bugün

güçlü bir orduya sahip olmamıza rağmen pkk'nın halen varlığını nasıl devam ettirebildiğini kendimize defalarca sorarız. aslında bakarsanız TSK istese 6 ayda bitirebilir dağdakileri. tabiki sosyolojik bakımdan yerlerine yenileri gelmemesi için çaba gerekir. ama sorun orda değil. bence pkk nın varlığı devletin işine geliyor. natoya ve avrupa birliğine karşı. şöyleki

hatırlarsanız avrupa birliği bizden ordumuzu küçültmemizi istemişti. natonun da buna benzer söylemlerinin yanı sıra her müdahalede türk ordusundan yardım istiyor ki o birliğe üyeysen bu onların en doğal hakkıdır. olaya şu taraftan bakmak gerek.

diyelim ki sizin 2 tane köpeğiniz var. çok sevdiğiniz bir aile dostunuz sizden bu köpeklerden birini kendisine vermesini istedi. ona hayır diyemiyorsunuz ama köpekleride vermek istemiyorsunuz. ne yapayım diye düşünürken aklınıza birşey geldi. ulan benim eve bir hırsız girsin onu bahane edip köpeklerimi vermeyeyim dediniz. ve kendi evinizi kendiniz soydunuz. ertesi günde köpeği isteyen aile dostunuzun yanına gidip bak kardeşim sen benden köpeğimi istiyorsun ama benim eve dün hırsız girdi. benim daha köpek almam lazım. diyerek karşı tarafla ilişkilerinizi sarsmadan olayı çözdünüz. evet bu olayın indirgenmiş hali hatta koplo teorisi dahi olabilir. olayı indirgenmiş bir örnekle özetlemeye çalıştım tabiki bu kadar küçük bi mesele değil.

ayrıca teşbihte hata olmaz askerimizi haşa köpeğe bezettim ama olayı daha iyi lanse edebilmek içindi.
politakadan çok devlet adamlarının basiretsiz olması durumudur. pkk' nın olmadığı bir türkiye' yi hayal etmek bile heyecan veriyor.
kürtçü-marksistlerin kabul etmediği teori-başlık.

edit: terör örgütlerinin dahi çakma olduğu gerçeği
insanları etiketlemeye alışmış yazarların ısrarla kabul ettirmeye çalıştığı başlık.
devlet içinde bazı kişi ve birimlerin geçmişten bu yana oluşturduğu ilişkilerden dolayı, bugün devletin tamamının bu zan altında tutulduğu bir durumdur.