1. 1.
  hepsini gebertmek pkklıların .
  2 -1 ... adabayor34
 2. 2.
  kürdistan'ın faşistlere mezar olması ve pkk'nın siyasallaşması ile çözülecek sorun değil durumdur.

  (bkz: kürdistan goristan ji bo faşistan)

  edit: hızla politikleşmiş askeri savaş stratejisi'ne doğru yönelen PKK; propagandayı HPG yerine şehirlerde KCK ve YDG-H ile sürdürmeyi amaçlıyor gibi gözüküyor. yurtsever devrimci gençlik ismi çok stratejik. çayanist gelenek bu ismi dev-genç ismini kullanmakta ısrarcıdır. yeni dönemde çayanist diğer gurupların tasfiyesi ve PKK'nın politikleşmiş askeri savaş stratejisi'nin gereği olarak hem silahlı mücadele hem de legal demokratik mücadeleyi bir arada yürüteceği tahmin ediliyor.
  2 -3 ... chazsmyr dhuunyl
 3. 3.
  vur haine vur düşmana hergün heryer uludere olsun. en buyugunden en küçük yaştaki terörist ölene kadar mücadele baska cıkar yok.
  ... riariahungaria
 4. 4.
  daha fazla demokrasi, daha fazla insan hakları ve daha az ölüm.

  evet, bu terör denen belayı 30 senedir askeri yöntemlerle bitiremedik, çözemedik. çözemediğimiz gibi, atılan her bomba, öldürülen her pkklının ardından yeni katılımlar oldu örgüte. o bölgenin insanını anlayarak, sıkıntılarını dinleyerek, neden dağa çıktıklarını iyice irdeleyerek bu sorunun üstesinden gelinebilir pekala. bazıları hala asalım keselim, biçelim, kan içelim naraları atıyor. bitti mi öldürerek bu terör sorunu? hayır. o zaman ne diye hala öldürmekten bahsediyorsunuz ben onu anlamakta zorlanıyorum.

  insanların üzerine ne kadar giderseniz, o insanlar da o kadar patlar. pkk nerde ve nasıl doğdu mesela? diyarbakır cezaevinde yapılan muamelelere bakmadan konuşuyor bordo klavyeliler.

  sözün özü şu: öldürmekle bitmez bu sorun. ha belki pkk biter, ama bu sorun bitmez. bombalar patlamaya, kalabalıkların arasında korka korka dolaşmaya devam ederiz. ha bunlar sizin için sorun değilse buyrun öldürün, asın kesin, parçalayın. ama bu sorun öldürmekle bitmez. öldürmeme seçeneğine daha fazla yönelerek kökünü kazıyabiliriz bu terörün.
  2 -1 ... ne buyurdugunu unutan zerdust
 5. 4.
  Osman pamukoglu'nu basa gecirmek.
  1 ... aquila non capit muscas
 6. 5.
  PKK terör örgütü ön şartsız ve hiçbir mazeret ileri sürmeden silahlarını bırakmalı ve teslim olmalıdır.
  ... deli tugrul
 7. 6.
  pkk sorunu bitti artık. hümanizmi biraz daha içselleştirelim.
  ... aliben
 8. 7.
  günümüzde hala "alnın ortasına kurşun sıkacaksın" "üstlerine bombalar yağdıracaksın" diye ahkam kesen faşistlerin var olduğunu bilmek bir yandan üzücü bir yandan da sevindirici.

  üzücü çünkü hala daha at gözlüğüyle yaşayan insan evlatları var şu dünyada ve ne yaparsak yapalım dünyanın tüm renklerini onlara gösterebilmek imkansız.

  sevindirici çünkü it ürür kervan yürür. "bomba atacaksın" "alnına sıkacaksın" diyen zavallılar bir kez olsun kurşun sıkmamış daha kuş dahi vurmamış insanlardır. sorsan ordu kurup koskoca bir halk iradesi olan PKK'yı yenecekmiş. bu adamların bahçede oyun oynayan çocuktan farkı yoktur. dıkşın dıkşın dıkşın.

  serbest çağrışım: tekoşin *
  1 -1 ... chazsmyr dhuunyl
 9. 8.
  Hak ve eşitlik partisi programında mevcuttur.
  -1 ... bir anda yasamak yeniden guzel
 10. 9.
  uçak amerikan tank israil yapımı, savaş varsa bir yerde birileri sağlam kazanç yapar. tarihsel olarak dünya üzerinde haklarını silahlı mücadele arayan bir sürü örgüt olmuş hak verirsiniz ya da vermezsiniz, pkk çok farklı bi yapılanma, ben devrimci olduğunu komünist bir yapılanma olduğunu düşünmüyorum, öyle olsaydı siyasi kolu başbakan'ı ayakta alkışlamaz bu kadar omurgasız olmazdı, o ayrı.

  özerklik konusuna gelince, zerre rahatsız olmam çünkü ben en başta zaten eskişehir, izmir, muğla, antalya gibi illerin özerk olmasını istiyorum. düşünebiliyor musunuz bodrum'da 10'dan sonra içki alamıyorsunuz.

  Türkiye Cumhuriyeti devleti faşist uygulamalardan vazgeçmeli, Kürtlere gerekli haklar verilmeli varlıkları resmi olarak kabul edilmeli.

  bir diğer çözüm önerisi de hdp dışında kürtleri sahiplenecek sağlam bir sosyalist kol, halkın da desteğini almalı, hdp gibi omurgasız olup müzakere süreçlerine gelmemeli. düşünsenize böyle bi partinin %10 aldığını, hükümetin eli ayağı titrer yemin ederim, partide gider kürtlerin hakkını babalar gibi savunur, hdp gibi çözüm sürecini tayyipten başkası yapmaz oley cumhurbaşkanı oldu hadi yine iyiyiz mantığı ile hareket etmez.
  ... mukallit