1. 1.
  boyundan yukarısı * bronzlaşmayacak artisttir.
  2 -1 ... glbst
 2. 2.
  pipoyla yaptığı dallamalığa entellektüel hava da katılabilir. arada kitaptan ve pipodan baş kaldırılıp etrafında olup biten aktivitelere en ingiliz tavrıyla göz gezdirilip öküzler öküzler yakarması yapılır.
  2 -4 ... krakermisin
 3. 3.
  (bkz: plajda porno dergi okuyan ucube)
  1 ... kizilmaske
 4. 4.
  öyle artist, dallama tarzında sıfatları bir kenara bırakırsak benim de dahil olduğum insan tipidir. yadırganmaması gereklidir. herkesin bir yaşam tarzı ve tatil anlayışı vardır. benimki limitine kadar eğlenip, tam anlamıyla deşarj olmak değildir mesela. kendimce, sessizce, zevk aldığım şeyleri, zevk almadığım insanların yanında yaparak bir tatil geçirmek isterim. bende biliyorum evde bütün kış kitap okuyabileceğimi. ama o an yapıp yapabileceklerimin arasında en çok istediğim şeyi yapmak gibi bir huyum olduğu için ve lanet olsunki kitap okumayıda seviyorum, genelde tercih ettiğim bir yöntemdir. kişisel olarak her yerde kitap okuyabilme kapasitesine sahibimdir. plajdı, tuvaletti, dolmuştu dinlemem. buna bence artis, dallama tarzında sıfatlar yakıştırılmaktansa, dünya sonuncusu olduğumuz bu alana katkı yapan bu yüce insana* teşekkür etmeniz gerekmektedir.*
  13 ... denizen
 5. 5.
  (bkz: plajda e book okuyan geek) *
  1 -1 ... revolter00
 6. 6.
  (bkz: kişi kendinden bilir işi)
  *
  2 -1 ... wakabayashi genzo
 7. 7.
  birde utanmadan güneş gözlüğü takar bu deyyuslar. deve güreşi, arkadaşın sırtına basıp sıçrayarak suya dalmak, dibe dalıp arkadaşın götüne parmak atmak varken oturur kitap okurlar. eziktir işte, ne yapsa yeridir.
  3 -2 ... fhrmrt
 8. 8.
  50 derece antalya sıcagında bile bişeyler ogrenmek isteyen tip.

  1. olasilik: ya hakikaten kitap kurdu.
  2. olasilik: ya da tamamen artist.
  -1 ... lucky strike
 9. 9.
  daha çok batılı turistlerin gerçekleştirdiği dallamalık. olum tatile gelmişsiniz deniz, kum, güneş diye ama siz hala kitap okuyorsunuz sebebi ne. yoksa pek okumayı sevmeyen bize okumazsanız böyle sürünürsünüz biz sizin cennet gibi sahillerinizde tatil yaparken siz tatili daha çok rüyanızda görürsünüz mü? demeye çalışıyor bu artistler yoksa..
  -1 ... dragonhead
 10. 10.
  (bkz: yeni başlayanlar için tiesta gera)
  2 ... cemmm