bugün

(bkz: doğru söze ne denir)*
bir kürt ile pkk lı arasındaki farkı bilmeyenler in ağırına gidecek sözdür.
ELAZIĞ Valisi Muammer Muşmal, bir süre önce Bingöl'de ormanda ağaç keserken PKK terör örgütü mensuplarınca silahla taranarak yaralanan orman işçileri ile hastanede karşılaşınca, "Siz onları kesmezseniz onlar sizi keserler. Buldun mu keseceksin" dedi.
Elazığ'da Fırat Tıp Fakültesi'nin acil bölümünün açılışına katılan Vali Muammer Muşmal, burada bir süre önce Bingöl'de orman keserken PKK terör örgütü mensuplarının açtığı ateş sonucu yaralandıkları için tedavi gören 4 işçi ile karşılaştı. Aynı saldırıda 4 işçinin de öldüğünü hatırlatan Vali Muşmal, yaralılardan müttiahit Şerafetin Aslan'a, "Daha önce hiç karşılaştınız mı? Siz onları kesmezseniz onları sizi keser. Buldun mu keseceksin" diye tavsiyede bulundu.

http://www.habera.com/def...p?page=haber&id=35537

not: sadece bir cümleyi cımbızlayınca her tarafa yontulabilecek durum çıkıyor. haberin tamamı okunduğunda söylenen sözün yeri ve zamanı anlaşıldığında olay açıklığa kavuşuyor. haberi okumadan konuşmak hariçten gazel okumaya benziyor.
istediğimiz kişiyi "pekakalı teröriz bu" diye etiketleyip zaten asmaya kesmeye meyyal kara kalabalıkları üzerine saldırtmaya, linç ettirmeye yarayacak "kitlesel refleks"lerin oluşumunu, çıktığı ağzın ve mevkiin itibariyle, hızlandıracak ve meşrulaştıracak ferman, dövlet baba buyrultusu.
(bkz: halkın güzel tepkisini kanalize etmek)

bilmeyenler için,

(bkz: guzel bir tepki)
elazığ valisinin söylediği söz. *

benim ülkemde, benim bayrağımın altında, benim sınırlarım içinde kendi kürt faşistliği doğrultusunda eylem yapan, güneydoğuyu ve doğuyu türkiye'den koparmak için vahşice ve haince saldırılar yapan bir örgüte karşı uygulanan vahşette ben bir sakınca görmüyorum. burada demokrasi dersi vermeye kalkanlar siz hiç bir tepede devriye gezerrken aşağıda gözüken evinizin duvarında roketatar mermisi patladı mı? çocuklarınız sırf babası asker diye her gün okuldan dayak yiyerek döndü mü? hiç canınızdan çok sevdiğiniz kardeşiniz bayrağa sarılı tabutta geldi mi? benim halkım 35.000 şehit vermişken türküyle kürdüyle lazıyla çerkeziyle türk milleti topyekün acı çekerken bu kürt faşisti pkk'ya uygulanan şiddette zerre kadar sakınca görmüyorum. bu faşizm değildir, faşizm seni kucaklamak için yıllardır adım atan devletin askerine sivil halkına kendi ideolojilerin doğrultularında silah sıkmaktır. sen kürtleri savunmuyorsun pkk, çünkü kürtler burada yaşamaktan çok memnun sen sana para veren ağalarının isteklerini yerine getiriyorsun ve bunu yaparken de faşizmi kullanan sensin.

ben yediğim içtiğim ayrı gitmeyen öz abim gibi sevdiğim adamı bu orospu çocuklarına kurban verdikten sonra değil şiddet uygulamak afedersin anasını bile sikerim sözlük. kimse de bana canisin sen vahşisin sen demesin. beni eleştirmek isteyenlere de peşinen söylemek isterim; tabi ki eleştiriyi kabul ediyorum. olumlu olumsuz ama öncelikle beni eleştirmek için o hainlere terörist demeyi kabul edin, yok militan yok gerilla diye söze başlayacaksan sen de onlardansın demektir ki o zaman sikimde bile olmaz ağzından dökülenler.

edit: bi de en uyuz olduğum olay bu pkk sempatizanlarının sürekli milleti faşist damgası vurarak sindirmeye çalışması. sözlükte de var bu. ben faşist değilim arkadaş eğer ben faşistsem; kardeşini döven çocuğu döven bir abi de faşisttir.
bugün bir gazetede ankaradaki bombalama olayının ardından yaralı bir bayanın hastanede öldüğünü yazıyordu,ve cenazesinden bir görüntü vardı.ölen kadının 5 yaşındaki çocuğu bırakma beni anne diyordu hıçkırarak,ben gazetede çocugun suratına bakamadım.başka bir şey demiyorum..

not:küfür edince kalite düştü diyor bazı arkadaşlar.
kürtlükle pkklılığı karıştıran yazarların yazdıklarını okundukça sözlük kendi kendini acaba imha mı etmektedir diye düşündürmüştür. 5 yaşındaki pkk yanlısının bile tv ve gazetelerde açıklama yapar hale geldiği şu günlerde devletin koskoca valisinin açıklaması neredeyse bir sütundan verilmektedir. milliyetçiliği ve vatanperverliği karıştıran entel özentisi uuser lar pkk lı öldürmenin yükselen milliyetçilğin bir ürünü olduğunu alenen söyler hale gelmişlerdir. oysa bu topraklarda vatanperverlik yükselmektedir. yazıktır...
bu emre itaat etmenin gerektirdikleri arasında "ya bizdendir ya da onlardan" şeklinde, her şeyi ikiliklerle algılayabilen basitlikte bir düşünce* yapısı da vardır.
bu mantık* aynı zamanda emre karşı çıkanları ve sorgulayanları da pkk savunucusu, terörizm yanlısı olarak gösterir.
illa "pkk yanlısı değilim ama" diye mi başlamak lazım her lafa evladım?
e ne yapsın ya, üzerine gelen pkklıyla sevişsin mi? şehit ailelerine anlatın bu insan hakları laga lugalarını. hem kardeşimi, arkadaşımı, hemde kendi soydaşını katleden teröristler insan değildir.
(bkz: pkklıları bulduğun yerde seveceksin) *
öncelikle

(bkz: g s e g ö)

işçilere saldıran hayvanlar karşısında işçilere kendilerini savunma hakkı verilmesi gerekliliğini vurgulayan bir insanın sözlerinin alınıp binbir türlü ajitasyonla ( ayrıca mevcut durum ve olaylarla ve bunlara verilen tepkilerle) harmanlanmasıdır.

evet güzellerim, dellenin, budaklanın hatta bi yerinizi yırtıp başınıza geçirin. budur.
verilen uç örneklerle götünden anlaşıldığı belli olan cümle. neymiş o bana pkklı dermiş ben ne yaparmışım masum insanlar bik bik bik. ya * allah aşkına ya. eğer ben bir adamın pkk'lı olduğu konusundayuzde yuz bir bilgi alayım ya da adam bunu kabul etsin onu kesmezsem oracıkta şerefsizim. o benim mehmetçiğimin kafasını kesip mağarasının duvarına asınca mehmet'in insan hakkı yok mu? neymiş o zaman devlet olmazmış. ortada bi devlet var evet ama yöneten hükümet yok. barzani ile aynı düşüncelere sahip birisi oturmuş koltuğa sonra da 1 ayda tam 47 şehit vermişiz. bu olaylar yaşanırken lütfen ve lütfen pkk'ya yapılacak olan en hayvanca şeyi bile ayıplamayın çünkü bu ülkeyi gerçekten sevenlerin yüreği yanıyor her ana haber bülteninde.
"kesiceksin, leşinide bu topraga gömdürmiyeceksin " şeklinde devam etmesi gereken cok dogru soz.
diyen ve uygulayanların ellerine sağlık.
pkk bize çiçek mi veriyor da biz de onlara çiçekle yaklaşalım diyerek büyük ölçüde desteklediğim önermedir. bununla birlikte bir valinin biraz daha serinkanlı bir ifade kullanması daha uygun olurdu ama olsun, yaşanan bu zor zamanlarda bu kadar duygusallığı şahsen hoş görüyorum, sözlükteki pkk sempatizanlarına ise diyecek lafım yok, umarım yanlışlarından tez zamanda dönerler.
itiraftan yırttırıp daha sonra halka kazandırma politikasıyla içimize sokacağımıza, elinde silahla türk askerinin karşısında durduğu anda boğazlayıp olduğu yerde bırakmak en doğru davranıştır. pkk itirafçılarına yeni kimlik, yeni bir hayat ve yeni bir şans verilmekte, devlet kademelerinde iş verilmekte ama daha dün türk insanına, askerine silah doğrulttuğu unutulmaktadır. aksini iddia etmektense kan uykusu belgesinde osman pamukoğlu' nun sözleri akıla getirilmelidir. elazığ valisinin kürtlerin bir kolu olan zaza olduğu düşünülürse, yerinde söylenmiş bir sözdür.
aylardır ilk defa bir devlet görevlisinin halkın hislerine tercüman olarak yaptığı açıklama anlaşılan o ki birilerini rahatsız etmiştir. o zaman açıklama başarıya ulaşmıştır. devlet görevlisi dediğin de zaten tebasına güven verip düşmanına korku saçan kişi değil midir?
eli öpülecek bir valinin yaptığı çok güzel bir açıklama.saptırılmadığı sürece...
amacı terörist eylemler olup halka kitlelere zarar veren kişilerin katli ile ilgili her türkiye cumuriyeti vatandaşı ortak temenniler taşımak zorundadır. ancak olayların gelişim dönüşüm sürecine bakarak, gazete (fotomaç, bulvar vb. değil haber gazetesi) okuyarak ancak gazetelerdeki belili yazıları belirli yazılarını, tv lerde haber bültenlerinde anlatılanları dinleyip-izleyip süzgeçten geçirerek toplumun çıkarları ve kendi tahlillerimizi yaparak olaylar hakkında yorum yapabilmek yetisini artık kazanmak zorundayız.

bir devlet görevlisinin ettiği (bana göre) talihsiz açıklama sonucu oluşabilecek olayları düşünmek için müneccin olmaya gerek yoktur. duygusal yoğunluğundan kaynaklı en ufak provakasyonlara gelenilecek duruma getirilmiş halkımızın bir iki provakatör tarafından kışkırtılarak sakarya daki gibi iki kürt gencin, trabzondaki gibi üniversite öğrencilerinin, istanbul 30 ağustos gösterilerinde lübnana asker gödermeye karşı pankart açan üniversite gençlerinin üzerlerine salınması, salınır duruma getirilmesi bu ülke için en ağır travmalardan biri olacaktır.

benzer bir olayla kuzey ırakta geçtiğimiz aylarda işbirlikçi-hain denilerek yargısız bir şekilde halkın gözü önünde bölge denetimini sağlayan kürt peşmergeler tarafından öldürülen türkmen kişi için yapılan faşistlik diyen insanlardan biri olarak, zaten son derece duyarlı bir zamanda sağ duyulu olmanın en gerekli olduğu süreçte provakasyonlara gelerek (milliyeti önemsiz bir etken sayarak) kişilere yönelik asalım keselim diyen herkese karşı olmak bu ülkenin aklı başında her bireyinin görevidir. kişinin belirtilen şekillerde bir suçu suçluluğu varsa bu bu devletin yargı organları!! tarafından yapılmak yerine göz kararı yapanların eline verilecekse ne bir hukuk devleti olduğumuzdan bahsedelim nede halkların kardeşliğinden. çünkü senin kendine düşman olarak gördüğün herkesin de seni düşman görme hakkı vardır.

şimdi bir diğer mevzuu ise benim kardeşim odanın önüne mayın döşeyip beni yemeğe çağırırsa sorunudur. tamamen haklı bir savunma olup, geçtiğimiz aylarda diyarbakırda bir parkta patlatılan bombayı anımsatmak gerekir; adına tit denilen bir yasadışı örgüt tarafından yapıldığı açıklanmıştır, yine ümraniyedeki evden çıkan bombalar; adına kuvai milliye derneği denilen bir derneğin kurucusu oktay yıldırım ve bağlantıları veli küçük vb insanların durumları ortaya çıkmıştır. o bombalar bulunmasaydı sanırım çocuklarına gerdanlık niyetine takılmayacaktı haa olay kimin üstüne kalacaktı halk yine ilk elden kime yönlendirilecekti aşikardır. anafartalar çarşısındaki olaya terörist olay demeyen kimsemiz yoktur sanırım, bu olayın savunması diye bir şey söz konusu değildir ve bu tür olayları yapanlar yapmak, üzere eylem hazırlığında olanlar cephanelik oluşturanlar teröristtir, bizim gibi düşünenlerin söylenmesinin önemini arz edenler için tekrar ediyorum te-rö-rist-tir. onlar gerilla veya militan değildir bu kimliği asla alamayacaklardır.

bu kadar sözün üstüne: elazığ valisinin buyurduğu buldun mu keseceksin sözü sen kimi nerden buluyosun, vatansever duygularımızın kabardığı noktada birisinin çıkıp şahsınıza yönelik olarak pkk sempatizanı, militanı yada eylemcisi diye ithamda bulunması durumunda halkın sizi kesmesi durumunda ne gibi bir hal oluşacaktır (artık sizin şahsınıza karşı değil çünkü kesildiniz) düşünebiliyor musunuz? hayır böyle bir şeyin olması mümkün değil derseniz eğer küçük bir örnekle uğur kaymaz olayına bir bakarsanız hatırlarsınız, 12 yaşında bir çocuğu eli silahlı terörist olarak öldürenlerin yaşadığı bir ülkede yaşıyoruz, yada dur ihtarını duymayıp öldürülen çobanların olduğu...

uzatmaya gerek yok. başta talihsiz dediğim ama süreç düşünüldüğünde kasıldı olduğu ihtimali çok daha baskın duruma geçen bu beyandan sonra yine inadına halkımızı duyarlılığa davet ederek, birilerinin ekmeğine yağ sürmeyelim, oyuna gelmeyelim, teröriste terörist demekten korkmayalım ama kime terörist diyeceğimizi de iyi bilelim, öğretilenleri değil, tahlil ettiklerimizi savunalım, sözle tahrik olmak, lince yönelmek bu sözü söyleyenlerin iddialarındaki vatanı kurtarmak değil vatanı kaosa götürmek demektir.
haberi tam okumadan yazmaya kalkan bazı yazarımsıların marifeti.
size birileri ateş açsa ne yapar sınız? alıp eve götürür besler misiniz?
tabiki karşılık verirsiniz.*
valimize gelince, türkiyede eşi benzeri blunmayan bi vali hakkında kimse kötü birşey düşünmesin.
teröristle halkımızı kimse karıştıracak kadar salak değildir.terörist elinde silah her gördüğüne ateş açar unutmayın!!!!
terorle mucadeleyi "iki tarafli teror" olarak adlandirmak ne kadar dogruysa valinin verdigi beyanatta o derece dogrudur.
lafi evirip cevirip istenen kivama getirmek biz halkin dilinde, ibneliktir.

edit: zoruna mi gitti ibne?
(bkz: kesmeyelim de besleyelim mi)
(bkz: orospu çocuğuna orospu çocuğu diyememek)
birikmiş öfkenin dışa vurumudur. tabiiki keseceksin hatta kızıp anasını da sikeceksin..
(bkz: hepimiz valiyiz)
insanlık ishaline tutulmuş pkk sempatizanı gerizekalı bünyelerin kınamakta olduğu söylem.

netekim vali "pkklıları" demiştir, "kürtleri" dememiştir. öyle deseydi bölgede ciddi anlamda kürt vatandaş var, direk valiyi linç ederlerdi efendim. ama hep diyegeldiğim gibi hayatında o bölgede bulunmamış götü sıcak yerden ahkam kesen delikanlılarımız pkk'yı es geçip "amanın linçlere davetiye, talihsiz bu bikbikbik" şeklinde açıklama feryadı sunmaları olayı ne denli uzuv seçimine göre algıladıklarının kanıtıdır.

idrak sorunlarını, insan hakları kavramının dibine perçin edip, mal gibi kullanıp da vali'nin terörist için ettiği söylemi eleştirip nezaket sıçmak da tam anlamıyla pipisiz godzillanın kafasını makattan alma çağrısıdır.