bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  beşar esad'ın milletvekili ve sağ kolu omer ose açıklaması. ayrıca pkk'ya afrin konusunda desteğimiz sürecek diyor. türkler pkk'yı vurmaya devam ederse sınıra geliriz diyor.

  videolu, canlı kaynak:

  http://www.rudaw.net/kurm...middleeast/syria/07022018

  suriye'nin bölünmesini suriye arap hükümeti 2013'den beri istiyor. tıpkı 1920'deki gibi durzi devleti, sünni devleti, alevi devleti ve kürdistan olarak bölünmesi taraftarı. çünkü sosyolojik ve askeri olarak tekrar bu bölgeleri yönetmeyeceğinin farkında. fakat kendine muhalif suriye devrimci güçler konseyi (öso'nun siyasi kanadı), bu bölünmeyi kabul etmiyor. suriye'yi bir bütün olarak istiyorlar. cenevre, soçi gibi yerlerde anlaşamamalarının en büyük nedenlerinden biridir.
  11 -2 ... kansu gavri
 2. 2.
  Desene esad ın adamları yerli esad' çıların eline verdi?

  Esad kalsın, hükümet tükürdüğünü yalasın diyenler! Bu kazık size.
  9 -4 ... malazgirt40
 3. 3.
  chp'lilerin sevdiği iki grubun ittifakının itirafı. türk sitelerinde de yer almış.

  http://www.internethaber....klik-verecek-1845729h.htm

  https://www.haberler.com/...erdigini-10546260-haberi/
  10 -1 ... kansu gavri
 4. 4.
  Şaşırtıcı beyan değildir. Zamanında pkk itlerini eğitip eğitip Türkiye'ye salan, apo'yu günlerce saklayan da sonuçta bu katilin babasıydı. Oğlunda da bi numara yok zaten, sırf alevi ve Erdoğan'la anlaşamıyor diye bizim solcular sürekli yaladı.
  6 -2 ... hijyene onem veren elit bey
 5. 5.
  gelsinler biz burdayız, diye cevap verilir.
  gel kardeş yiyorsa gel.
  ... altan518
 6. 6.
  chp'liler için farketmez. yine ölümüne savunacaklardır esad'ı. biz ''bu esad piçinin babası senelerce apo piçine kol kanat gerdi'' derken ''esad ayrı babası ayrı'' diyorlardı. sizler ders almazsınız ki amk.
  tanım : malumun ilamı şeklinde bir açıklamadır.
  1 -3 ... bim kamyoncusu
 7. 7.
  videolu bir haber. kaynak rudaw, konuşan esad'ın milletvekili, videolu konuşuyor. ömer ose.

  bunu geçen aylarda suriye dışişleri bakanı da söylemişti, velid muallim. kaynak rus haber sitesi

  https://tr.sputniknews.co...720-suriye-kurt-ozerklik/

  oldu mu?

  bizzat beşar esad da diyor, silah veriyoruz belgesi var diyor.

  http://www.hurriyet.com.t...rdik-belgesi-var-40024363

  hatta esad, israil başbakanı netentahu'ya putin aracılığı ile mektup yazmış, pyd'ye özerklik vereceğiz demişti.

  arap rejimin fanboylarının hoşuna giden ittifak.
  1 -3 ... kansu gavri
 8. 8.
  ipleri putinin elinde sahibinden bağımsız bir açıklama olmuş.. Yarın ipini biraz sıkarlar. Geri adım atar. Amerika ile örtülü bir savaş veriliyor.. Rusya amerikanın çıkarına olan hiçbir adım atmaz. Donesk rusları Ukrayna devletini fiilen çökertti. Baltık denizindeki nato haraketliligine cevabı yeni nesil ballistik füzeler ve armata 5. Nesil tankların kaydırilmasi ile gereken cevabı verdi. Ruslar blöf yapmaz.. Bugun hitlerin gamali haci Avrupa da dalgalanmiyor ise rusların merhamet den uzak savaşıdır... Suriye işid savaşının bitiminden bahsediyor.. Rakka işidin başkenti bir mermi atmadan ypg teroristlerine teslim edildi.. Guantolamo cezaevinde ki radikal teröristlerin nereye gittiği ve Meksika denizin de yakanan petrol tankerinin akıbeti unutuldu.. Yeryüzünde yahudi çıkarlarının takipçisi biricik koruyucusu amerika bugun ypg icinde aynı tutum içinde işid petrol bolgeleri haric hiçbir yeri r
  Ele geçirmedi.. Akdeniz e uzanan petrol hattının bekçiliği icin ypg pyd ye ihtiyaç duyuyor.. O yuzden bu bölgelerde kurduğu üstler ile acik mesaj veriyor. Radikal dini grublar ile çalışmak riskini göze alamaz.. Ama o coğrafya da markist leninst bir ideoloji sorun çıkarmaz aksine eğilip bukulebilir.. Birinin ideolojisi değiştirilebilir..kutsallığı olmaysn her dusunce icin bu böyledir.. Petrolün pay sahipleri bizim zeytin dalı operasyonuna karşı cikan fransa israil almanya ve Amerika uzun bacaklı ingilizler de buna dahil... Hükümet in Suriye konusunda muhatabı Rusya dir.. Idlibde düşürülen su 25 in hemen akabinde 5 gun rusya Suriye idlip ve afrin bölgesinde ki hava sahasını tum uçaklara kapattı...
  1 ... biryoluolmalidohtor
 9. 9.
  Esad asıl öso yu silahlandırıp esadı yıkacağını düşünenlerin eline verdi. Hadi şamda namaz kılın bakalım.
  1 -1 ... shizi
 10. 10.
  Eğer ki diktatör Suriye rejimi israil ve ABD düşmanlığında samimi ise böyle bir şey asla yapmaz. ABD üslerine bile izin vermeyen rejimin ABD kuklası bir hükümeti ve ABD kuklası yüzbinlerce peşmerge tarzı militanı topraklarında kabul ederse bu çok absürt olur.

  Rejim Rusya'nın karısıdır, eğer ABD tecavüz ederse veya rejim kendi isteğiyle verirse Rusya bunu mutlaka kıskanır.

  Tabi olmaz diye bir şey yok, sonuçta Ortadoğu'daki en aşağılık rejimlerden birisidir Esed rejimi.
  ... sacma sapan konusan adam