1. 1.
  militarizm veya faşizmle değil daha fazla demokrasiyle çözülebilecek sorundur.
  1 -2 ... tenay
 2. 2.
  hepsini gebertmek pkklıların .
  2 -1 ... adabayor34
 3. 3.
  kürdistan'ın faşistlere mezar olması ve pkk'nın siyasallaşması ile çözülecek sorun değil durumdur.

  (bkz: kürdistan goristan ji bo faşistan)

  edit: hızla politikleşmiş askeri savaş stratejisi'ne doğru yönelen PKK; propagandayı HPG yerine şehirlerde KCK ve YDG-H ile sürdürmeyi amaçlıyor gibi gözüküyor. yurtsever devrimci gençlik ismi çok stratejik. çayanist gelenek bu ismi dev-genç ismini kullanmakta ısrarcıdır. yeni dönemde çayanist diğer gurupların tasfiyesi ve PKK'nın politikleşmiş askeri savaş stratejisi'nin gereği olarak hem silahlı mücadele hem de legal demokratik mücadeleyi bir arada yürüteceği tahmin ediliyor.
  2 -3 ... chazsmyr dhuunyl
 4. 4.
  pkk sorunu militarizmle yani askeri güçle hiç çözülmez. bölge çok dağlık. barınmaya, vur-kaç saldırıya çok müsait. eğer pkklılar kürt-ulusalcılığında samimiyseler partiyle demokratik hak arayışına girerler. değilseler zaten adi eşkıyadırlar. devlet olarak o zaman her türlü silahlı gücü kullanmakta serbestsin demektir
  ... tenay
 5. 5.
  vur haine vur düşmana hergün heryer uludere olsun. en buyugunden en küçük yaştaki terörist ölene kadar mücadele baska cıkar yok.
  ... riariahungaria
 6. 6.
  daha fazla demokrasi, daha fazla insan hakları ve daha az ölüm.

  evet, bu terör denen belayı 30 senedir askeri yöntemlerle bitiremedik, çözemedik. çözemediğimiz gibi, atılan her bomba, öldürülen her pkklının ardından yeni katılımlar oldu örgüte. o bölgenin insanını anlayarak, sıkıntılarını dinleyerek, neden dağa çıktıklarını iyice irdeleyerek bu sorunun üstesinden gelinebilir pekala. bazıları hala asalım keselim, biçelim, kan içelim naraları atıyor. bitti mi öldürerek bu terör sorunu? hayır. o zaman ne diye hala öldürmekten bahsediyorsunuz ben onu anlamakta zorlanıyorum.

  insanların üzerine ne kadar giderseniz, o insanlar da o kadar patlar. pkk nerde ve nasıl doğdu mesela? diyarbakır cezaevinde yapılan muamelelere bakmadan konuşuyor bordo klavyeliler.

  sözün özü şu: öldürmekle bitmez bu sorun. ha belki pkk biter, ama bu sorun bitmez. bombalar patlamaya, kalabalıkların arasında korka korka dolaşmaya devam ederiz. ha bunlar sizin için sorun değilse buyrun öldürün, asın kesin, parçalayın. ama bu sorun öldürmekle bitmez. öldürmeme seçeneğine daha fazla yönelerek kökünü kazıyabiliriz bu terörün.
  2 -1 ... ne buyurdugunu unutan zerdust
 7. 6.
  Osman pamukoglu'nu basa gecirmek.
  1 ... aquila non capit muscas
 8. 7.
  PKK terör örgütü ön şartsız ve hiçbir mazeret ileri sürmeden silahlarını bırakmalı ve teslim olmalıdır.
  ... deli tugrul
 9. 8.
  pkk sorunu bitti artık. hümanizmi biraz daha içselleştirelim.
  ... aliben
 10. 9.
  hem t.c hem pkk tarafında, tarafların bünyeleri üzerinde fiziksel değil zihinsel hakimiyetin sağlanmasıyla çözülecektir.
  bu da kızgınlık, kin, nefret, anlayışsızlık, çatışma, savaş, militarizm, faşizm, kan, gözyaşı, haksızlık, adaletsizlik, esaret yerine demokrasi, hoşgörü, sevgi-saygı, sağduyu, anlayış, anlaşma, barış, eşitlik, özgürlük, hak gibi kavramların olaya hakim olması anlamına geliyor.
  1 ... tenay