1. 1.
  "zaten her gün gelen şehit haberleri de uydurma haber, devlet kendi eliyle çıkarıyor bu haberleri" düşüncesi*ni savunan önerme.
  10 -7 ... sonkuzu
 2. 2.
  bir hatırlayalım.
  90larda ki kuzey ırak operasyonun da pkk ya oldukça büyük zarar verildikten sonra, kalanların iran a kaçtıklarını öğrenip te iranda ki pkk lılara operasyon düzenlemeyen kimdir? tsk. buraya kadar doğru bir önerme..
  zira birde madalyonun öteki yüzü var. tsk iranda ki pkk kamplarına operasyon düzenleyeim, bitirelim bu işi diye g.tünü yırtarken bu operasyonu engelleyen kimdir? süleyman demirel. yani yüce türk meclisi..
  tabi diyeceksiniz ki, ozamanın şartlarını, politik engelleri bilmiyorsun. demek ki neymiş? bok atmak çok kolaymış. bak attım bile..
  9 -2 ... murphy
 3. 3.
  bahsedilen dağda pkk ile şerefiyle göğüs göğüse çarpışan asker veya rütbeliler değildir.Onlar kadar asil olmayan o kurumda masa başında yer alan daha büyük başlardır.
  11 -4 ... diaspora
 4. 4.
  kendisini değerli kılmak uğruna canını ortaya koymak anlamına gelen, doğruluğu hakkında ahkam kesmenin haddini aşmak olduğu önerme. ayrıca, insan hayatını para ile ölçmenin teyidi.
  1 -1 ... mr pink
 5. 5.
  zırvalamanın doruğuna varmış bir düşünce ve önermedir.ordu elinden geleni yapmaktadır ama ordu sadece pkk nın askeri kanadını yok edebilir.bunu da zaten sayın genel kurmay başkanımız daha önce yaptığı açıklamalarında belirtmişti.yani pkk bugün sadece silahlı bir grup terörist değildir.pkk nın günlük gazeteleri,dergileri,radyo ve tv kanalları , hatta siyasi partisi bile mevcutken ordunun pkk yı bitirmeyi istese bile bitiremeyeceği aşikardır.pkk sorununun çözülmesi için herkesin ordu kadar uğraşması gerekir.yani pkk yı ortadan kaldırma görevi ordunun üzerine bırakılamaz bu herkesin görevidir.
  2 ... dreamcatcher147
 6. 6.
  teroru sadece silahlı guçle yok edilmesi simdiye kadar gorulmemistir.siyasi,ekonomik ve sosyal yonden de teror le mucadele edilmelidir.bu yuzden sadece tsk yı tartısmak yanlıstır.
  4 -1 ... by the way
 7. 7.
  öncelikle önermede bulunan kişinin zekasından şüphe ettiren önerme...

  neden zekasından? çünkü; zeki birey önce araştırmayı bilir... okur... tartar... zaten eta'yı bitirmeyen de ispanya ordusu veya güvenlik birimlerinin ta kendisidir... ira'yı bitirmeyen de ingiliz güvenlik kuvvetleridir...

  bu önermede bulunan zat-ı muhterem gayrinizami harp nedir bilmemektedir... -bakın buton şeklinde verdim ki; bilmeyenler tıklayıp öğrensinler...- gayrinizami harp en basitinden sadece askeri bir harp değildir! siz elinizi kolunuzu sallaya sallaya sınırötesi operasyondan bulunamazsınız...

  sizin o çok övdüğünüz akp hükümeti'nin çıkardığı eve dönüş yasası'ndan 1 tane militan inmemiştir dağdan... tsk basının önünde alenen hükümetten yetki istemiştir sınır ötesi operasyon için ama sallayan olmamıştır -ağzınızı açıp hükümeti pkk konusunda eleştirsenize? yemez değil mi?-

  terörün yuvası ırak'ın kuzey'idir ve ırak'ın kuzey'i bizim toprağımız değildir... militanlar yurda sızıp, eylem yapıp geri dönmektedirler... sınır ötesi operasyon için sivil otoritenin yetki vermesi gerekmektedir...ayrıca terör örgütünün siyasal ayağını da siyasal yönden engellemek hükümetin görevidir...

  ulan işinize gelince tsk sivile karışmasın, işinize gelince, ordu görevini yapmadı... sivil görevini yerine getirsin önce! ama tayyip efendi'nin yalakalığı olunca taş üstünde taş koymazsınız...

  hakikaten şu önerme, zeka ölçen bir önerme... ulan o nohut kadar beynine bir şeyler sokmak için biraz oku, araştır... gelişsin biraz... öyle sığ siyaset yapmaya çalışmakla olmaz bu işler... pkk'nın bitmemesinden nemalanan batı'nın testislerini yalamakla meşgul senin yalakalık yaptığın adam...
  7 -3 ... paleface
 8. 8.
  milyar dolarlar aktarılırken banka kurmakta nedir? askerler hala 20 sene önceki silahlarla g3lerle pkk peşine gidiyor.

  Bunlara kim karar veriyor?
  Bugün pkk'nın konumlandığı her yer biliniyor.Neden sadece arazi taramasi denilen saldım cayıra mevlam kayıra yöntemiyle askeri bile bile pusuya gönderiyorlar?
  düşün sonra konuş..
  2 -4 ... diaspora
 9. 9.
  ya hala pkk nın sadece askeri kısımı biterse pkk nın biteceği dğşüncesinde olanlar var.askeri kanadı bitse bile pkknın diğer organları faaliyetine devam edecektir.
  3 ... dreamcatcher147
 10. 10.
  bitmeyen pkk yüzünden canı yanan, hergün şehit veren yunan ordusu mu dedirten geri zekalıca düşünceler.
  1 -2 ... bohemian rhapsody