1. 1.
  cahil cuhela insandır.

  uluslarası konjonktör icabı * desteği kesilen ve it gibi köşeye sıkışan terör örgütünün bunu bize barıştı, kardeşlikti gibi hümanist söylemlerle süsleyerek, bir de gelip hiç utanmadan arlanmadan zafer gösterileriyle göstermesi karşısında hala bunları birer barışçıl insanlar gibi görüyordur bu mal insan.

  şimdi kimse kıvırmasın, kimse barıştı şuydu buydu demesin. bal gibi de pkk avrupa abd gibi ülkelerin kendisine sağladığı desteği kesmesinden ötürü böyle davranmaktadır ve dtp de bunu sanki bebek katilinin bir lütfu gibi göstermeye kalkmaktadır. bunu mitinglerle filan kutlamalara dönüştürmek ise tek kelimeyle provakasyondur. kimse barış geliyor diye seviniyorlar kanka siktir et demesin. bu bir provakasyondur. pkk'lı teslim olanlar bu provakasyondan vazgeçmeliler. teslim oldukları ülkede efendi efendi oturmalılardır.
  13 -2 ... antiqa
 2. 2.
  okuyan insandir.

  pkk 1999'dan beri baris surecine girmistir. 1999'dan beri acin bakin teorilerine (okuyun biraz) yeni bir devlet kuracagiz ibaresi yoktur.

  koseye sikisan ise turkiye devletidir.korukledigi milliyetci dalga ile ab direktifleri arasinda koseye sikismistir turkiye.

  pkk ise daha fazla kan dokulmemesi icin boyle bir adim atmistir.

  ancak pkk'nin bitmesi ordunun isine gelmez. zaten 1999'dan beri pkk'nin bitmemesinin temel sebebi de ordudur. butcenin %50'sini orduya ayiran bir ulkede buna milletin ses cikarmamasini saglamak icin bulunmaz bir sebeptir pkk(teror var, o yuzden bu kadar harcama yapiyoruz denir, insanlarda rahat rahat buna kanar).

  yani pkk ya da orda ikisinden de haz etmem ama objektif bakmak gereklidir. bu medyanin haberlerinin, her firsatta safsatadan ibaret oldugunu dile getiren yazar arkadaslar nedense pkk ile ilgili yapilan tum haberlere inanirlar. objektif bakabilmek icin iki tarafli okumak (diyalektigin temelidir) gerekir.
  6 -40 ... humbara
 3. 3.
  izlemeyen insandır.
  daha dün pkk'lı hatun pişmanlık yasasından yararlanmak gibi bir niyetlerinin olmadığını, sadece apo istedi diye geldiklerini belirtti. kim bilir apo daha neler istedi.

  daha evvelsi gün yola mayın döşeyen kendileri. dün askerler temizledi o mayınları.

  sadece okumakla anlaşılmaz kafanın çalışması lazım.
  6 -2 ... bambu
 4. 4.
  gelip orda burada pkk 1999'dan beri barış sürecinde gibi laflar ederler.
  lan tarram 99'dan beri verilen onca şehit inrihar mı etti.

  pkk'lı değilmiş gibi davranıp alttan alttan propaganda yaparlar.

  o değil de garipsediğim durum apo denen şeref yoksunu it devletin hapisanesinden birilerine emir veriyor! devlet buna izin veriyor! sonra gelip birileri devlet köşeye sıkıştı diyor. hay sizin mantığınıza sokayım!
  6 -2 ... xargn
 5. 5.
  diyalektik olsun diye söylüyorum; pkk terörü yüzünden kaçtane şehit verildiğini okudun mu?, ya da kaç tane bölge insanının suçsuz yere ve yine terör yüzünden öldüğünü okudun mu?, o yöre de ki insanlar çalışsın diye devletin inanılmaz teşvikleriyle açılan fabrikaların terör örgütü pkk tarafından nasıl bombalandığını okudun mu?, yine o yörede ki çocuklarımız okusun diye açılan okulların eğitim kurumlarının taranmasını, bombalanmasını okudun mu?
  ama sizin okumaya vaktiniz yoktur, o kadar hızlı yalan üretip yazabiliyorlar ki size de başka şeyleri okumaya vakit kalmıyor tabi.
  şimdi sana çok diyalektik bir şey sunuyorum;

  (bkz: http://fotoanaliz.hurriye...0katliam%5Csiirt_eruh.jpg)

  yüzünün bembeyaz olduğuna bakma, o görüdüğün minik yavru canlıydı ve kürt kökenliydi, kürt lerin sözcüsü olduğunu iddia eden pkk tarafından bu hale getirildi.

  ülkemde barışı bozan tek unsur vardır, o da terörist pkk! terör örgütünden barışçıl hareket beklemek ne büyük yanılgı.

  edit: eksiledin aferin, büyük iş başardın, yazılanları okuduysan ve eksileyerek gerçek olmadığını iddia ediyorsan, eksileyip kaçmamanı, anlatılanların yalan yanlış olduğunu bu başlık altına yazmanı istiyorum, bakalım gerçekler nelermiş? ha eksileyip kaçtın ve yazdıklarımın yalan olduğunu kanıtlayamadın o halde sana saedece acırım dostum! beynini birilerinin ellerine teslim etmişsin demektir!
  6 -2 ... millervemarlboro
 6. 6.
  (bkz: kanaatimin önderi)...
  -1 ... escold
 7. 7.
  gerçekten türkiye ve etrafında dönen oyunları kavramaktan aciz insandır. biraz dikkatli bakabilmeyi başarabilse, abd'nin bush öncesi ve bush sonrası politikalarına göre konumlandırıldığını görür pkk'nın.
  1 ... tenekehastasi
 8. 8.
  konuya yorum yazmak için başlığı nerden tutacağını şaşıran insanda olabilir.
  (bkz: başlık nedir)
  (bkz: tdk)
  ... blue bandit
 9. 9.
  bütçenin %50 si ordu ya ayrılıyor denilmiş (bkz: #6318453), bunu iddia eden yazar da kendi gibi düşünmeyenleri okumamakla suçluyor, sana bu veriler nerden geliyor veya kim neresinden uydurup seni kandırıyor bilmem ama türkiye nin bütçesi 220 milyar dolar civarından burdan yola çıkarsak 110 milyar dolarlık bütçe ayrılması gerekiyor savunma harcamalarına ki bu savunma harcamaları kalemi salt ordu dan oluşmaz, türk silahlı kuvvetleri ve emniyet güçleri arasında paylaştırılır ve bu oran da saana öğretildiği gibi %50 değil %10,9 dur.
  diyalektik! açıdan okumanı araştırmanı öneririm.
  mesnetsiz konuşmaya halk arasında atmak denir, bu da yalancılıktır ama sana yalancısın dememek gerekir ne de olsa öğretilenleri okuyorsun sadece, objektiflikten uzak, ideollijik ve gerçek olmayan öğretilerinizi.
  tabi sen inanmaz ve kaynak ta istersin;

  (bkz: http://www.emekdunyasi.net/tr/article.asp?ID=3765)
  4 ... millervemarlboro
 10. 10.
  gözlerini kapamış insandır. sadece kendisine gösterilen gerçekleri görmek üzere kapamıştır. menfaati doğrultusunda kapamıştır. akp dediyse doğrudurcu insandır. akp demeden önce pkk yı barışçı görmeyen ikiyüzlü insandır.
  3 ... filhakikamamafihbinaenaleyh