bugün

fatih altaylı'nın yazısında konu ettiği önermedir. terörle mücadele birimlerinde strateji uzmanı olarak çalışan bir görevlininde doğruladığı önermedir aynı zamanda.

biter mi bitmez mi bilmiyorum ama terörle mücadelenin pozitif anlamda değiştiği kesin.
çıkmaz yılın son kışıdır. öyle pozitif gelişmeler kaydedilmiştir ki haburdan gelen teröristler düğün dernekle karşılanmış seyyar mahkemelerde alelade ve hukuksuzca yargılanıp serbest bırakılmışlardır.

edit: ironiyi anlamayanların olduğundan şüpheleniyorum.
son günlerde artan etkisiz hale getirilen pkk'lı terörist haberleri, doğudaki bazı illerde yaşanan gösteriler ile bdp lilerdeki sıra dışı gerginlik ve hırçınlık bu tespiti destekler nitelikle. türkiye suriye ilişkisindeki bozulmanın, gayri meşru ppk- suriye ilişkisinden kaynaklandığı, uluslararası ilişkiler açısında dile getirilmese de, konuya vakif olanlar tarafından bilinmekteydi. görünen o ki; süreçte türkiye'nin esad'a karşı takındığı kararlı tutum meyvelerini vermeye başlıyor. son tahlilde ppk'nın ciddi boyutta köşeye sıkıştığını rahatlıkla söylebiliriz.
(bkz: pkk-bdp)
http://yurthaber.mynet.co...erorist-teslim-oldu/85114

http://www.haber7.com/hab...den-PKK-ussune-baskin.php
o dağlarda orospu çocuğu bitmez.
fatih altaylı'nın dillendirdiği önermedir.
bu kıştır inşallah.
son günlerde eğer yalan değilse çok ciddi bir istihbarat çalışması var. sonuç olarak da öldürülen pkk'lı pislik sayısında da artış var.

umarım bu istihbarat karşılığında dış güçlere abuk subuk tavizler vermemişizdir.
"he he evet" diyerek geçiştirilmesi gereken sözdür. arkasında böyle sağlam destekçileri olan bir örgütün son kışı olur mu? ulan sen daha "terörist başı" dediğin bir yaratığı ülkenin vatandaşlarından iyi besliyorsun, iyi bakıyorsun. neyin son kışı.
siktir git çay koy bile demiyorum, öl sen öl.
(bkz: winter is coming)
amerika komutasındaki türkiye hükümetinin elinde olan kış.
(bkz: çok kara kışlar gördüm ben yine pes etmedim)
yine umuyoruz inşallah bu sefer buluruz mutlu bahar, huzurlu..sakinn
inşallahları ardına getiren cümledir. bitsin artık. tükendik.
eğer kapalı kapılar ardında "bitirelim artık" diye karar alınmışsa, biter, diyeceğim "son kış" mevzuudur.

terör örgütleri onları besleyen kaynaklar kurutulduğu zaman biter. pkk´yı besleyen kaynaklar, egemen, hegemonial devletlerin kaynaklarıdır. pkk´ya mermi sevkiyatını bitirsen, adam taş atmak zorunda kalacak, dişsiz timsah gibi olacaktır. türkiye´nin sittinsene beceremediği iş, budur. sonra parasal kaynakları, hesap numaralarının takibi, gayet sağlam teknik takip ister. teröristi öldürmek diil ki esas konu. o terörün baronları var. ya o terörün baronlarını bitireceksin. ya da onları o yardımları yapmamaya ikna edeceksin. israil öyle durumlarda ajanlarını gönderip, kapalı kapılar ardında , suikastlerle öldürüyor o terör baronlarını.

belki son zamanlarda biz duymamış olsak da , bizim gizli servis de böyle bi iş yapmıştır. kimbilir. ama mesela teröristlerin nerelerde toplandıkları istihbaratını nereden aldılar acaba?...şimdiye kadar alamıyorlardı öyle istihbarat, ne değişti acaba?...
(bkz: pkk yı silkiyorlar)
kürdistan kuzey ırak'ta kurulduktan sonra pkk kaybolup yerine sözde demokratik yöntemler gelecektir. belki gerçekleşebilir.
bu "son" muhabbeti 30 yıldır vardır. dolaysıyla bu ilk olmayan sonda olmayacak "son kış"tır.
son operasyonla inancımın arttığı önerme.
son kışını değil de, eski kışlarını yaşamasına ve dolayısıyla binlerce vatan evladının şehitliğine, gaziliğine ve mağduriyetine neden engel olunmadığına odaklattıran ifade.

kısacası, bunca yıldır kim göz yumdu (son 10 senesi akp olmak üzere)?
http://www.haberturk.com/...uk-siginagi-ele-gecirildi
(bkz: #14061887)
bu kıştır.