bugün

-pkk nedir dedim partili martili bişey dediler ben de eğlenceli bir yer zannettim gittim. evet doğal sarışınım..

-pkk da kızlar teklif ediyomuş dediler direk atladım.. aha karı..

-20 kardeştik. babo dediki birgitsin nası olsa yenisini yaparız.

-dil özgürlüğü halkların kardeşliği modernlik avrupa medeniyet felan yaani..

-counter oynamaktan sıkıldım gerçeğini istedim..

edit: sayıları baya varmış..
- Cehalet
- Cahillik
- Macera tutkusu
- Zorla kaçırılma
- Aileni öldürürüz tehdidi ile mecbur bırakılma
- akıllarının yıkanması, iyi bir gelecek sunacağız yalanları vb. daha bir çok sebep.

sonradan eklenen edit: genellikle dağa çıkma sebepleri bunlardır ancak dağa çıktıktan sonra askerimize kurşun sıkmak onun kendi sebebidir. kurşunu sıktıktan sonra şerefsizdir ve ölümü fazlası ile hak etmiştir.
* (bkz: her ibneliğimize bahane arasaydık oooo)
öncelikle (bkz: irc de degilim forumda degilim ben sozlukteyim)
(bkz: seni kiniyorum ve sana laflar hazirladim)ama kaçmışsın neyse yinede kalsın
masumiyet kriterleriniz neler bilmiyorum ama benim için masum olanlar bir ayda verilen 30 şehittir.
vay efendim kandırılmış vay efendim onların dertlerini biliyor musunuz
bahane bulmak istedikten sonra bende bulabilirim terörist olmak için
misal bakkala sigara almaya gittim tekel 2001 yok
bu nasıl devlet bu ne biçim ülke devlet bana hizmet getirmiyor kapayım silahımı daha çıkayım
trafikte gidiyorum kırmızı ışıkta biri geçti gitti nerde bu devlet kanunu yasası yok mu buranın
nerde benim silahım dağa çıkmalıyım.
ama bunlar bir insanı öldürebilmek için yeterli mi?
cevap masumiyet kriterlerinizde
kişi ne kadar cahil olursa olsun içindeki insan olma hislerinden ötürü bir canlıya zarar veremez
bir insanın köpekleşmesi ancak eğitimle mümkündür saf haldeki birisine al eline silahı yürü öldür insanları diyemezsiniz o yüzden o dağdakiler cahil değil tam aksine öldürmek üzere eğitilmiş köpeklerdir.
büyük bir cogunlugun üniversitedeki egitiminlerini birakmis da cikmis olduklari göz önünde bulundurursak aslinda; kürt olmalarindan ve cumhuriyetin kurulusundan bu yana ülkede bir kürt sorunu olmasindan mütevellit, yenilen, ezilen, hor görülen, haksizliga ugrayan insanlar olduklarini kendi kendilerine kabul ettirdiklerinden yiginla kürt genci eminim ki, daha üniversiteye baslar baslamaz, komünist cenahta kendisine yer buluyor. ilerleyen zamanlarda, burdan aldiklari ideolojik enformasyonla, kendisini marksist-stalinist bir cizgide tanimlayan pkk bir sekilde kesisiyor. kaldi ki, zaten örgüte adam kazandirmak icin bu kürt genclerin aralarina katilmaya basladigi komunist gruplarin icerisinde de zaten yiginla pkk'li dolasiyor. büyük bir ideolojik bombardimandan sonra bunlarin hepsi emindir artik, kendilerini "horlayan", "dislayan" ve "ezen" bu "fasist" türk devleti'ne karsi dogru yolu bulmus olduklarindan. devrimci siddetin yakiciligindan, cazibesinden ve cevvaz vermesinden de yararlanarak anarsist olusumlara devrim adina katilmaya karar vermislerdir. elbette bu eylemleri yapmak icin kendilerine en uygun cati pkk'dir.
ekmek parası bulamamak. 1996 senesiydi benim toy oldum dönemlere denk geliyordu. bizim iş yerinde bir çay ocağı işleten doğulu bir abi vardı. sohbeti muhabbeti çok iyi olduğu gibi güler yüzlü iyi birine benziyordu. her gittiğimde bana okul nasıl? ne yapıyorsun gibilerinden sorular sorup sohbetin dibine vuruyordu. bir gün sohbet pkk'ya dayanınca hemen içini döktü. içerde kimse yoktu. ben şoka girdim.

söylediğine göre doğuda şartlar çok çetinmiş. babadan bir şey kalmamış. sokaklarda işportayla ailesinin geçimine katkıda bulunmaya çalışmış. yaşı gelince evlenmiş çoluk çocuğa karışmış. masraflara yetişemez olmuş. eve ekmek getiremediği günlerden bahsetti. intihar etmeyi düşündüğü günlerde pkk'lı bir kaç kişi ona dağa çıkmasını teklif etmiş. ailesine her ay yüklü miktarda para yardımı yapılacağını söylemişler. ne ihtiyaçları varsa ilgilenecek demişler. bizimki kabul etmemiş önceleri ama evdeki duruma katlanamıyormuş. para yok, pul yok, iş yok, aş yok bunun bir sonu yok gibi gelmiş. cahilliğin önemine hep değiniyor ara ara cahil olmasaymış parasız kalsada yine yapmazmış böyle bir şeyi. sonra çok duramamış dağda inmiş, belkide kaçmış ama indim diyor. bir daha da töğbe edip terk etmiş doğduğu toprakları, istanbul'a göçmüş ailesine zarar verilmesin diye. bu çay ocağı işi çok tesadüf olmuş iyi de olmuş onun için, yeniden doğdum diyor. içinde ki pişmanlığı yaşadıklarını anlatırken ses tonundan fazlasıyla anladığım için ona kızamadım. cahil bir insanı neye göre yargılayabilirim kestiremedim.
götün kaşınması. zira erkek kadın ayırt etmiyolarmış kampta.
anası belli babası yüzelli olmak.
bir nedeni de 80 ihtilali öncesinde kürt diye bir halkın yok sayılmasıdır ki bu batılı istihbaratlarında dikkatinden kaçmadığı için abdullah öcalan denen denyo bu amaçla ortaya çıkartıldı.odan sonrası ise 80 ihtilali sonrasında doğudaki karakollarda ve cezaevlerinde sırf kürt oldukları için işkence yapılan insanların intikam alma isteği idi. kimisi ise işkence gören işkencede öldürülen büyüklerinin intikamını almak için saplandı bu batağa.. hep bu hikayelerle yıkandı beyinler. hep bu hikayeler bitirdi bu ülkede solu.. kana buladılar ülkemi. bazılar hep piyon olmak istedi dış mihraklara.
g.te girip çıkamayan bir cisimden dolayı oturduğu yerde duramamak.
Macera aramak.
kafasinin gövdesine fazla geldiğine inanmak.
kuruşlanarak ölmek istemek.
ölünce leşime kargalar pislesin istemek.

hiç bir neden gözetmeksizin bu saçmalığa katılan insanların kafası gövdesiyle yapışık tutulmamalıdır.
roj tv denilen faşist televizyon kanalının, etkisi gerçekten büyük.

devletimizin, terörle değil teroristlerle uğraşmaması ve kararlı bir politika üretememesi sonucu, finansal kaynakların kurutulmaması...
pkk ya katılma nedenleri;
tc okullarında okumuş ve belki de askerlik yapmış olan gençlere vatan ve bayrak sevgisini aşılayamamak.
(bkz: bastırılmış ibneligin dışa vurumu)
yukarıdaki entrylere bakarsak, kimsenin pkk ya katilma sebepleri arasında kürt sorununu saymamasıdır.
pkk'nin varlığının, 30 yıldır varolmaya devam ediyor olmasının, bu topraklarda yaşayan 30 bin kişinin pkk saflarındayken ölmesinin ya da pkk saflarına katılıp ölmeyi ve öldürmeyi göze almaktan başka bir çareleri olmadığını düşünmelerinin sebebi de budur.

rica: kimse kalkıp "pkk progadası yapıyor" demesin.

edit: "yukarıdaki entrylere bakarsak" demiştim, eksik bırakmışım. "Yukarıdaki ve aşağıdaki entrylerin çoğuna bakarsak" olacak.
kerhane'de doğmuş olmak.
kaleyi içten fethetmek olabilir.
-intihar arzusu
-türkün gücünü üzerinde denemek
-ibneliğini yedi düvele kanıtlama isteği
-hayaller aleminde yaşamak
(bkz: fasizm)
babamin yillar once operasyonda yakalanan kadin teroristleri bitlis'te sorgulamasi esnasinda duydugu ve bana anlattigi kadariyla, pkk'ya katilmanin bir diger sebebi de "turk kizlarinin makyaj yapip, ruj ve oje surup istedikleri elbiseyi giyebilmeleri ama kurt kizlarinin bunu yapamamalari".

daha dogrusu, ideolojik olarak cok derin bir orgut olan (!) pkk'nin, klasik at yalani sikeyim inanani taktigiyle bu saf koylu kizlarini makyaj yapmalarini engelleyen gucun -onlarin tabiriyle- "te-ce" olduguna inandirmakta bir sakinca gormemis olmasi.
nasuh mahruki gibi olabilme isteği.
nasuh mahruki gibi olabilme isteği.

sonuç: nasuh mahruki'nin s.kinin kılı bile olamamak.
güncel Önemli Başlıklar