bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  dünyanın her tarafında başarısızlığın bir faturası olur. 30 yıldır alınan yolu toplasan bir kaç arpa boyu anca eder. bu sorun saysız siyasiyi tarihe gömdüğüne göre artık hiç bir kurum kendini fatura ödemenin dışında tutamaz. piyonlar çarpışsın, vezirler ve şahlar yerinden kımıldamasın yolunun sonuna gelinmiştir.
  artık halk iktidarlardan olan bitenin hesabını soracak, onlarda görev ve sorumluluk alanındaki herkesten.
  8 -15 ... halka arz
 2. 2.
  yazılı cocuk düşüncesi.
  böyle söylüyorum cünkü; aptalca, cahilce!

  ceyrek asırlık bir süre 'asimetrik savaş' yapılmak zorunda bırakılan türk silahlı kuvvetleri, savas yöntemleri ve psikolojisi üzerinde engin bir deneyime sahiptir kuşkusuz.

  küresel emperyalin ortadoğu coğrafyasında uyguladığı,terörizme karşı savaş yutturmacısı ve taktiğine bağlı olarak bölgenin işgalini cabuklaştırdığı, bölge insanının 'cihat' tekniği üzerinde kazandıkları kanlı deneyimleri, sömürgeci olamayacak ama savunma sistemleri acısından nato eliyle amerikaya bağımlı avrupayı ve tsk'nın ülkemizde cumhuriyetin neredeyse tek koruyusu olduğunu da eklersek listemize; türk silahlı kuvvetlerinin nicin güclü olması, kalması gerektiği derhal anlaşılacaktır.

  pkk ile mücadelesinde de ise son derece başarılı olduğunu tüm dünya kabullenmişken bu düşüncelere sahip ülke insanları icin ise söylenecek cok şey yok.

  darbe hicbir şekilde savunulmayacaktır, ama darbenin gercekleşmesi icin oluşturulması gereken şartlardan biri de siyasi destek almak-cesaretlendirilmektir. darbe oyunu coklu girdaplarla dolu, iyi analiz etmek gerekiyor.
  ayrıca hani darbe?

  izlediği dizinin hala etkisinde olan çocukların erişebileceği tek sonucun bu olacağı şaşırtmamalı.
  6 -4 ... cheb
 3. 3.
  osmanlıda başarısız olmuş paşanın kellesi giderdi. o eskide kaldı falan demeyin, bu kural star wars ta bile hala geçerliliğini koruyor, kimse de kelle istemiyor.
  dik nöbete kürt memeti, türk memeti, görev tamam diye fosur fosur uyu. kimse onlardan samanlıkta terörist avla, illada yılanıı deliğinden çıkar diye beklemiyor, önce kendini ve sana teslim edilen mehmetçikleri pusuya düşürmelerinden koru, pusuya düştüğünde ise üzerine gök kubbeyi yık diye bekliyor. bir sizden, bir bizdenle de bir yerlere varılır.

  atatürk yaşasaydı, yok tayyibi şöyle yapardı, yok arınçı böyle yapardı. acaba bu komutanlara aferin çok iyi, çok güzel oturuyorsunuz mu derdi?
  3 -4 ... halka arz
 4. 4.
  (bkz: yedinci nesil yazarların siyaset yapma çabası)
  2 ... beter
 5. 5.
  (bkz: geçen sene çaylağının bu sene ego tatmini çabası)
  1 ... siddartha
 6. 6.
  - ulan darbe yapacam utanıyorum
  + niye komutanım hayırdır
  - ne bileyim be oğlum bi can sıkıntısı var içimde
  + hayır olsun komutanım sıkıntı ne ola ki
  - pkk yı bitiremedik şimdi darbe yapmaya utanıyorum.
  + siz üzülmeyin paşam ben yaparım sizin yerinize.
  1 -1 ... mashadov
 7. 7.
  30 yıldır topla tüfekle ve harcanan milyarlarca dolarla elle tutulur bişey yapamayan askerin işine gelmeyeni devirme çabasıdır.
  herkes işini yapsın.
  2 -3 ... frekans
 8. 8.
  askerin bir şekilde altetme isteğinin sonucudur.pkk yı alteder olmadı hükümeti olmadı kendini ... ama mutlaka bir şeyleri alteder.
  ... skydream
 9. 9.
  "hükümetler pkk'yı bitirmek istedi de tsk itaat etmedi" diye cevaplanası akp ergenlerinin sözlükteki sivilcelerinden bir tanesi.

  özal federasyon, demirel kürt realitesi, tayyip açılım derken nah biter pkk. devlet dediğin tutarlı olur.
  2 ... volkan2386
 10. 10.
  (bkz: pkk yı bitirde gel)
  (bkz: o yemek bitecek)
  ... kafes