1. .
    "bireysel" düşünürsek mantıklıdır. ya kimse kusura bakmasın da, tabi grupça dolaşıcak arkadaşım. terör örgütü değil mi bu, artistlik, kahramanlık taslayıp da tek başına dolaşsa nolucak?! bi kurşun sıkmak çok zor değil, di mi?! hatta pkk'nın gücü açısından olaya bakıcak olursak, kendi lehlerine bi orduyla dolaşsınlar bence, anca çünkü... bizde teknoloji ve askeri güç var fazladan fazladan. onların amacı, huzur kaçırmakken, bi tarafları basmakken, kargaşa yaratmakken tek başına kim yapar allah aşkına bunu... öyle filmlerin, efsanelerin, kahramanlık hikayelerinin pek bi etkisine girip de kimse mantıksız mantıksız konuşmasın. "V" olup da 5-10 adam dövemez kimse, film o çünkü... (bkz: v for vendetta)

    onun dışında, salıverilenlerin dışarda tek başına dolaşması eleştiriliyorsa, o da kendi içinde mantıklıdır. türk insanı onlardan birini tenhada sıkıştırıcak olsa, eşek sudan gelinceye kadar dövmez mi?! döver. öldürmez mi?! öldürür. o da kendi canını koruyacak sonuçta. zaten tüm kitlelerin hedefi haline gelmişsin, adamlık taslayıp da, ölüme davetiye çıkarmak istemezsin di mi?! ee, grupçanak gezmesin de, nasıl gezsin bu adam?!

    ayrıca bunu üniversitelerdeki siyasi gruplara indirgeyecek olursak, erkek olup da tek başına dövmeyenlerin karşısında, tek başına dolaşmayıp da grupla gezenler daha az erkek değildir.

    edit: ulan ne zaman pkk'yla ilgili bi entry girsem, bi bakıyorum başlık başıma kalmış anasını satiyim. hayır, başlık başıma kaldı. 2'dir aynı şey oluyo.
    1 ... jaheira