bugün

Trafikte onde giden aracın plakasının harfleriyle zihinde kelime uretmek suretiyle gercekleşen istemsiz eylemdir. Şahsen engel olamadığım, ancak zararını da görmediğim durumdur. bazen de, aracın icindekilere ister isetemez acıyor insan.
(bkz: yzk) (bkz: bzk) (bkz: gt) (bkz: bk)
bir kere alıştımı asla bırakılamayan, kelime üreteyim derken trafiği takip edememeye yol açan eylem
kazalara neden olabilecek olan eylem
(bkz: sik)
hastalık efendim hastalık durduramıyorum şahsı nazarımda * , hele bir de düzgün uydurulacak kelime bulamazsınız garip harfler olur al başına belayı, ama sonuç nolur tabiki saçma da olsa bi kelime uydurulur.
34 agd 45
34 zülfü süt 007
(bkz: plakadan isim türetmek)
tıp öğrencilerinin derslerini pekiştirmekte kullandıkları, bazen de arkadaşlarına hava atmak için yaptıkları kelime türetme oyunu...

34 LP ... = lumbal ponksiyon *

45 RV ... = rigth ventrikül *

66 BR ... = babinsky refleksi

01 ZBI ... = zikerim böyle işi *
(bkz: 31 cek 6935)
tsk araçlarında uygulanması pek mümkün olmayan fiil.
psikolojik bir rahatsızlık imiş. daha doğrusu psikolojik bir rahatsızlığın semptomlarından birisiymiş. ama hangi hastalığın bilemedi ben. yıllar önce karşılaştıydım böyle bir soruyla, sonra evirdim çevirdim kapattım konuyu. [lafı değil psikoloğu evirdim çevirdim. böyle soru mu olur lan? "plakalardan kelime üretiyor musun?" gereksiz bir meslek zaten. evet.]

neyse canlarım, hangi rahatsızlığın semptomu, bilen varsa bir el atsın. psikolog arkadaşa nasip olmadı size olsun. başlığı görünce şeyettim canıııım yoksa merak etmem de...