bugün

Her insanın cenazesine herkes katılabilir, katılmaya değerdir. Çünkü bir insandır. Ölülerle siyaset yapılmaz.
Kürttür.

"Ama iyi kürtler de var.s.s" diyen arkadaşlar ne zaman gösterecek onları merak ediyorum.
biz teröriste insan diyemiyoruz. vatan toprağı kutsaldır. toprağımıza kastedenlerin cenazesi değersiz cesettir.
"olsun, o da insan değil mi?"
diyecek akpli vekildir. şaka şaka köstebektir.
Ortamlarda milliyetçiyim dersin, kim bilecek mk.
Eyyamci bir vekilin davasi yoktur, amaca giden yol mubahtir.koltuk sevdasinin tezahürüdür.
akp iktidar olmak için isteyin domalırlar bile. karı veriyorlar karı.
görsel
Seçim bitti, ibnelik geri geldi. Var mı şaşıran, yok tabi ki. Mevzu oy ise gerisi lakırdıdır akepe için.
davar seçmenini hiç etkilememesine hiç şaşırtmamıştır.
ahh ahh ne kadar acınacak halde bir ülkeyiz aslında, kimler yürütüyor ülkemizi gör allah'ım.
trollerin görmezden geldiği ve sessiz kaldığı durumdur.
akplilerin değil çakma mehapelilerin utanması gerekir.mehapeliler içinizdeki çakma bozkurtlara göz kulak olun çünkü onlar ak partiyi iktidar yaptılar.
ortamlarda cehapeli vekil dersin olur biter. kim nereden bilecek!
belki akrabasıdır. açık ve net.
şehite "kelle" deyip, pkk ile anayasa pazarligi yapanlardan farkı yoktur.
akp chp hdp hepsi pkkyi destekliyor.
akplisi pkk cenazesine gider.
chplisi hdpye oy verir.
hdp zaten belli.

kime güveneceğiz belli değil.
sadece kendilerine müslüman olduklarının ve herşeyi işlerine geldiği gibi çevirmelerinin açık beyanı. bunu Kabul eden onaylayan düşünme ve anlama yitisini kaybetmiş yüzde elli var nasılsa.
politika. ah şu politika. hiç bir parti görmedim ki politikanın alengirli dünyasına girmiş olmasın. politika yani siyasetin özelliğidir menfaat ilişkileri.

şimdi fetö, pdy( paralel devlet yapılanması), haşhaşiler, bilmem neler diyerek en ağır hakaret ve suçlamaları fetoculara yönelten parti geçmişte( çok uzak değil 2013'ün sonlarına kadar) fetocuları el üstünde tutuyor, davalarının savcısı oluyor, koordine çalışıyordu.

gelelim chp'ye. atatürkçülüğüyle övünen partinin atatürk'ün başını ezdiği teröristle dost kanka oluşu da komiktir. o derece dostlar ki cenazelerine bile gidiyorlar.

e mhp? ben mhp'yi çok tanımam ancak benim bir kalp acım vardır o da pkk ve hdp'ye demediği lafı bırakmayan, türkçü takılan ve tanınan, ama gel gör ki(!!) imralı canisi diye bahsettiği teröristbaşı müsveddesinin idam edilmemesi için imza veren bahçeli ve bu adamın çoğu mhplilerce hala çok sevilmesi. meral akşener ve sinan oğan gibi muhalif kişileri daha yeni görüyorum.

hdp'nin adını dahi anmaya gerek yok kürtçüyüm deyip kürtlerin anasını belleten g.doğunun kaos ortamına körükle giden tek derdi pkk'cığı olan bir parti görünümlü ziyan topluluğu.

o sebepten tek tavsiyem şudur hiç bir partili olmayın. seçim zamanı ölçün tartın en yakın gelene verin geçin. partili olduğunuzda bunların yediği haltların ortağı oluyorsunuz çünkü.

edit: adam yerine koyduğum bir conta kafalı ülkücü gelmiş bana özelden hakaret ediyor ve diyor ki bahçelinin imzaladığı malum belgede kararı veren aihm idi, sen bunu nasıl bahçeli ile eşleştiriyorsun. kendisine yine özelden hakaret nasıl ediliri en ağır şekliyle öğrettim ancak zavallının savunduğu konu hakkında da burada kendi fikrimi paylaşayım istedim.

evet, erteleme talebi aihm'e aitti ancak koalisyonun üç liderinden biri olan bahçeli madem büyük türkçü, şunu diyemez miydi: " hayır ben idamının ertelenmesine mhp lideri ve milliyetçi biri olarak sonuna kadar karşıyım, siz diğer iki partinin liderleriyle aynı fikirde olmadığımdan imzalamıyorum"? conta kafalı da diyor ki karar aihmin, ulan gavat kararı uygun gördüğüne dair imza atan üç dallamadan biri bahçeli değil mi? atmasaydı diyorum hakaretler terbiyesizlikler.

benim derdim bahçeli vatan haini demek değil, yukarıda belirttiğim gibi politika insanı alengir yapmaya itiyor ideolojisine sadık kalan siyasetçimiz yok bunu anlatma derdindeyim.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Hdpliler ile birlikte dokunulmazlığı kaldırılmalıdır.
bir gamze ilgezdi değildir.
haber değeri olmayan mevzudur. o vekiller chp li falan olacaktı ki uff gör sen mevzuyu. ki gördükte zaten..

2 sene kadar süre boyunca bu eli kanlı şerefsizler ile çözüm süreci yürüten bir siyasi parti ve zamanın başbakanı şimdinin cumhurbaşkanı varken vekillerin konuşuluyor olması enteresan tabi. o ihanet süreci boyunca şehirlere kazılan hendekler depolanan silahlar patlayıcılar ve toplanan, eğitilen yeni teröristler ile kaç can yitirdik insanlar farkında değil hala..
evet verin terör bitsin diyen heriflerden ne yapmasını bekliyordunuz ki.
Millete kaos sözü verenlerin vekilidir.
hdpyle koalisyona girmeyi kabul etmiş chpli kadar haindir.
chp'li vekillere iftira atanların görmezden geldiği akp'li vekildir. chp'li bir vekilin pkk'lı cenazesine katıldığına dair en ufak bir kanıt yok. herhangi bir cenazeden chp'li vekil fotoğrafı alıyorlar, fotoğrafta pkk flaması yok, apo posteri yok ve her ne hikmetse tabuttaki cenazenin pkk'lı olduğuna kanaat getirebiliyorlar.

burada kabak gibi kanıt var.

sağ üstte fotoğrafın bir kısmı görülebilen şahıs arin mirkan'dır. fotoğrafın tamamı ise;

görsel

bu kişi suriye'de ypg-ışid çatışması sırasında kendini patlatan ypg'li canlı bombadır. burada dikkat çekmek istediğim asıl nokta canlı bomba olması değil, ypg'li olmasıdır. bilmeyenler için; ypg, pyd'nin paramiliter gücüdür.

galip ensarioğlu taziyeye gittiğini kabul etmiş, kendini "pyd o zamanlar terör örgütü değildi." diyerek savunmuştur.

görsel

bu fotoğrafta arin mirkan, murat karayılan'la hoşbeş hâlinde.
güncel Önemli Başlıklar