir bu yozgat aşkı)
*
özel günleri unutupta 81 ilin plakasını ezbere bilen türk erkeğidir.
bu bilgisi bir tek trafikte giderken 69 plakalı bir aracın görülmesi ve 69 nerenin plakası ya diye boş can sıkıntısından sorulmuş bir soruya cevap vereceği zaman işe yarayacaktır.
bunu daha çok benzin istasyonunda pompacılık yapanlar ezberler.kesin pompacı bu.
il plaka kodlarının hepsini bilmiyorum, ama en az 2 kez gördüğüm bir arabanın plakasını da harfleriyle birlikte hatırlayabiliyorum. üstelik bunun için fazladan bir çaba da göstermiyorum. kendiliğinden oluyor. mahalledeki arabalar, akrabaların arabaları vs. hemen hemen hepsinin plakası aklımda.

galiba bu başlıkta bahsi geçen insan ben değilim. hadi ben kaçar. kendimi sözlüklerde harcatmam. araya tanıdık sokup nasa'ya falan gireceğim.
askerde öğrenmiştir. gerzek sıfatını yakıştıran dallama ise muhtemelen askerliğini yapmamıştır. bu nedenle liseli ergen olma ihtimalide bir hayli yüksektir.
Serdar Ortaç'ın tüm şarkılarını ezbere bilen zevzekten daha iyidir.*
gerzek değil,hafızası kuvvetlidir.
nöron israfı had safhadadır. orta anadolu delikanlısı olduğu için de pek laf söylemiyorum ama.
denyo olduğu halde illerin plaka kodlarını ezberlemiştir.
askerliğini yaparken plakaları ezberlemiştir, kuvvetli bir hafıza ile denyoluk nasıl aynı kefeye konuldu hala çözülememektedir.
(bkz: tüm denyoları ezbere bilen plaka kodları)
bu durumun denyolukla alası yoktur. en kötü askerde öğrenmiştir zaten ister istemez. belki bu durum kişiye ileride fayda sağlayabilir.
Ezberlememiştir.
Ezberleme yeteneği de sıfırdır, sadece sayıları sever bunları alfabetik olarak illerin yanına iliştirince hepsini sayar.
Lakin 67 den sonraki iller düzeni bozduğundan ezberleyememistir.
(Meğer gerzekmişim de haberim yokmuş.)
17 çanakkale 35 izmir 34 istanbul bermudayı biliyosan sorun yok.
boş işler müdürü'dür.