bugün

eylem yapmamış pkk militanlarının kandırılmış gencler oldugunu kabul etmeyen ve onların devletin sefkatli kollarına geri dönmesini algılayamayan yazarcıkların tutumudur.
(bkz: türkçülük)
başarı evet ülkeyi teröristlerle dordurmayı başarıdan sayıyorsanız başarı. böyle başarının... lan itler doluştu ülkeye artık bize burda durmak yasak bayrağımızı alıp gitmek kaldı bize.
(bkz: Dağdan indim şehire)
(bkz: eli titreyerek başlık açmak)
(bkz: pkk nın dağdan indirilme başarısını çekememek)
dağdan inmeleri orospu cocuklukları olmalarını mı değiştiriyor? mars a gitseler bile orospu cocugu,orospu cocugudur. millet olarak dikkatli olmalıyız. dağdan inip aramıza sızan o kadar çok orospu çocuğu var ki, etrafımızda ortalığı karıştırıyorlar.
pkk'lı, teröristlerin*, dağdan indim şehire modunda olmalarını, suçlarının cezasını çekmemelerini kabul etmeyen, edemeyen vicdanın sahibi olan insandır. haklıdır da... eğer ki ortada bir suç varsa "hukuk" çerçevesinde suçlu ve cezalı da olmalıdır. peki "bir terör örgütünün "bilinen anlamda" üyesi olmak" suç mudur? hemen hemen dünyanın her yerinde "evet". o halde?

aklıma takılan bir sorudur "ergenekon davası" kapsamında, aylardır özgürlüklerini ellerinden aldığınız insanların "suçluluğu" bu kadar net mi acaba?
biz neden herşeye kanmıyoruz ya tabi tabi yazık onları kandırdılar dağa çıkarttılar sonra heryere mayın döşediler askerimizle çatışmaya girdiler öldüler öldürdüler çok yazık dimi hadi insinler dağlardan hepimiz kucaklayalım kandırdılar onları hiç akılları yoktu yazık .

bu düşünce olucak şey değil! neden her doğuda yaşayan dağlarda değil o zaman. onların aklı yokmuymuş.

tamam silahı bıraksınlar terör dursun bitsin. bu herkesin istediği bir şey ama daha kalıcı çözümler üretmek gerekir. hadi silahı bırakın sizi hiç yargılamayacağız hatta gelince törenlerle sizi karşılayacak bir partiniz bile var. bu millet de hiç bir şeye sesini çıkarmaz ne de olsa dimi. ya da başlığa göre başarıyı çekemeyiz.

eğer bu terörü durdurma adına bir başarı olsaydı o zaman biz kutlamalar yapardık. Hangi başarıyı çekemiyoruz ? ne başarısı ?

bu millet sesini çıkarmasını da bilir.
(bkz: tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır)
(bkz: kaldırlıma)
*
kara propoganda da üzerine olmayan güruhun son psikolojik harekatı.

pkk nın dağdan inmesine karşı olan yok, merak etmeyin kimse savaş çığırtkanlığı yapmıyor. mesele dağdan indikten sonra özel muamele yapılıp senin benm arama, toplum içine salıverilmesidir. devletin şefkatli kolları kadar, ceza veren kolları da mevcut ki, bu teröristlerin karşılaşması gereken bu kollardır.

bu "çekememe" durumu dağdan inmelerini değil, inme şekillerini ve affedilmelerini çekememedir.
dağdan terörist kıyafetleri ile inen, pişman değilim diyen ve hala inatla bir bebek katili it için önderim diyen soysuzların davul ve zurna ile karşılanmasını hazmedemeyen ve bunun başarıdan öte ülkeyi pkk'ya teslim etmek olduğunu görenlerin yaptığı çekememezliktir.

hadi birazcık şeref sahibi yoksununuzda bari şu ağlayan, kahrolan şehit aileleri ve gazileride mi görmezsiniz.

insan merak ediyor acaba bu olayın şakşakını yapanların bir akrabası mı indi o dağdan da böylesi derin bölücülük içinde kıvranıyor.
başarı?

sınır kapısında teröristlerin kahraman edası ile şovanist bir yaklaşım açısı ile karşılanmaları, giriş yaptıktan sonra savcıya ifade verip serbest kalmaları ise, sokayım ben o başarının ta dibine. ne zamandan beri bu topraklarda pkk sempatizanlığı suç olmaktan çıktı? yurdum doğusuna bakıyorum, ellerde apo posterleri dtp mitinglerinde, terörist karşılamalarında. sonra kürtleri sevmeyince, yok efendim faşist, şovanist hede hödö insan oluyoruz. onları orda öyle karşılayanında, karşılatanında.... noktalardan sonrası sözlüğü yasal yönden zora sokacağı için siz tamamlayıverin sonunu.
bi tarafla gülünecek başlıklardan biri. kandırılmış gençlerimizin bazı ihtiyaçları varmış seni şefkatli kollarına bekliyorlarmış ama merak etme sonra biz seni indirmeyi başarırız sen devlet babana güven. *
pkk dağdan indi demek yanlış olur, ç,nkü indmedi manhurdan yalnızca otuz kırk militanını gönderdi. pkk dediğiniz otuz kırk kişilik bir topluluktan mı oluşuyor? elbetteki hayır. pkk kendini biraz daha şirin göstermek, bak bizde barış istiyoruz demek için biz safları yalan sevinçlere atıyor.

1999 yılında da pkk bakın ben barış istiyorum diyerek militanlarını türkiye'ye göndermişti (kırk elli kişiydiler gene) ama pkk bitti mi? hayır bitmedi.

pkk birleşik kürdistanı kurmadan ben dağdan inmem diyor. barzani ise ülkesinde kendi silah gücünden hariç başka bir silahlı grub istemiyor. amerika kerkuk petrollerini türkiye üzerinden taşıyacak, türkiye'yi küstürmek istemiyor. akp ise gelecek seçimlere ise güneydoğu'dan oy almak ve kürt sorununu çözdüm diyerek seçime girmek istiyor ve herkes bu karmaşa üzerinden siyaset güdüyor.

çocuklarımızı öldüren, askerlerimizi kurşun sıkan, sokaklarımıza bombalar koyan, hiç tanımadıkları insanlara düşman olan pkk militanlarının kahamanmış gibi karşılanması, bu memleketi seven yalnızca türkler için utanç, kürtler için ise çok daha büyük bir utançtır. bu güne kadar kürtleri kesen biçen, köylerini basan teroristlere devlet ayağında bu denli şakşaklık yapılması bu vatanı seven türklerden daha çok kürtleri şaşırtmıştır. birde kürt açılımı sözü üzerinden siyaset yapılması çok daha üzücüdür.
başarı anlayışı eskiden milli takımın aldığı şerefli yenilgi, yenildik ama ezilmedik mantığıyla sınırlı olanların açtığı bir başlık.
bütün sinirlerimi bozan fakat her entrysini okuduktan sonra tüylerimin diken diken olduğu an itibariyle ayağa kalkıp alkışlama istediği bile duyduğum , en içten + oyları dağıttığım , tepkili insanları görünce mutlu olduğum başlık.
ne başarıymış yahu 5000 teröristten 40 tanesini şenlik törenleriyle getirip terörün biteceğini zannetmek. başınıza taş yağacak az kaldı...
dağdan inen pkklıların o şekilde karşılanmasından sonra her kürtün pkklı olmak için uğraş vermesi hususunun gözden kaçtığı durumdur. (bkz: allah akıl fikir versin)
(bkz: sikindirik başarı öyküleri)
asıl ele alınması gereken bu adamların sivil hayatta yapacakları icraatlardır yine mi dağa çıkacaklar yoksa başkalarının çıkmasına vesile mi olacaklar.
-maho, kurtulduk dağlardan
+hee kutlayalım bunu.
-kısa çeken 500t de patlar..
(bkz: 34 tanesi inince hepsi indi sayıldı)
(bkz: siktır lan)