bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    hani türkler yapıyor ya, "yok abi bunların hepsinin içinde az da olsa bir bölücülük var" diye, işte bu azılı kürtçülerde de böyle bir durum var. Kürtlerin haklarını savunduklarını söylüyorlar ama e batıya yerleşmiş her kürt dışlanmıyor dediğinde kürt değil, asimile olmuş, doğudakinin halinden ne anlar diye zırvalıyor. E arkadaşım o zaman sen onları kürt saymayarak asıl bölücülüğü, ayrımcılığı sen yapıyorsun. Ona kürt değil diyorsun ne demek lan bu, valla faşistlerde bile "mhp'li değilse, orduyu savunmuyorsa türk değil bu" tavrı yok mınırzınıskim. Kimsin lan sen kürt realitesini temsil ettiğini söylüyorsun? illa eline yeşil sarı kırmızı bayrak alıp biji apo mu diyecek? Hayır kürtlerin haklarını savunduklarını söyledikleri kürtlerin hakkını savunan, ahmet türklerin sırrı sakıkların aşiret ağası olup nasıl "kürt halkının hakkını savunduğu" da ayrı muamma ya neyse.
    2 ... zabalaynn
  2. 2.
    doğru bir önermedir, bir benzeri için;
    (bkz: türkçülerin türkçü olmayan türkleri türk saymaması)
    3 -2 ... caligula
  3. 3.
    bırakın herkes kafasına göre saysın. kimse kimsenin fikrini değiştiremez. o yüzden elinde avcunda kendi fikri kalır. onla mutlu bir hayat sürsün. ben türkçü'yü, gel kardeşim bak çok çeşitlilik iyidir, farklı etnisiteler iyidir demekle boşa vakit harcarım. o da bana bak güzel insan en yüce'nin en yücesi turancılıktır der boşa vakit kaybeder. benim düşüncem sabittir. bin kitap okusamda değişmez. onun ki de değişmez. boşuna birbirimize farklı şeyleri kabul ettirmeye çalışmayalım. Hep birlikte sığ, yeniliğe açık olmayan, çocuklukta aile'den benimsediği şeyleri kabul etmiş, kitapla mitapla adam olmayacak tipleriz. böyle işte velhasıl.
    2 ... adamolamadimyazarolayim
  4. 4.
    hepsi aynın bişeyin suyudur.pkk olmayanların da yüzde doksanı pkk sempatizanıdır.içlerin de çok azı iyi insanlardır.bikaçı da canciğer arkadaşımdır.
    ... kalpkalbe
  5. 5.
    (bkz: negatif ayrimcilik)
    (bkz: ayrımcılık)
    ... usualsuspects
  6. 6.
    pkk'lı olmayan kürtlerde, pkk'lı kürtleri kürt saymasın ödeşmiş olurlar.
    1 ... devilofdream
kapat