bugün

valiler ve daha fazlası...
cok uruyo orospu cocuklari. bitirsen yine yavruluyorlar.
boktan bir siyasetten başka birşey değil. ülkede bir sürü aç insan varken neden ülkemizde 120 bin suriyeli sığınmacıya bakıyoruz. her gün yemek verip korunak sağlıyoruz ? Çünkü suriye diye bir takıntı edindikte ondan. Niye ? suriye yönetimi alevi diye. al sana pkk dediler. sen gideceksin özgürlük ordusu diye bir ordu kuracaksın adam eli kolu bağlı seni izleyecek. çin,rusya buna izin verir mi ? sen kimsin ? bugun kostarika da 7.6 büyüklüğünde bir deprem oluyor ölen kişi sayısı sadece 2. onlarda kalp krizinden ölmüş. dünya kupasına kadar çoğumuz kostaarika diye bir ülke olduğunu bilmezdik. Türkiyede ufak bir deprem olduğunda bile ne kadar kişi hayatını kaybettiğini hepimiz biliyoruz. insan hayatının bu kadar ucuz olduğu bir ülke daha tanımadım ben. pkk kimin umurunda ?
"Ensesi tokatın altında olanlar PKK ile mücadele edemezler."

osman pamukoğlu.
çünkü bir ailenin 9 tane doğurması... 4 ünü pkk'yı veririz, 5 inide dilendiririz, kapkaççılık yaptırırız büyük şehirlerin amına koyarız diye düşünüyor bazı insan statüsünde kabul edilen ırklar.
rant, karapara, uyuşturucu, silah ticareti, haraç, envai çeşit kaçakçılık,ve tabiiki kerkük musul petrollerınden pay kapma

böyle dolapların döndüğü cografyada büyük paralara hükmeden örgüt kendini tasviye eder mi ya da edilmesine izin verir mi

bunun olacağını düşünenlere benden bir bardak soğuk su.
abd nin istememesi. başka nedeni yoktur.
iktidarın, terör üzerinden siyaset yapma çabasındandır.

"hadlerini bildireceğiz" sözleriyle oyalanan bir milletin, gerek duygularını, gerek vicdanını sömüren,
annelerin ve babaların evlat acısıyla ağlamasını göz ardı ederek, yok sayarak, pkk'ya altyapı sağlayarak, onları günden güne daha güçlü hale getirerek, bu ülke'nin daha da batağa saplanacağı gerçeğini umursamayan o iktidar, pkk üzerinden bu milleti hiç acımadan sömürmeye devam edecektir.

elini dahi kıpırdatmayan, birkaç mehmet için meclis toplamayan o iktidar, hiçbir üyesinin beş para etmediği o iktidar, bugünleri cebe para indirme kaygısıyla geçirirken, yarınları şehit annelerinden aldıkları beddualarla sürünerek geçireceklerdir.

asıl içeride olması gerekenler dışarıda, dışarıda olması gerekenler içerideyken, o iktidar, kazdıkları kuyuda çaresizce ölümü bekleyeceklerdir.
aponun idam edilmemesi. sonrasinda olacak onlarca sehit haberlerini laikcilerin kaldiramamasi. az sabirli olunca cozulmeyecek is degil esasinda. tabi olasi ambargo tehditlerine rest cekilmeli. en cok ben biliyorum bana sorun. devlet okuz ya, senin benim bildigi seyi(!) onlar bilmiyor ya o yuzden cozul(e)miyor.
buralarda konuşuluyor olması olabilir mi acaba ?
Verilen tavizler.Baştan kesip atacaktınız pipilerini yada kellelerini.
Birileri bu isten para kazanıyor ve bazılarının çıkarları var.
siyasi basiretsizlik.
üzerinden politika yapacak başka konu bulamamaları.
"teröre çözüm getirecez, sonlandıracaz, analar babalar ağlamayacak" diye kim ajitasyon yapacak lan sonra?
batılı ülkeler ve israil desteği.
amerikanın kandil harekatına izin vermemesi,engellemesi.
her ağzı olanın konuştuğu konu.

(bkz: kan uykusu belgeseli) izlenmeden konuşulmaması gereken konudur.

bop eşbaşkanlarının yönettiği bir amerikan mandası olunca böyle oluyor.

abdullah öcalan erkeği öldürmek kitabında dahi pkk yı mit'in kurduğunu itiraf ediyor...
kuzey ığrağa askeri müdahale yaılamamasından kaynaklanır. 92 senesinde 1 haftalık operasyon düzenleyen askerlerimiz bunlardan 4500 küsür öldürmüş 16 kayıp vermiştir, ama onlar bize saldırdığında verdiğimiz kayıp tehlikenin nasıl nereden geleceği bilinmediği için çok daha fazladır, her karakol baskınında onlarca askerimizin şehit düşmesi gibi. savaş büyük bir saldırı ile bitirilebilinir, ama artık amerikanın ırağa müdahalemizi istemeyişindenmidir başka sebeptenmidir bilemiyorum, 30 yıldır bu taarruz gerçekleştirilememiştir ve pkk bu sebepten hala vardır.

her iki taraftanda bisürü insanın ölmesine sebebiyet veren ibne amerika ise hayali kahramanlık destanları yazar, bunun gibi;

http://www.youtube.com/watch?v=6GuJEUNeU9E
bitirememe nedenleriyle örtüşme göstermeyen nedenler olsa gerek.
örneğin herhangi bir erin karşısındaki gerilla* yıllarca savaşmak için eğitim almış ve bu işi gönüllü yapıyorken, er mecburiyetten ve büyük ihtimalle gönülsüzce orada bulunuyor. üstelik bölgenin koşullarını bilenin er olmadığı kesin.
kısacası asıl sebep zorunlu askerlik olabilir. bilir...
bazı salaklar hala zannediyor ki 2 günde gerilla savaşı bitirmek mümkün değil!

kan uykusu belgeselini izlememiş bir insan böyle düşünebilir ancak hiç öyle değil!

abdullah öcalan erkeği öldürmek kitabı sayfa 151.

"mit pkk'yı kurdu, 3 yıl eğitim verdi, uğur mumcu bunu yazacaktı 3 gün sonra öldürüldü."

bu sözler bölücübaşına ait! senin başbakanın kürdistan'ın kurulmasını ön gören BOP eşbaşkanı sen hala ne pkk nın yok edilmesinden bahsediyorsun! önce içindeki cehaleti yok et!
aslinda bitirilmek istenmemesi. birilerinin bu isten cikari olmasi ve milletimizin bu insanalara halen inatla itibar etmesi.
1)siyasilerin prim elde etmesi.
2)doğuda görev yapan üst düzey komutanların yüksek maaş almaları.
3)yabancı ülkelerin destekleri. (en başlıca sebep budur kanımca)
4)abd nin bol bol silah satıyor olması.
saman ateşi gibidir, su döker yüzünü söndürürsün, ama içten tekrar alev alır yanar. başka bir örnek verecek olursak, uzayan kıl gibidir efendim ne kadar kesseniz yine uzar, ama teknoloji gelişti epilasyon var artık kesin çözümdür.
kabataslak bakarsak iki ana sebep vardır. gerçi bu sebepler de bağlantılıdır. birincisi (sanırım 1000000. defa söyleyen ben olacağım) pkk'nın emperyal güçlere kiralanması. kimse askerini türkiye gibi bir ülkeye çıkartmak istemez. bedeli ağır olur bunun uluslararası arenada. pkk'yı kullanmak daha mantıklıdır. ikinci sebep ise omzu yıldızlıların namussuz oluşudur. şu an 14 temmuz silvan çatışmasının davası görülüyor. ve normal bir insanın kabullenemeyeceği sözüm ona "ihmaller" buluunuyor. aynı hantepe'deki gibi. yani ihmal değil ihanet. eh, bu omzu yıldızlıların da kimin köpeği olduğu zamanla daha net bilgilerle görülecek.
günümüzde bütün olayların küresel etkilerinin ve engellerinin olduğunu kavrayamamış insanların merak ettiği nedenlerdir. siyasetten, uluslar arası bir takım çetrefilli ilişkilerden anlamayan asırlardır süregelmiş olayların bir anda askeri bir hamleyle son bulabileceğini sanan insanlar mevcuttur. yok öyle bişey efenim o dediğin ilk çağlarda kaldı. ordun kuvvetliyse git istediğini yok et istediğin yeri fethet bütün dünya korksun mantığı çok geride. bu mantıkla düşünenler hadi suriyeyi alalım 2 saatlik iş, veya kıbrıs gibi el kadar memleketi bizim ordu iki dk da dize getirir sorun çözülür diyenlerle aynı kişilerdir. kürt meselesinin taa birinci dünya savaşı yıllarında sadabat paktının yapılma nedeni olduğunu, bu paktın kürtlerin yoğun olduğu iran ırak türkiye arasında işbirliği amaçlı gerçekleştirildiğini hatta afganistan gibi alakasız bir devletin bu pakta dahil edilerek batıya biz kürt meselesi için değil ruslara karşı birleşiyoruz imajı verilmeye çalıştığını(daha o zamandan emperyal devletlerin kürt meselesini desteklediğini ve kürt meselesini çözmeye çalıştıkları imajı verirlerse paktın engelleneceğini biliyorlarmış siz hala kavrayamadınız) bilmeyenler atıp tutar işte böyle. 2012 yılına gelmişsin senin ortadoğuda attığın her bir adım, karlara gömülmüş elin norveçinin bile ilgi alanına giriyor. bir suriye meselesinde rusya çin gibi alakasız olduğu zannedilen devletler olayın gidişatını etkiliyor. hala gelmiş ilkokul mantığıyla bizim askerler sizin askerleri döver işte şeklinde konuşan insanlar var. liselerde siyaset bilimi diye bir ders olmadığı var olan tarih sosyoloji gibi dersler de pek önemsenmeden öğretildiği için böyle dünyadan bihaber insanlar yetişiyor tabi. ama açın iki gazete okuyun gündemi takip edin bir dünya tarihi kitabı okuyun, popüler siyasi belgeselleri izleyin hiç olmadı mantık yürütün be kardeşim.
dağların kıyıya paralel olmasıdır.