1. 1.
  plakadaki küçücük vida için araçlara ağır kusur yazılan yeni yönetmeliğe geçilmesinden habersiz olmak neticesinde tecrübe edilen saçma durum.

  plakadaki vidanın ağır kusur sayılması
  2 yıl önceki muayenede aynı plakalar ile sorunsuz geçen araç, bu kez tüm ağır bakımları yapılmasına, yürüyen aksamı sorunsuz çalışmasına rağmen iki tane vida için ağır kusurlu sayılıp muayene tekrarı verilerek gönderildi.
  işin ilginç yanı istasyondaki araç sahiplerinin hiçbirinin bu değişiklikten haberi olmaması. vidaları söküp plakayı yuvaya yapıştırmak da kabul görmüyor, vida deliklerine sakız vb basit, anlık kapatıcılar uygulamak da. yönetmelik gereğince üzerinde vida deliği dahi olmayacakmış.

  yakın zamanda muayeneye gidecek olup plakasında vida olanların böylesine aptal bir durumla karşılaşmaması için dikkatlerine sunulur.
  31 -14 ... kedilerinbabasi
 2. 2.
  o kadar iş yoğunluğumun arasında tüm günümü zamanımı yemiş olaydır.
  2007 model z4 aracımda hafif kusur bile yoklen plakadaki çük kadar delikten şak diye ağır kusur yapıştırdılar. dedim macunla kapatırım yok dediler değişecek. rezil etiler tüm günümü.
  5 -1 ... kafam bir milyon
 3. 3.
  ücretli geçişlerde sıkıntı yaşandığı için 1 sene kadar önce ağır kusur sayılmaya başlandı. sıfır (0)ın içine vidayı basınca uzaktan bakınca sekiz (8) gibi göründüğü için cezalar da başka araçlara gidiyormuş. bence güzel bir uygulama hem plakalar da standart oluyor.

  selam ve tüvtürk ile
  17 -3 ... bedreddin
 4. 4.
  plakanı açık etmişsin hocam, çok geç olmadan bir kaç karakteri boya.
  3 ... mukukulu
 5. 5.
  sadece ücretli geçişler değil, şehir giriş çıkışlarında kamerayla alınan görüntü ve plaka kayıt sisteminin de sıhhatli çalışması konusunda sıkıntı yaratabiliyor.

  sadece delikler değil app plaka için de aynı durum geçerli.

  artık cezaları ağır ve muayene konusunda sıkıntı çıkarıyorlar.
  3 ... raduyev
 6. 6.
  0’ın ortasındaki vidalar eds, tedes, pts, radar vıttırıvıtzıt sistemlerde 8 olarak göründüğünden bazı araç sahiplerinin çakallık edip hız sınırını aşıp ceza yemedikleri gibi kendi cezalarının da eğer o plaka başka bir araca tahsisli ise suçsuz günahsız vatandaşa kitlediklerinden son derece haklı durum.

  2014’te benim başıma geldi. Kendi plakamın takılı olduğu bir ticari araç hiç gitmediğim bir şehirde ceza yemiş. Fotoğraflı ceza makbuzu, ehliyet ruhsat fotokopim, fotoğrafım, o saatte çalıştığıma ve o yerde olamayacağıma dair görev belgem ve kendi aracımın fotoğrafıyla itiraz ettim. Üç kuruş cezayı iptal ettirene kadar göbeğim çatladı lan!

  Kaldı ki bunun terörü var, şusu var busu var. Farzet senin plakan olarak algılanan bir araç istanbul’da Ankara’da bir eyleme karıştı, kimseye laf anlatamazsın. Ne zaman ki anandan emdiğin süt burnundan gelir kardeş çok pardon yannış olmuş derler yediğin zopa yanına kar kalır lan. Bi de bu açıdan düşün.
  7 ... centurion
 7. 7.
  Yanlar dururken tam dokuzun ortasından vidalamak nedir.
  Aracın Ruhsatını iptal etmediklerine dua et.

  Şaka bir yana bu sorun benim plakadada vardı. Delikleri Beyaz silikonla kapatarak çok rahat geçtim muayeneden.

  Selam ve silikonla.
  4 ... atlant isten gelenadam
 8. 8.
  Bunu yetki verdigi servislerle zamaninda cozemez mi amk tuvturku. Ihaleyi veren hukumetinin baskanin dogrutanin manavinin meyvesini yetistirenim gubresini veren inegin ictigi sutun cocugun babasini sikeyim.
  3 -2 ... ruut altmis alti
 9. 9.
  Saçma sapan iki kusurdan dolayı muayeneden kaldı araba.

  1. Plaka da vida var. Benden önceki adam 4 vida ile geçti muayeneden.

  2. Neymiş cırt kullanmış usta o yüzden.

  Geçen yıl bu ikisi de vardı araba da geçti bu yıl ağır kusur oldu.

  Nereden para kazanacağını şaşırıyor hükümet.
  1 -4 ... beyaz baretli mehmet aga
 10. 10.
  beyaz silikonla çözelim o zaman.
  2 ... iyyneci